image

♥♥Chceš být SB !!♥♥

♥♥Něco o Admince ZDE!!♥♥

Chceš ohodnotit blog ? Klikni !!

Kopíruj pouze se zdrojem !!
Filmová série o HP získá cenu BAFTA

10. února 2011 v 15:11 | já |  harry potter
Dnes brzy ráno svět oblétla velká společenská zpráva. Na letošním ročníku britských cen BAFTA, který se uskuteční 13.2.2011, si producent David Heyman a autorka Joanne Kathleen Rowlingová převezmou cenu BAFTA, která je udělena celé filmové sérii o Harry Potterovi jako takové. Pořadatelé v tiskové zprávě uvedli, že prestižní cena bude filmové sérii udělena za vytvoření velkých filmových hvězd, odbornost v britské filmové tvorbě, kterou série vyzdvihla a také za vytvoření obrovského množství pracovních míst, které samotný producent Heyman odhaduje na dva tisíce. Britští pořadatelé tak odvedou to, co ti američtí už léta ignorují. Nejen podle fanoušků, ale i podle tvůrců a herců je céla série rok co rok ignorována na nejznámějších filmových cenách, Oscarech. Možná se konečně pořádně zamysleli, a proto letos první část Relikvií Smrti nominovali alespoň ve dvou technických kategoriích.

Co je to BAFTA? Britská organizace The British Academy of Film and Television Arts, které každý rok udílí ceny za film a televizi. Byla založena v roce 1947 a společně se Zlatými glóby je vnímána jako předzvěst amerických Oscarů.

David Heyman:
Za více jak dva tisíce lidí, kteří pracovali před i za kamerou na každém filmu o Harry Potterovi, bych rád řekl, jak ohromnou ctí nám je získat toto ocenění. A děkuji Jo Rowlingové za to, že nám dovolila přenést její nádherné knihy na plátno.
Daniel Radcliffe:
Jsem velmi nadšen, že filmová série o Harry Potterovi bude poctěna touto cenou. Zamiloval jsem si každou minutu na práci našich filmů a těmi opravdovými hrdiny pro mě jsou celá parta lidí a obrovský tým řemeslníků, kteří vytvořili všech osm filmů. Tohle ocenění je důkazem jejich neuvěřitelné práce.
Rupert Grint:
Díky moc organizaci BAFTA za tohle ocenění. Strávili jsme polovinu svého života při práci na těchto filmech a jsme velmi pyšní na radost, kterou jsme mohli dát fanouškům a na přínos britské kinematografii.Emma Watson:
Je to obrovská čest! Jsem tak hrdá na to, že jsem mohla být součástí tohoto neuvěřitelného týmu jak před, tak i za kamerou, který má na svědomí všechny tyto filmy. Děkuji Jo Rowlingové za napsaní tak úžasných knih, Davidu Heymanovi za tmelení nás všech posledních deset let a všem věrným fanouškům, kteří v tom všem s námi byli po celou dobu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
♥♥Harry potter Je nejlepší ♥♥
♥♥Děkuju za návštěvu a doufam že se vám tu líbilo !!!!!::DD♥♥
♥♥Přijdtě zas!!! ♥♥
♥♥KOpíruj poze se zdrojem !!!♥♥
!
smileys trèfle 7
  *pk013


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -