image

♥♥Chceš být SB !!♥♥

♥♥Něco o Admince ZDE!!♥♥

Chceš ohodnotit blog ? Klikni !!

Kopíruj pouze se zdrojem !!
Oficiální scénář k Relikvii smrti část 1. ... Ke stažení

9. ledna 2011 v 0:19 | já |  harry potter
Bývá zvykem, že studia několik měsíců po premiéře zveřejní na internetu oficiální scénář, podle kterého se celou dobu natáčelo a každý si jej může legálně a zdarma stáhnout a pročíst. A konečně se tak stalo i v případě nějnovější potterovky, tedy první části Relikvií Smrti. I My tak nyní máme možnost podívat se na to samé, co si před mnoha a mnoha měsíci pročítali samotní herci, tvůrci, Joanne Rowlingová a další důležité osoby, bez kterých by sedmý film ani náhodou nevznikl. Úžasný pocit, že jo? Scénář má 157 stran a je pochopitelně psaný v angličtině. A ač se to v kině nemuselo vůbec zdát, scénář toho obsahuje mnohem více, než finální sestřih filmu, jenž jsme mohli vidět. Určitěje nutno zmínit že scénář byl 9krát přepisován. To je poměrně neobvyklé, ale zase se není čemu divit, jelikož tvůrci často obsah scénáře měnili kvůli dvěma filmovým částem a hlavně docházelo k novým úpravám i v průběhu samotného natáčení, kdy se objevily nové nápady a nebo naopak problémy, které se musely vyřešit a přetočit. To dokazuje výčet hned na první straně, kdy se do scénáře zasahovalo i v posledních týdnech, dokonce i dnech natáčení.

STÁHNĚTE si oficiální SCÉNÁŘ k první části RELIKVIÍ SMRTI

A teď již k samotným úpravám. Těch je poměrně hodně. Například, začátek měl být trochu jiný. Film začal proslovem ministra Rufuse Brouska a až poté následovala scéna s Hermionou a jejími rodiči. Podle scénáře jsme ale hned po logu studia WarnerBros. měli sledovat rozpohybovaný Denní Věštec, který nám měl shrnout a přinést spoustu nových informací, včetně proslovu Brouska na Ministerstvu kouzel a až poté mělo vyplynout, že novinami listuje Hermiona. Scéna s jejími rodiči byla pochopitelně také prodloužená, měla s nimi pár dialogů a celkově to mělo větší rodinnou atmosféru. Arthur Weasley zase hned na začátku Ronovi ukazoval ve své dílně rádia, díky kterým je celý Řád v kontaktu, a jak to bylo s Dursleyovými? Něčeho navíc jsme se dočkali, konkrétně rozhovoru Harryho s tetou Petunií o magii a jeho matce a menším rozloučením mezi Harrym a Dudleym. Dále ve scénáři byla spousta dialogů, které osvětlovaly pár věcí, ale jejich nepřítomnost na ději nijak zásadně nic nezměnila (např. podle scénáře měla následovat Batyldu do horní místnosti i Hermiona stejně jako v knize).

Díky scénáři můžeme také moc dobře vidět, že tvůrci měnili konec první filmové části každou chvíli. Ještě v červnu se totiž počítalo s tím, že sníměk skončí scénou, kdy je trio přivedeno lapky před brány Malfoyovic sídla. U brány měla stát Bellatrix a posledním záběrem měl být pohled na Harryho čelo, kde byla v celé své kráse vidět jeho jizva. Nevím proč, ale tenhle konec na mě působí možná i lépe, než ten finální. Ano, sice bychom byli ochuzeni o scénu v Malfoyovic sídle, na kterou bychom si museli počkat až do druhé části, ale byl by to skutečný cliffhanger. I když chápu, proč tvůrci od této možnosti na poslední chvíli nakonec upustili - film by něměl žádné pořádné finále. Ve scénáři je toho zkrátka moc a moc, každopádně jeho pročtení Vám vřele doporučuju. Procvičíte si angličtinu a uvidíte, jak moc se liší papírová verze od té koukatelné. A že je to velmi zajímavé porovnání.Určitě si to pročtěte .. a jestli neumíte Anglicky hoďte si to do překladače Google ... nestojí sice za nic ale alespoň malý nástin .. 

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 9. ledna 2011 v 0:25 | Reagovat

Krásny blog velmi :)) ;-)

2 Lussnape SB♥ Lussnape SB♥ | Web | 9. ledna 2011 v 13:53 | Reagovat

jestli budu mít někdy čas tak si ho přečtu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
♥♥Harry potter Je nejlepší ♥♥
♥♥Děkuju za návštěvu a doufam že se vám tu líbilo !!!!!::DD♥♥
♥♥Přijdtě zas!!! ♥♥
♥♥KOpíruj poze se zdrojem !!!♥♥
!
smileys trèfle 7
  *pk013


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -