image

♥♥Chceš být SB !!♥♥

♥♥Něco o Admince ZDE!!♥♥

Chceš ohodnotit blog ? Klikni !!

Kopíruj pouze se zdrojem !!
Říjen 2010

Zajímavosti z 3. dílu

31. října 2010 v 23:07 | já |  harry potter
 Během prvního víkendu (4. - 6. 6. 2004) vydělal třetí díl dobrodružství čarodějnického učně 93,7 milionu dolarů, čímž se stal nejúspěšnějším v celé sérii. Během druhého víkendu však zaznamenal 63% propad, takže se ve výdělku zařadil na třetí místo v sérii. (imro)
 Původním adeptem na režii tohoto filmu byl Steven Spielberg, po tom co Chris Columbus po dvou dílech prohlásil, že chce strávit více času se svou rodinou, a náročné natáčení v Anglii mu to neumožňuje. Další volbou byl Guillermo Del Toro, ale ten dal přednost svému vysněnému projektu Hellboy(imro)
 Čtvrtý díl pod vedením Mike Newella se začal točit 33. března, tedy ještě před premiérou Vězně z Azkabanu, která byla 4. června. (imro)
 Po smrti Richarda Harrise, který v prvních dvou dílech ztvárnil Albuse Dumbledora, byli chvíli ve hře tolkienovští Christopher Lee a Ian McKellen, ale úlohu nakonec získal Michael Gabon. (imro)
 Postavy dementorů vytvářel tým speciálních efektů 6 měsíců. (imro)
 Iluzionista Paul Kieve byl k filmu přizvaný jako konzultant a naučil čarovat například představitele Rona (Rupert Grint) a Hermiony (Emma Watson). Kieve také vystupuje v jedné ze scén filmu, díky němu se některé magické efekty odehrály ve skutečnosti a nemusely se upravovat počítačem. (imro)
 Emma Thompson vzala úlohu prof. Trelawny, aby zapůsobila na svou čtyřletou dcerku, zatímco Gary Oldman ztvárnil Siria Blacka, protože potřeboval práci. Ve filmu se totiž neobjevil už víc než rok. (imro)
 Alfonso Cuarón nikdy nečetl knihy Rowlingové a neviděl ani první dva díly potterovské filmové série dříve, než mu byla nabídnuta režie Vězně z Azkabanu(imro)
 V Holandsku byla kvůli filmu vytvořena speciální kategorie, která ho označovala jako nevhodný do 9 let, protože byl příliš strašidelný pro děti nad 6 let. Zaškatulkování jako nevhodný do 12 by zase mohlo značně omezit příjmy z promítání. (imro)
 Emma Thompson vzala roli profesorky Trealewneyové, aby zapůsobila na svou čtyřletou dceru. původně ji však měla hrát Tilda Swinton. (Kulmon)
 Po smrti Richarda Harrise bylo pro postavu Albuse Brumbála zvažováno mnoho herců. Mezi nimi Christopher Lee či Ian McKellen. Harrisova rodina chtěla Petera O´Toolea. Rád by ho hrál i Richard Attenborough. (Kulmon)
 Iluzionista Paul Kieve spolupracoval jako konzultant. Učil magii Daniela Radcliffea a Emmu Watson. (Kulmon)
 Cuarón učil Daniela Radcliffea jak vyjádřit hrůzu pomocí věty: "Představ si Cameron Diaz v bederní roušce". Pomohlo to.(Kulmon)
 Alfonso Cuarón nečetl knihu ani neviděl první dva filmy, když mu byla nabídnuta práce režiséra na tomto filmu. (Kulmon)
 Nejlépe vydělávajícím film všech dob co se týče první dne uvedení do kin. (Kulmon)
 Když se Harry, Hermiona a Ron vrací do školy od Hagridovy chýše poté co byli svědkem Klofanovy popravy, Hermiona obejme Rona a Harry Hermionu. To je odkaz na Cuarónův film Mexická jízda (2001). (Kulmon)
 Režisér Cuarón se ve filmu objeví jako sedící muž držící dvě svíčky, když Harry vstoupí do krčmy Madam Rosmertové. (Kulmon)
 Velká část filmu se točila ve Skotsku. (Kulmon)
 Aby se Alfonso Cuarón seznámil s třemi hlavními herci, nechal každého napsat esej o svých postavách. Emma Watson napsala 16stránkovou esej, Daniel Radcliffe napsal jednostránkový souhrn a Rupert Grint to raději nikdy nedodal. (Kulmon)
 Režisérova manželka Annalisa Bugliani a dcera Tess Bu Cuarón se objeví ve filmu na portrétu jako matka s dcerou, hned za obrazem Tlusté Lady. (Kulmon)
 Režisér chtěl, aby ve Velké síni hráli na varhany poskakující skřítci, ale Joanne Rowlingová to razantně odmítla. (EMMY)
 Syn bývalého britského ministerského předsedy Tonyho Blaira, Euan Blair, pracoval jako asistent produkce na natáčení tohoto snímku. Lidé ze štábu se nechali slyšet, že je velmi pracovitý a tichý, takže většina lidí ani neví, kdo to vlastně je. (freddy)
 Ředitel jedné anglické školy požadoval na dětech, které se zúčastnily natáčení tohoto snímku, poplatek 35 liber za každý den, který místo ve škole strávily na natáčení. (freddy)
 Režisér Alfonso Cuarón a producent David Heyman měli při zařazování scén do tohoto filmu několik sporů. Jeden z těchto sporů se týkal také scény, kdy Harry promění tetu Marge v balon a pak uteče z domu Dursleyových. Najednou má pocit, že ho někdo sleduje. Na pár vteřin zahlédne obrovského psa s pichlavým pohledem a zkrvavenou tlamou. A právě záběr na tohoto psa byl na Heymana příliš. Ve filmu se proto blýsknou jen oči psa, aby malí diváci neměli z filmu noční můry. (freddy)
 Robbie Coltrane v roli Hagrida si během natáčení nemohl vynachválit svou vestu, kterou měl zevnitř chlazenou systémem trubiček s proudící studenou vodou, která mu zpříjemňovala natáčení ve čtyřicetistupňovém vedru. (freddy)
 Při natáčení filmu hrozila stávka technického štábu, který se domáhal zvýšení platu o 8 procent. Jejich žádosti nakonec bylo vyhověno a hrozba přerušení natáčení byla zažehnána. (freddy)
 Tvůrci se během natáčení potýkali s požárem na vyprahlých křovinatých pozemcích ve Skotsku, který způsobily jiskry vyletující z komínu Bradavického expresu. Požár vypukl v únoru 2003 a celková škoda byla odhadnuta na 3 miliony liber. (freddy)
 Během natáčení tohoto filmu sprejeři v depu ve Scarborough zdemolovali 2 vagóny Bradavického expresu, které musely být záhy nahrazeny čistými vagóny. (freddy)
 Vedení školy ve skotském Lochaberu se nespokojilo se sponzorským darem, který škola od produkce Harryho Pottera dostala, a svým žákům oznámilo, že účinkování v komparsu je pracovní stáží, a svůj výdělek tedy musejí odevzdat do školního fondu, a to přesto, že si ve filmu zahráli o víkendu. (freddy)
 Velmi zajímavé bylo vytvoření mozkomorů. Režisér Alfonso Cuarón původně nechtěl používat digitální efekty, chtěl udělat mozkomory postaru a s loutkami. A tak si vzpomněl na loutkáře Basila Twista, který pod vodou předvádí nádherný tanec látek. Twist tedy přijel do Londýna a spolu s Cuarónem to pod vodou zkusili natočit zpomaleně a pozpátku. Výsledný efekt byl velmi zajímavý, ale nedal se uplatnit v praxi. Nakonec se tedy Cuarón rozhodl pro počítačové triky, ale grafikům předložil Twistovy záběry a řekl jim, že chce něco takového, ale s volností, jakou poskytuje počítačové zpracování. Nakonec tedy nechal Cuarón pohybovat loutky normální rychlostí, ale na počítači nechal zpomalit pohyb jejich hábitů, díky čemuž vypadají mozkomoři neuvěřitelně étericky, jako by byli skutečně z jiného světa. (freddy)
 Přes léto během natáčení vypukla cestovní horečka. Skotsko se stalo pro čtenáře a diváky Harryho Pottera tím, čím Nový Zéland pro fanoušky Pána prstenů. Davy turistů zahltily sever Velké Británie, cestovní kanceláře si spokojeně mnuly ruce a tvůrci snímku znervózněli pod návaly zvědavců. (freddy)
 Snímek byl po celém světě, a to včetně České republiky, uveden ve dvourozměrném formátu v kinech IMAX. Původní snímek byl kvůli tomu přeformátován speciální technologií DMR (digitální remastering), díky které dosahuje film ohromující kvality obrazu i zvuku. (freddy)
 V úvodu filmu přijede pro Harryho Záchranný autobus a v tomto autobuse je vedle poloslepého řidiče zavěšěna "svraštělá hlava" (v originále "Shrunken Head"). Této dredaté hlavě, která veškeré okolní dění komentuje s výbuchy smíchu propůjčil hlas Lenny Henry a zajímavé je, že tato svraštělá hlava byla až nápadem filmařů a v původní knižní podobě se ve stejné scéně (autobus) vůbec neobjevila. Z knihy vyplynula pouze myšlenka, že tento charakter existuje, ale z úplně jiného místa. Teprve potom, co filmaři J.K. Rowlingové tento nápad prezentovali, souhlasila s jeho netradičním zařazením do filmu. (FIBO)
 Než byl režisérem tohoto filmu vybrán Alfonso Cuarón, diskutovalo se také o režiséru Callie Khourim nebo Kennethu Branaghovi, který si v předchozím díle zahrál profesora Lockharta. (HappySmile)
 Původě se uvažovalo, že by si profesora Lupina zahrál Ewan McGregor(HappySmile)
 Kulisy pro obchod Medový ráj byly původně použity v Harrym Potterovi a kameni mudrců jako Olivanderův obchod s hůlkami na Příčné ulici. (HappySmile)
 Režisér Alfonso Cuarón měl ve smlouvě napsáno, že nesmí před dětskými herci nesmí klít. (HappySmile)
 Režiséra Alfonsa Cuaróna vybral jako svého nástupce sám režisér minulých dílů Chris Columbus. (HappySmile)
 Tvůrci nejprve uvažovali o tom, že by Brumbála, kterého hrál v předchozích dílech Richard Harris a před natáčením bohužel zesnul, oživili v počítači. Nakonec tuhle myšlenku zamítli a obsadili Michaela Gambona, který nabídku na roli nejprve odmítl, protože měl z fenoménu Harryho Pottera respekt. (HappySmile)
 Chris Columbus, režisér předchozích dvou dílů, zůstal u tohoto dílu jako producent. (HappySmile)
 Dudley Dursley nemá ve filmu jedinou větu, pouze se směje a vzdychá. (HappySmile)
 Hercům bylo řečeno, že všechny cukrovinky v Medovém ráji jsou natřené lakem, i když tomu tak nebylo, aby náhodou během záběrů někdo něco neujedl. (HappySmile)
 Iluzionista Paul Kieve, který učil čarovat Radcliffa a Watson, si také střihl malou roličku ve scéně v hospodě U Tří košťat. Kieve byl prvním iluzionistou, který pracoval na nějaké filmové sérii. (HappySmile)
 David Thewlis, který hraje profesora Lupina, byl původně zvažován do role jeho předchůdce profesora Quirella v Harrym Potterovi a Kameni mudrců. Roli v tomto díle přijal na radu Iana Harta, který hrál právě Quirella. (HappySmile)

Marcu Forsterovi byla nabídnuta režie filmu, ale odmíl a místo toho natočil Hledání Země Nezemě(HappySmile)
 Tetování, která měl na sobě Sirius Black, si tvůrci vypůjčili od ruských vězeňských gangů, které si takto značily, která osoba by měla být respektovaná a obávaná. (HappySmile)
 Když poprvé vidíme Pobertův plánek, můžete si na něm všimnout jména Mlok Scamander. Ve světe Harryho Pottera tento pán napsal knížku Fantastická zvířata a kde je najít, ale není učitelem v Bradavicích. (HappySmile)
 Německá pobočka Warner Bros. se snažila, aby byl film v Německu označen jako "Nevhodný do 6ti let". Předložili několik verzí filmu, ale u všech byl zamítnut navrhovaný rating, takže nakonec nesetříhaná verze filmu šla do kin s označením "Nevhodný pro děti do 12ti let". (HappySmile)
 Warner Bros. vybavili uvaděče v kinech brýlemi s nočním viděním, aby zamezili ilegálnímu nahrávání filmu a pirátství.(HappySmile)
 Alfonso Cuarón do filmu zakomponoval několik věcí oslavujících Mexiko. Na fontáně na nádvoří před věží s hodinami je několik soch orlů jedícíh hady. Přesně takovéto znázornění se objevuje na mexické vlajce. Také spousta cukrovinek v Medovém ráji jsou lebky z cukru, které jsou populární výslužkou v Mexiku na "El Dia de los Muertos" (mexické dušičky nebo Halloween). Další odkaz je ve scéně, kde Brumbál odchází z ošetřovny, jde dolů po schodech a bručí si pro sebe "La Raspa", což je mexický tanečný klobouk. (HappySmile)
 Gary Oldman (Sirius), vědom si lásce Daniela Radcliffa (Harry) k hudbě, daroval mu při prvním setkání basovou kytaru.(HappySmile)
 Ve scéně, kde dají Weasleyova dvojčata Harrymu Pobertův plánek, je jméno "Moony" (Náměsíčník) napsáno jako "Mooney". Není to chyba, jméno bylo schválně napsáno jinak, pro pobavení supervizora vizuálních efektů Karla Mooneyho. (HappySmile)
 Režisér Alfonso Cuarón řekl Davidu Thewlisovi (Lupin), že si myslel, že profesor Lupin je gay, což se nakonec v poslední knize ukázalo jako mýlka. (HappySmile)
 Film vydělal celosvětově 795.6 milionů dolarů, čímž se stal druhým nejvýdělečnějším filmem roku 2004, hned po Shrekovi 2. V USA byl film 6. nejvýdělečnějším filmem za rok 2004, ve světě ale film porazil i Shreka 2, a stal se tak nejvýnosnějším filmem roku. (HappySmile)
 Místnost, ve které profesor Lupin učí Harryho obraně proti mozkomorům, sloužila dříve jako Brumbálova pracovna v Harrym Potterovi a tajemné komnatě(HappySmile)
 Když na sebe bubák vezme podobu obrovského hada, v pozadí hraje hudba, která byla použita ve scéně s hady ve filmuIndiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy, ke které vytvořil soundtrack také John Williams. (HappySmile)
 Sir Cadogan, kterého hraje Paul Whitehouse, byl vystřižen skoro z celého filmu. Přesto ho můžete vidět ve scéně, kde Ginny řekne Harrymu, Ronovi a Hermioně o tom, že Buclatá dáma zmizela. Sir Cadogan se objeví na obrazu za nimi. (HappySmile)
 Pro natáčení byly postaveny dva Záchranné autobusy - jeden pro externí záběry a druhý pro interiéry. Ten pro natáčení zvenku byl vyroben tak, že se vzal běžný londýnský dvoupatrový autobus, ke kterému se přidalo jedno patro a nabarvil se nafialovo.(HappySmile)
 Ronova noční můra o pavoucích, kteří ho nutí stepovat, je zároveň odkazem na další díl Harry Potter a ohnivý pohár. V tomto díle učí profesor Moody žáky zakázané kletby, mezi nimiž je i jedna, díky které dokážete někoho ovládat. Moody donutí stepovat pavouka na stole. (HappySmile)
 Před vydáním filmu byl materiál s ním spojený označován kódovým názvem "Radiator Blues". (HappySmile)
 Profesor Brumbál zdrží kata tím, že musí podepsat popravčí list a má velmi dlouhé jméno. O dva filmy později v Harrym Potterovi a fénixově řádu je odhaleno, že jeho celé jméno zní Albus Percival Wulfric Brian Brumbál. (HappySmile)
 Když byl Chris Columbus navržen na režírování tohoto dílu, Robson Green byl zvažován do role Siriuse Blacka. (HappySmile)
 Film byl natočen na širokoúhlý objektiv. Délka objektivu se pohybovala mezi 14 - 24 mm. Režisér Alfonso Cuarón trval na širokoúhlém objektivu, protože chtěl, aby publikum dobře vidělo popředí i pozadí. (HappySmile)
 Během natáčení scény ve spacích pytlích si režisér Alfonso Cuarón a Alan Rickman (Snape) vymysleli vtípek na Daniela Radcliffa a schovali mu do spacáku prdící polštářek na dálkové ovládání. Přestože se všichni strašně smáli, Daniel se opravdu vehementně pokoušel nevypadnout z role. (HappySmile)
 Dvě zrzavé perské kočky si zahrály Křivonožku: Crackerjack a Pumpkin. (HappySmile)
 Většina scén se natáčela ve Skotsku, takže si filmaři chtěli být jistí, že se ve filmu objeví horská kráva, která se ve Skotsku chová. Před obchodem v Prasinkách, když Ron s Hermionou hledají Harryho potom, co vyběhl z hospody, můžete vidět velké chlupaté stvoření s obrovskými rohy. (HappySmile)
 Při natáčení ve Skotsku se vyskytlo několik potíží, jednou z nich byl déšť. Kvůli němu se muselo přerušit natáčení. Mezitím vrtulníky doručily velké pytle štěrku, které měly zabránit vodě, aby se dostala na plac. Hodně filmařů si říkalo, jaký to asi bude mít efekt na vzhled filmu, přesto režisér Alfonso Cuarón a kameraman Michael Seresin trvali na tom, že je to to nejlepší, s čím mohli přijít. (HappySmile)
 Text písničky, kterou zpívá chór ve Velké síni - "Double, Double, Toil and Trouble..." a heslo filmu "Something Wicked This Way Comes" (Něco zlého přichází) jsou převzaty ze Shakespearova Mackbetha (4. jednání, 1. scéna). Tato slova pronáší 3 čarodějnice známé jako Sudičky. V Harrym Potterovi a Ohnivém poháru se potom objevuje kapela Sudičky. (HappySmile)
 Písnička, která hraje během scény s bubákem z gramofonu, není "Sing, Sing, Sing" od Louise Priama. Písnička se jmenuje "Swing, Swing, Swing" a napsal ji John Williams pro film 1941 a objevila se také v seriálu Akta X v 6.sérii. (HappySmile)
 Častý spolupracovník režiséra Alfonsa Cuaróna kameraman Emmanuel Lubezki měl pracovat i na tomto filmu, ale kvůli problémům s rozvrhem byl nahrazen Michaelem Seresinem. (HappySmile)
 Na plakátu, kde je Sirius Black označen jako hledaná osoba, jsou pod jeho jménem symboly, které znamenají "víceméně člověk". (HappySmile)
 K Medovému ráji byl pro natáčení postaven i sklep. Ve filmu nebyl použit, ale objevuje se na DVD v bonusech, kde si diváci můžou prohlídnout celý obchod. (HappySmile)
 Heslo filmu použité na plakátech "Something Wicked This Way Comes" (Něco zlého přichází) je to samé, co bylo použito ve filmu Čarodějky z Eastwicku(HappySmile)
 Bývalý zpěvák kapely Stone Roses Ian Brown si měl ve filmu zahrát hospodského, ale jeho role byla vystřižena kvůli časovým problémům, přesto se objeví na kratičkou chvíli ve scéně v baru. (HappySmile)
 Zápletka s lotroskopem a pokus o útok na Rona ve spánku byly obě natočeny, ale nakonec odstraněny z konečné verze filmu. Útok na Rona je k vidění na některých verzích DVD a Harryho narážky na to, že měl šanci chytit Siriuse Blacka, se objevují ve většině trailerů. (HappySmile)
 Během závěrečných titulků na Pobertově plánku můžete vidět: Šlápoty, které se změní v otisky rukou. Stopy, které honí jiné stopy. Kočičí otisky honící otisky sovy. Obrovské šlápoty u jména Robbieho Coltranea (Hagrid). Dvoje otisky ve skandálním postavení v rohu ve věži. Šlápoty, které utečou pryč, když je odkryje stránka, která na nich byla. Stopky, které uvíznou v přístěnku. Stopy, které vstoupí na místo označené "Grindolyna laguna", jež následně klesnou. Místo označené jako Prasinky, včetně Opravny knihy Obludné obludárium a Obchodu s bombami hnojůvkami. Ke konci hrají šlápoty hru nebe, peklo, ráj. U jména supervizova vizuálních efektů jdou šlápoty pozpátku. (HappySmile)
 Natáčet se začalo 24. března 2003 ve filmových studiích Leavesden a skončilo v říjnu 2003. Celá výroba filmu ale trvala 18 měsíců. (HappySmile)
 J.K. Rowlingová dovolila režisérovi Cuarónovi udělat některé změny oproti knize, ovšem za podmínky, že budou přesně v duchu příběhu. Dovolila mu např. umístit na bradavické pozemky sluneční hodiny, avšak zakázala mu přidat hřbitov, který měl hrát velkou roli v tehdy ještě nevydané šesté knize. Později se Rowlingová vyjádřila, že když viděla některé momenty ve filmu, dostala husí kůži díky tomu, jak bezděčně odkazovaly na události v posledních dvou knihách, a bála se, že když se lidé potom budou zpětně dívat na filmu, budou si myslet, že tam byly tyto věci přidány záměrně jako vodítka. (HappySmile)
 Úsek, kde je Harry dovezen Záchranným autobusem do Děravého kotle, byl natočen pomocí techniky známé pod pojmem "bullet time", která se proslavila díky sérii Matrix. Díky tomu se všichni v Záchranném autobusu (Harry, Stan Silnička a Ernie Bourák) pohybují v reálném čase, zatímco mudlovský svět kolem nich sviští kolem rychlostí kulky. (HappySmile)
 Michael Gambon (Brumbál) natočil svoje scény za 3 týdny. (HappySmile)
 Gary Oldman, který hraje Siriuse Blacka, svoji postavu přirovnává k Johnovi Lennonovi(HappySmile)
 Nejoblíbenější kniha Emmy Watson je právě Harry Potter a vězeň z Azkabanu. (ozzy_osbourne)
 Když při famfrpálu Harry letí kolem tribuny pro učitele, tak sedí Brumbál na kraji. Když ale Harry padá dolů, sedí najednou uprostřed. (ozzy_osbourne)
 Hypogrifa Klofana ve filmu zaskakoval kůň a jindy jen tyč, na jejímž konci byl upevněn zobák. (Fareo)
 Jak je vidět, i čarodějové si mohou číst mudlovské knihy. Ve scéně v Děravém kotli si jeden čaroděj čte Stručnou historii času od Stephena Hawkinga.

Zajímavosti z 2. dílu

31. října 2010 v 23:05 | já |  harry potter
 7 měsíců trvalo, než bylo nalezeno létající auto z filmu Harry Potter a tajemná komnata, které zmizelo dva měsíce po skončení natáčení. Modrý Ford objevili turisté v garáži ve vsi Mount Hawke v Cornwallu. (Pumiiix)
 Harry Potter a tajemná komnata je nejoblíbenější kniha Daniela Radcliffea. (Kulmon)
 Hugh Grant byl původně vybrán pro roli Gilderoye Lockharta, ale v poslední chvíli musel svou nabídku hrát ve filmu stáhnout.(Kulmon)
 Zoë Wanamaker se v tomto filmu neobjeví jako letecká instruktorka Madam Hooch. Její postava byla vyškrtnuta ze scénáře.(Kulmon)
 Christian Coulson překvapivě získal roli Toma Riddleho, přestože mu bylo 23 a výrazně tak překonal požadavky konkursu, které byly 15 - 17 let. (Kulmon)
 Ve scéně, kdy Harry a Ron vrazí do vrby mlátičky bylo zničeno čtrnáct automobilů typu Ford Anglia. (Kulmon)
 Dobby byl "hrán" míčkem na tyči a on sám byl přidán později digitálně. (Kulmon)
 Když Harry vstoupí do pracovny profesora Brumbála, vidíme na stěně obraz Gandalfa Šedého. (Kulmon)
 Natáčení začalo tři dny po premiéře filmu Harry Potter a kámen mudrců. (Kulmon)
 Krucánky a kaňoury je upravený Olivanderův kouzelnický obchod z prvního filmu. (Kulmon)
 Poznávací značka auta Weasleyových je 7990 TD. (Kulmon)
 Ve filmu se objeví všechny čtyři děti režiséra Columbuse. Eleanor hraje Susan Bones, Brendan chlapce ve studovně, Violet malou dívku s květinami a Isabella holčičku v knihkupectví. (Kulmon)
 Ve Velké Británii byl tento film první, jehož DVD se prodalo přes milion již první víkend. (Kulmon)
 V závěrečných titulcích je místo Hannah Abbot napsáno Hannah Hufflepuff. (Kulmon)
 Richard Harris zemřel nekolik málo týdnů před uvedením filmu do kin. (Kulmon)
 Danielu Radcliffeovi bylo původně nabídnuto 125000 liber. Herecká asociace však vyjednala nové podmínky, podle kterých dostal 2 miliony liber (3 milion dolarů). (Kulmon)
 Ufňukaná Uršula je nejstarší herečka, která hraje studenta. Její představeitelce Shirley Henderson bylo tehdy 37 let. (Kulmon)
 Natáčení druhého pokračování příběhů o čarodějském učni začalo pouze tři dny po premiéře Harryho Pottera a Kamene mudrců(lesumir)
 Pro tento film bylo vyrobeno celkem 59 kulis, přičemž některé kulisy už byly použity z prvního dílu. Tajemná komnata má velikost 76 x 36,5 metru a byla stavěna ve staré továrně, kde se dřív vyráběla letadla. (freddy)
 Ve filmu se objevuje mnoho knih napsaných Zlatoslavem Lockhartem. Jednou z nich je i kniha "Zlatoslav Lockhart: Mé kouzelné já". Ve skutečnosti však vnitřní část této knihy tvůrci vyplnili nudnou politickou příručkou. (freddy)
 Jednou z výchovných metod bylo, že pokud dětští herci při natáčení něco provedli, museli za trest vlastnoručně odepsat padesáti fanouškům. (freddy)
 Během natáčení tohoto filmu někdo ukradl ze zamčené místnosti v Leavesdenských studiích fotografie z natáčení. (freddy)
 Během natáčení se na place objevily vši. Vzhledem k jejich masovému rozmnožení muselo být vydáno nařízení, že na plac smí jen ten, kdo předtím v maskérně podstoupil prohlídku hlavy. (freddy)
 Natáčení famfrpálové scény se stalo jedinou příležitostí, kdy lidé ze štábu viděli režiséra Chrise Columbuse skutečně naštvaného. Columbus totiž přivedl na natáčení této scény skupinu komparsistů a nabádal je, aby tu scénu víc prožívali, aby si uvědomili, že Harry zrovna dostal ránu potloukem, který jde navíc stále po něm (po chytačovi). A jeden z komparsistů se naklonil k druhému a zeptal se ho, kdo je to chytač, co je to krucinál potlouk a co z toho vyplývá pro ně. A Alan Rickman na to údajně vtipně zareagoval, že záleží na tom, v kterém jsou družstvu. (freddy)
 Většina komparsistů v tomto filmu byli zapálení fanoušci. Při natáčení ve Skotsku, v okolí pevnosti Fort William, jich bylo potřeba 400, ale tvůrci mohli vybírat z tisíců. Byla zde dokonce sepsána petice za změnu britských zákonů o dětské práci, aby byly děti flexibilnější a mohly pracovat více hodin denně. (freddy)
 Scéna, kdy Ron vyplivuje z úst slimáky byla točena tak, že Rupert Grint si musel dát slimáky do pusy a pak je vyplivovat i s jejich slizem. Podle Rupertových slov však slimáci chutnali dobře. (freddy)
 Emma Watson si při natáčení zlomila levé zápěstí. (tequilla)
 V původním scénáři bylo, že Hermiona v poslední scéně obejme Harryho a Rona. Jedenáctiletá Emma Watson (Hermiona) se ale styděla obejmout oba kluky před celým štábem, takže je režisér Chris Columbus dovolil pozměnit scénu. Nejdřív objala Daniela Radcliffea (Harry), ale když chtěla obejmnou Ruperta Grinta (Ron) oba se tak styděli, že se nakonec rozhodli jen potřást rukama. Emma Watson přiznala v jednom rozhovoru, že Daniela Radcliffea objala jen velmi krátce, takže filmaři museli tento záběr na pár sekund "zmrazit", aby bylo objetí delší. (duklak2)
 Spousta fanoušků Harryho Pottera šla do kina na film SCOOBY DOO jen proto, aby viděli trailer na Harryho Pottera a tajemnou komnatu. (HappySmile)
 Scény odehrávající se v interiérech nádraží King´s Cross byly opravdu točeny na King´s Cross, avšak scény odehrájaící se venku se točily na St. Pancras. Tato dvě nádraží spolu sousedí, ale jsou to 2 různé budovy. Extériérové scény byly přesunuty, protože St. Pancras je vizuálně přitažlivější. (HappySmile)
 Po uvedení filmu do kin informovalo jedno norské kino, že mají problémy s dětskými diváky. Spousta dětí si na představení koupila sladkosti a popcorn a při scéně, kdy Ron zvrací živé slimáky, se jim udělalo nevolno. (HappySmile)
 Na některých obrazech v Bradavicích se ve skutečnosti objevují obličeje designera Stuarta Craiga a výkonného producenta Marka Radcliffa. (HappySmile)
 Ve scéně v knihkupectví říká pan Weasley Hermioniným rodičům: "Chápu, proč se vás někteří mudlové bojí." Tato scéna, ale ve filmu nedává moc smysl, když zde narozdíl od knihy není řečeno, že Grangerovy jsou zubaři. (HappySmile)
 Tapisérie ve společenské místnosti Nebelvíru jsou ve skutečnosti kopiemi série tapisérií z 16. století s názvem "Lady of Unicorn", jejichž originály jsou vystaveny v muzeu Cluny v Paříži. (HappySmile)
 Scéna, kdy pan Malfoy říká Harrymu: "Doufejme, že pan Potter bude vždycky nablízku, aby zachránil den." není ve scénáři, nýmrž je improvizací Jasona Isaacse a Daniela Radcliffa. (HappySmile)
 Ve scéně, kdy po zápase Harryho s Malfoyem pomáhá Snape Malfoyovi na nohy, můžete nalevo zahlédnout kameramana.(ozzy_osbourne)

Alan Cumming byl zvažován do role Zlatoslava Lockharta. (HappySmile)
 Jason Isaacs (Lucius Malfoy) si pouštěl scény s Tomem Feltonem (Draco Malfoy) z Harryho Pottera a Kamene mudrců, aby zjistil, jak podlá má jeho postava být. (HappySmile)
 Lístky na film se v Británii prodávaly více než měsíc před jeho premiérou. Před ní měl už film vyděláno asi 1 milion liber (cca 200 000 lístků). Po premiéře už měl na kontě dalších 8 milionů liber. (HappySmile)
 Zoë Wanamaker (madam Hoochová) se nechtěla na filmu jakkoliv podílet, protože se cítila málo finančně ohodnocená.(HappySmile)
 Auto Weasleyových, Ford Anglia, je ve skutečnosti stejný model, dokonce stejné barvy, jako auto, kterým v mládí jezdila spisovatelka J.K. Rowling se svým nejlepším kamarádem ze školy. Díky skvělým vzpomínkám na tuto dobu použila auto v knize a tedy i později ve filmu. (HappySmile)
 Pozdrav, který udělají Draco a Harry před kouzelnickým duelem, je ve skutečnosti upravený pozdrav z šermu. (HappySmile)
 Kate Duchêne, která hraje paná Hardbroomovou v seriálu Čarodějnice školou povinné, byla nabídnuta role ve filmu, kterou ale odmítla. Avšak když se v závěrečné scnéně odehrávající se ve Velké síni pozorně podíváte k hlavnímu stolu, na levé straně ji můžete zahlédnout v jejím kostýmu paní Hardbroomové. (HappySmile)
 Ve scéně, kde postavy zkameněly, byli herci nahrazeni figurínami v životní velikosti. (HappySmile)
 Přestože byla z filmu vytřižena scéna, kde Ginny nachytá Percyho s Penelope Clearwaterovou a slíbí, že to nikomu neřekne, byl zde ponechán následující záběr, kde Skoro bezhlavý Nick po cestě do Velké síně řekne: "Ahoj Percy, slečno Clearwaterová," když vycházejí potom, co je Ginny nachytá. (HappySmile)
 Aby byl vytvořen realistický záběr samopletacích jehlic plovoucích ve vzduchu (scéna v Doupěti), jeden z členů posádky přinutil svou matku, aby je nechala natáčet ji několik hodin při pletení. (HappySmile)
 Když Hagrid vtrhne do Brumbálovy pracovny, aby bránil Harryho, má v ruce mrtvého kohouta. Je to odkaz na scénu v knize (která však byla z filmu vystřižena), kde Hagrid najde všechny bradavické kohouty mrtvé. Jejich kokrhání je totiž pro baziliška smrtelné. (HappySmile)
 Kvůli problémům s rozvrhem nebyl John Williams schopen dodat plnou verzi soundtracku. Byl tedy najat skladatel a aranžér William Ross, aby přizpůsobil Williamsův materiál k dokončení soundtracku a aby následně dirigoval orchestr během nahrávání. (HappySmile)
 Při prvním promítacím víkendu v USA vydělal film 88 milionů $ a stal se tak ve své době třetím nejvýdělečnějším filmem při premiérovém víkendu. Před ním byli jen Spider-Man a Harry Potter a Kámen mudrců(HappySmile)
 Robbie Coltrane odmítl roli v seriálu Západní křídlo, aby si mohl zopakovat roli Hagrida. (HappySmile)
 Aby štáb utajil natáčení filmu, používal pro něj název Incident in 57th Street, což je název písně Bruce Springsteena z roku 1973. (HappySmile)
 Mladého Hagrida zde hraje stejná osoba, která ve všech filmech figuruje jako výškový dablér Robbieho Coltranea. Jeho hlas byl kvůli konzistenci předabován Coltraneem. (HappySmile)
 Když Zlatoslav Lockhart pözuje pro fotografa v Krucáncích a kaňourech, můžete za ním na polici zhlédnout několik červených, v kůži vázaných, výtisků Harryho Pottera. (HappySmile)
 Když na konci filmu zaútočí Lucius Malfoy na Harryho, vyřkne: "Avada..." V knize je toto kouzlo zmíněno až ve čtvrtém dílu, kde je vysvětleno, že se jedná o jednu z neodpustitelných kleteb zvanou Avada Kedavra, která usmrtí nepřítele. (HappySmile)
 Natáčení filmu započalo 19. listopadu 2001 a skončilo v létě 2002. (HappySmile)

Frank Oz v jednom rozhovoru řekl, že mu bylo nabídnuto režírovat jeden potterovský film, avšak už si přesně nepamatoval, který díl to byl. Ovšem něco mu říkalo, že to byl zrovna druhý díl. Nabídku odmítl, protože se o tento film nezajímal a cítil, že už měl za sebou hodně velkých věcí. (HappySmile)
 Soundtrack filmu vyšel tři dny před jeho premiérou, tedy 12. listopadu 2002. Videohra založená na filmu byla vydána také před premiérou, a to 14. listopadu 2002. (HappySmile)
 Ve filmu byly pozměněny účinky Mnoholičného lektvaru. Kniha říká, že když někdo vypije tento lektvar, vezme na sebe přesnou podobu oné osoby, včetně jejího hlasu a také všech nedostatků (např. vada zraku). Ve filmu sice Harry a Ron po požití nabudou podoby Crabbeho a Goylea a Harry vidí dobře i bez brýlí, ale zůstanou jim jejich hlasy. Avšak ve čtvrtém dílu, Harry Potter a Ohnivý pohár, má Barty Skrk mladší po požití lektvaru stejný hlas jako Alastor Moody. (HappySmile)
 Ve filmu byla spousta scén zkrácena nebo vystřižena. Některé z nich jsou obsaženy na DVD jako bonusový materiál - např. pan Malfoy v obchodě Borgin a Burke; Zlatoslav Lockhart dává první den Obrany proti černé magii třídě test, kde se všechny otázky týkají jeho osoby; a několik diskuzí o tom, že by Harry mohl být Zmijozelův dědic. Úplně byly vynechány scény s oslavou úmrtí Skoro bezhlavého Nicka a jeho snaze zúčastnit se Honu bezhlavých. Také scéna, kde Ginny pošle Harrymu Valentýnku byla vyškrtnuta. (HappySmile)
 Některé postavy byly vyškrtnuty ze scénáře a jejich věty dostaly ve filmu jiní. Neobjeví se zde duch, profesor Binns, a ve scéně, kde vypráví žákům historku o Tajemné komnatě, je nahrazen profesorkou McGonagallovou. Duch Protiva se zde také neobjeví, a to ani v žádném z ostatních potterovských filmů. Dále konverzace mezi mladým Tomem Raddleem a bývalým ředitelem Armandem Dippetem o možném zavření Bradavic je nahrazena rozpravou mezi Raddleem a Brumbálem. (HappySmile)
 Když je Hagrid eskortován z Příčné ulice, projde kolem knihkupectví, kde je ve výloze vidět několik výtisků Harryho Pottera.(HappySmile)
 Ve Velké Británii zlomil film všechny rekordy týkající se premiéry, které do té doby držel Harry Potter a Kámen mudrců. Celkově zde film vydělal 54,9 milionů liber a stal se zde tak 5. nejvýdělečnějším filmem vůbec. Celosvětově film vydělal 879 milionů $, díky čemuž se stal 5. nejvýdělečnějším filmem všech dob. (HappySmile)

Tajemná komnata je celosvětově druhým nejvýdělečnějším filmem roku 2002, předběhl ji jen Pán prstenů: Dvě věže. Nicméně je to ale zároveň nejvýdělečnější ne-americký film roku 2002 s 617 miliony $. Oproti tomu Dvě věže vydělaly 584,5 milionů $. Ke dnešnímu dni (2009) je druhý díl potterovské série 14. nejvýdělečnějším filmem všech dob, předběl ho první, pátý a čtvrtý díl. (HappySmile)
 Přestože byla Tajemná komnata finančně velmi úspěšná, prodalo se na ni o 20% méně lístků než na Kámen mudrců.(HappySmile)
 V roce 2003 byla Tajemná komnata zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako film, který byl v den své premiéry promítán v největším počtu kin. Přesně ve stejnou dobu se film promítal v USA ve více než 2 000 kinech. Avšak o rok později tento rekord pokořil další díl Harry Potter a vězeň z Azkabanu(HappySmile)
 Film byl v roce 2003 nominován na 3 ceny BAFTA a hudba Johna Williamse byla nominována na cenu Grammy. (HappySmile)

Harry Potter a Tajemná komnata měl premiéru (15. listopadu 2002) beze dne přesně rok po Harrym Potterovi a Kameni mudrců (16. listopadu 2001). (HappySmile)
 Náklady na reklamu: 50 milionů dolarů; náklady na výrobu: 100 milionů dolarů; tržby v USA za první víkend: 88 357 488 milionů dolarů

Zajímavosti z 1. dílu :D

31. října 2010 v 23:03 | já |  harry potter
 Robbie Coltrane byl vůbec první obsazenou osobou. (Kulmon)
 Richard Harris souhlasil vzít roli Albuse Brumbála, protože mu jeho jedenáctiletá vnučka vyhrožovala, že s ním jinak do konce života nepromluví. (Kulmon)
 J. K. Rowlingová trvala na tom, aby hlavní obsazení bylo britské, čemuž se vyhovělo s dvěma výjimkami. Richard Harris byl Ir a Zoe Wanamaker je Američkanka. (Kulmon)
 Mourovatá kočka, která se používala k filmování utekla a vrátila se až po dvou dnech. (Kulmon)
 Mezi portréty na posunovacím schodišti můžete jasně vidět Annu Boleynovou, druhou a popravenou manželku Jindřicha VIII. a matku královny Alžběty I. Anna Boleynová byla známá tím, že věřila na čarodějnice. (Kulmon)
 Harry Potter má narozeniny 31. července, stejně jako J. K. Rowlingová a Richard Griffiths (strýc Vernon). Daniel Radcliffe kvůli publicitě tvrdil, že on také, ale ve skutečnosti je má 23. července. (Kulmon)
 Tři sovy hrají Hedviku: Gizmo, Ook a Sprout, ale nejvíc Gizmo. (Kulmon)
 Velkým fanouškem Harryho Pottera je Drew Barrymore, původně si měla i zahrát. (Kulmon)
 Rossie O´Donnell a Robin Williams toužili zahrát si ve filmu i zadarmo. (Kulmon)
 Tim Roth byl hlavní uchazeč o roli profesora Snapea. Nakonec však dal přednost v Burtonově Planetě Opic (2001). (Kulmon)
 Pro vnitřní scény banky u Gringottových byla použita budova australské ambasády v Londýně. Exteriéry jsou tzv. Stříbrné Sklepy nedaleko. (Kulmon)
 Pro roli Harryho byl zvažován Gabriel Thomson. (Kulmon)
 Ulice, kterou jdou Harry a Hagrid k Děravému kotli je ta samá, kde Sean Connery čekal na Catherine Zeta-Jones ve filmu Past (1999). (Kulmon)
 David Thewlis, který později hrál profesora Lupina v Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004) byl zvažován pro roli profesora Quirrella. (Kulmon)
 Steven Spielberg chtěl, aby Harryho hrál Haley Joel Osment. (Kulmon)
 Liam Aiken byl nejprve vybrán pro roli Harryho, ale druhý den se přišlo na to, že není Brit a byl vyhozen. (Kulmon)
 Kromě Stevena Spielberga byli kandidáty na režiséra: Jonathan Demme, Brad Silberg či Terry Gilliam. Gilliam byl největší favorit Rowlingové, avšak studio nakonec vybralo Chrise Columbuse, protože měl zkušenost s dětskými herci. (Kulmon)
 Když se v britských kinech promítaly ukázky z tohoto filmu, museli majitelé kin vydat nařízení, že na filmy, před kterými se tyto upoutávky promítají, se nevrací vstupné. Děti se totiž podívaly na Harryho Pottera, nechaly si vrátit vstupné a šly domů. (freddy)
 17. a 18. listopadu si v Anglii ve 491 kinech odbyl tento film svou předpremiéru. Výnos vysoko překonal i odhadovaných 90 milionů dolarů a postaral se tak o nový rekord v kategorii dvoudenní předpremiéra. (freddy)

J. K. Rowlingová (autorka příběhů o Harrym Potterovi) dostala ještě před začátkem natáčení nabídku zahrát si Lily Potterovou, kterou však odmítla. Podle svých vlastních slov nedokáže jen tak vystřihnout herecký výkon, i kdyby to znamenalo tam pouze stát a kynout. Určitě by se prý při tom něco zvrtlo. Matku čarodějnického učně tedy nakonec ztělesnila zkušená irská herečka Geraldine Somerville. (freddy)
 Daniel Radcliffe má z natáčení tohoto snímku zajímavý zážitek se zvířecím osazenstvem. Podle svých vlastních slov jednou neměl daleko k tomu, aby začal vraždit. Točil zrovna scénu se sovami v bradavické škole a měl z nich strach, hlavně kvůli drápům a ostrému zobáku. Ale potom ho trenér ptačích účinkujících uklidnil. Jakmile si však sova sedla na Danielovu ruku, ještě před prvním záběrem vykonala svou potřebu na jeho kabát. (freddy)
 K vybudování čarodějnické školy v Bradavicích byl přizván filmový architekt Stuart Craig, který má na svém kontě tři Oscary (za filmy GándhíAnglický pacient a Nebezpečné známosti). Několik měsíců před tím, než Craig postavil pro příběhy o Harrym Potterovi první stavbu Bradavic, pečlivě prostudoval jeho podobu do nejpodrobnějších detailů. Jeho práci lze vidět nejen v záběrech z Příčné ulice, ale i na každém schodu pohyblivých schodišť nebo v obřích figurkách na šachovnici. (freddy)
 Pro Daniela Radcliffa byl konkurz na postavu Harryho Pottera zábavou. Podle jeho vlastních slov to byla opravdu velká legrace. Nejdřív musel číst jednu scénu s Hagridem, a pak ho při této scéně nutil režisér Chris Columbus improvizovat. Stále měnil věty a čekal, jak Daniel zareaguje. (freddy)
 V tomto filmu se samozřejmě vyskytuje velké množství triků. Scéna, v které kolem Harryho létají duchové, se natáčela pouze s jejich hlasy. Když se Ron a Harry potýkají s trollem, natáčeli oba herci tuto scénu jen s panákem vystřiženým z papíru. (freddy)
 Pro tento film bylo vyrobeno celkem 96 kulis. Velká síň má velikost 42,5 x 12 metrů (byla inspirována jedním z kostelů v Oxfordu) a její podlaha je kamenná (normálně by byla plastiková, stejně jako zdi, ale musela vydržet dupání stovek dětských nohou). (freddy)
 Spěšný vlak do Bradavic jede ve skutečnosti po trati West Highland Line, která je proslulá svými viadukty, tunely a nádhernou vyhlídkou do krajiny. (freddy)
 Robbie Coltrane, který hraje Hagrida, se nikdy nesblížil s představitelem psa Tesáka. Podle svých vlastních slov s ním vůbec nepracuje, dělají s ním jeho cvičitelé, a pokud Coltrane nemusí, raději se ho nedotýká, protože hodně slintá. Navíc tento herec nemá rád psy. (freddy)
 Alan Rickman, který hraje profesora Severuse Snapea, byl jediným hercem, kterému J. K. Rowlingová prozradila, jak se bude jeho postava vyvíjet dál až do konce. (freddy)
 Tvůrci kromě Leavesdenských studií, kde bylo natočeno nejvíce scén, využili i další natáčečí lokace. Natáčelo se v hradě Alnwick, jehož hradby, bašty, věžičky a padací mosty poskytly prostor exteriérovým scénám v Bradavicích, jako například lekce létání na koštěti či utkání ve famfrpálu. Dále se točilo v katedrále v Durhamu, kde vznikaly především interiérové scény v Bradavicích, točilo se zejména v triforiu (což je galerie nad chrámovou zdí) a v kapitule, přilehlý klášter byl dokonce kvůli natáčení zimních scén pokryt umělým sněhem. Tvůrci využili též katedrálu v Gloucesteru, jejíž kapitula posloužila jako nebelvírská ložnice, jihozápadní portál kláštera pak filmaři okopírovali a ve zmenšené podobě použili jako vchod do nebelvírské koleje. Použity byly i prostory Lacockského kláštera, jehož společenská místnost se proměnila na školní třídu a jehož sakristie představuje laboratoř profesora Snapea. Mezi další lokace se řadí nádraží v Goathlandu (Goathland je poklidná vesnička ležící na sever od yorkshireských vřesovišť a nezměnila se od roku 1865), které posloužilo jako konečná stanice Bradavického expresu v Prasinkách. Byl využit i Black Park( má rozlohu 280 hektarů a nachází se v Buckinghamshireském panství), který představuje přírodní kulisy lesa obklopující Hagridovu chatrč, jehož obydlí filmaři v parku vybudovali z nepálených cihel a slaměných došků. V Londýně potom byly využity tři lokace, a to budova australského velvyslanectví Australia House (tato budova z roku 1918 se proměnila v banku Gringottových a přízemní hala byla opředena umělými pavučinami), londýnská zoo a nádraží King´s Cross si potom zahráli sami sebe. Využito pro natáčení bylo také městečko Bracknell, konkrétně dům na adrese Bracknell, Picket Post Close 12, čtvrť Martin´s Heron, který si zahrál dům číslo 4 v Zobí ulici. A nakonec byly využity i prostory Oxfordské univerzity, konkrétně v reflektáři ze 16. století se natáčely scény v jídelně, kam sovy přinášejí poštu, oxfordská knihovna (Bodleian Library) se stala knihovnou v Bradavicích, a teologická fakulta se proměnila ve školní marodku. (freddy)
 Steven Spielberg, který s projektem nějakou dobu koketoval, chtěl natočit Kámen mudrců jako animák. (Filipmachi)
 Ronovo otvorenie šachovej partie sa nazýva Center Counter Opening a je súčasťou Škandinávského obranného systému šachovej hry. (Gryphon)
 Režisér Chris Columbus do filmu obsadil svou dceru Eleanor, která si zde zahrála Susan Bonesovou. (HappySmile)
 Tvůrci natočili i scény s problémovým strašidlem Protivou (hrál ho Rik Mayall), které ale do filmu nakonec nebyly použity.(HappySmile)
 Herec, který hraje Harryho, Daniel Radcliffe, začal v průběhu natáčení mutovat, přesto tvůrci ponechali jeho hlas tak, jak svou postavu "zahrál". (HappySmile)
 Film je všude ve světě znám pod originálním názvem HARRY POTTER AND THE PHILOSOPHER´S STONE, pouze v USA je slovo "Philosopher´s" změněno na "Sorcerer´s", kvůli čemuž musely být všechny scény, kde se toto slovo objevilo natočeny dvakrát - kde jednou herci říkají kameni mudrců "Philosopher´s Stone" a podruhé zase "Sorcerer´s Stone". (HappySmile)
 Scény, které se odehrávají na nádraží King´s Cross na nástupišti 9 a 3/4, se ve skutečnosti točily mezi nástupišti 4 a 5.(HappySmile)
 V závěrečných titulcích filmu je chybně napsásno, že Will Theakston si hrál Marcuse Flinta a Scott Fern, že hrál Terence Higgse. Ve skutečnosti je to však naopak. (HappySmile)
 Warwick Davis, který hraje profesora Kratiknota a prvního skřeta od Gringottů, také namluvil hlas Griphooka, kterého ale ve filmu hraje Verne Troyer. (HappySmile)
 Známý skladatel John Williams složil hudbu speciálně pro filmový trailer (tato skladba je na soundtracku pod názvem "The Prologue"), což udělal předtím pouze jednou, a to pro film Stevena Spielberga
Hook(HappySmile)
 Scény ve scénáři, kde Voldemort zabíjí Harryho rodiče, napsala sama spisovatelka J.K.Rowlingová. Producenti totiž věděli, že jen ona ví, jak se to tehdy doopravdy stalo. (HappySmile)
 Alana Rickmana, který hraje profesora Severuse Snapea, do této role vybrala osobně autorka knižní předlohy J.K. Rowlingová.(HappySmile)
 Po uvedení filmu do kin zaplavila útulky v USA, Kanadě a Velké Británii spousta sov, které si koupily děti po zhlédnutí filmu a vrátily je sem, když zjistily, že nenosí poštu tak, jako to viděly v Kameni mudrců. V Toronto Daily dokonce otiskli celostránkový inzerát s textem: "Ochránci zvířat varují rodiče: Sova není vhodný mazlíček! Nemluví, nemá ráda lidi a nenosí zásilky!"(HappySmile)
 Díky filmu spousta dětí začala tvrdit, že špatně vidí a začaly navštěvovat oční ordinace jen proto, aby mohly nosit kulaté potterovské brýle. V Británii se tak zvedla prodejnost kulatých brýlí o 40%. (HappySmile)
 Režisér Chris Columbus byl vybrán z konkurzu, kterého se zúčastnilo osm slavných režisérů: kromě něj to byli Jonathan Demme (Mlčení jehňátek), Peter Weir (Truman Show), Alan Parker (Půlnoční expres), Wolfgang Petersen (Air Force One), Mike Newell (Čtyři svatby a jeden pohřeb), Tim Robbins (Mrtvý muž přichází) a Terry Gilliam (12 opic). (HappySmile)
 Autorka knižní předlohy J.K.Rowlingová měla při natáčení téměř na všechny kroky produkce právo "veta". (HappySmile)
 Když byl Daniel Radcliffe vybrán do role Harryho Pottera, ještě neměl vyhráno. Jeho rodiče s tím totiž několik měsíců nesouhlasili. (HappySmile)
 Typickými rysy Harryho Pottera jsou kulaté brýle, jizva na čele, jasně zelené oči po matce a rozcuchané černé vlasy po otci - přesto filmový Harry nemá ani zelené oči, ani černé vlasy. A přitom by to spravily čočky a barva na vlasy. (HappySmile)
 Tvůrci chtěli některé bradavické scény natáčet v katedrále v Gloucesteru, místní obyvatelé ale protestovali proti tomu, aby sev tomto svatostánku točily čarodějnické scény. Nakonec se ale zde všechno v klidu natočilo a k blokádám nedošlo. (HappySmile)
 Úspěch filmu výrazně podpořil turistický ruch. Hrad v Alnwicku zaznamenal roční nárůst návštěvníků z 50 tisíc na 200 tisíc.(HappySmile)
 Devítiminutová scéna zápasu ve famfrpálu se natáčela šest měsíců (a to nepočítáme čas, který zabraly přípravy). (HappySmile)
 Rupert Grint svou roli Rona Weasleyho získal tak, že složil písničku o tom, proč by zrovna on měl hrát Rona, natočil ji na video a poslal na casting. (HappySmile)
 Tom Felton, představitel záporáka Draca Molfoye, se po premiéře filmu svěřil, že se ho díky jeho roli všichni malí diváci bojí. Vyděsil dokonce i děti režiséra Chrise Columbuse. (HappySmile)
 Režisérovi Columbusovi při natáčení radila jeho dcera Eleanor, co by mělo jak vypadat a které scény se určitě nesmí vynechat. (HappySmile)
 Honorář, který za natočení tohoto filmu dostal Daniel Radcliffe, činil sto deset titíc dolarů. Kdežto za další díl dostal už tři miliony. (HappySmile)
 Konkurzu na roli Harryho Pottera se zúčastnilo na 16 000 chlapců. (HappySmile)
 Společnost Warner Bros. koupila filmová práva rovnou na všech sedm dílů, i když v té době byla na světě pouze první kniha.(HappySmile)
 Natáčení začalo v říjnu 2000 a skončilo v dubnu 2001. Poslední práce na filmu byly hotovy v červenci 2001. (HappySmile)
 Role Albuse Brumbála byla původně nabídnuta Patricku McGoohanovi, který ji ale odmítl kvůli zdravotním problémům(HappySmile)
 Po premiéře filmu bylo na nádraží King´s Cross pro fanoušky filmu vytvořeno mezi nástupišti 9 a 10 nástupiště 9 a 3/4. Společnost, která nástupiště vlastní, zde připevnila čtvrtinu zavazadlového vozíku tak, že to vypadá jakoby mizel ve zdi. Tato atrakce slouží fanouškům, aby se zde mohli vyfotit. (HappySmile)
 Když se v jedné scéně blíží Harry, Ron a Hermiona k Hagridovi, je vidět, že hraje na dechový nástroj. Píseň, kterou hraje je "Hedwig´s Theme". (HappySmile)
 Ve své době držel Kámen mudrců titul filmu, který byl v den své premiéry v USA promítán v nejvíce kinech (3 762). (HappySmile)
 Daniel Radcliffe se dozvěděl, že získal roli Harryho, zrovna když byl ve sprše. (HappySmile)
 Když společnost Warner Bros. koupila práva na všech sedm dílů, uvažovala, že by natočila jediný film. Spisovatelka J.K. Rowling to ovšem razantně odmítla. (HappySmile)
 Na famfrpálové trofeji, kde je jméno Harryho otce, jsou dodatečné nápisy pro M. Mcgonagallovou a R.J.H. Kinga. John King je umělecký režisér filmu. (HappySmile)
 Nápis na rámu Zrcadla z Erisedu říká: "Erised stra ehru oyt ube cafru oyt on wohsi," což je čteno pozpátku: "I show not your face but your heart's desire" (Neukážu ti tvou tvář, ale touhy tvého srdce). (HappySmile)
 Ve filmu se šestkrát objeví slovo "bloody" (zatracený), jednou "arse" (prdel), jednou "bugger" (blboun) a dvakrát "blasted" (sakramentský). Díky těmto slovům a děsivým scénám v lese získal film označení PG (některý materiál je nevhodný pro děti do 10 let, doporučuje se přítomnost rodiče). (HappySmile)
 Film odhaluje, že dvanáctý způsob použití dračí krve je k čistění trouby. (HappySmile)
 Nicholas Flamel, který je zde zmíněn jako objevitel Kamene mudrců, je skutečný alchymista, o kterém se věřilo, že vyrobil Kámen mudrců a jeho smrt je opředena záhadnými okolnostmi. Spekuluje se o tom, že stále žije, přičemž jeho věk by momentálně odpovídal věku, který je mu připsán v knize a ve filmu. (HappySmile)
 Alan Rickam (Severus Snape) dostal od J.K. Rowling zvláštní instrukce ohledně toho, jak má zahrát svou postavu.(HappySmile)
 J.K. Rowling vybrala osobně Robbieho Coltranea do role Hagrida a také Maggie Smith do role profesorky McGonagallové.(HappySmile)
 Ve scéně, kde hrají Harry a Ron kouzelnické šachy, používají červenou dámu, která je součástí šachových figurek z Lewisu, nejdůležitější sbírky šachů, která pochází z 12. století. Tyto figurky byly nalezeny roku 1831 na pláži v Uig v Lewisu. Celkem 78 kusů bylo restaurováno a nyní jsou v péči Národního muzea ve Skotsku a Britského muzea v Londýně. (HappySmile)
 Všechna auta, která parkují v Zobí ulici, jsou značky Vauxhall. Dursleyovi mají stříbrnou Vectru z roku 2000. Auta, která zde stojí v prologu, jsou Astra Belmont a Cavalier z pozdních 80. let. (HappySmile)
 Ve filmu není Harryho jizva uprostřed čela. Je tomu záměrně, na žádost J.K. Rowling, protože díky kresbám na přebalu knih mnoho lidí nabylo dojmu, že má Harry jizvu přesně uprostřed čela. Nicméně nikde v knize není přesně specifikováno, kde přesně na Harryho čele se jizva nachází. (HappySmile)
 Exteriéry nádraží King´s Cross si zahrálo nádraží St. Pancras, které se nachází hned vedle. Jeho fasáda je totiž vizuálně přitažlivější. (HappySmile)
 Výškový dablér Robbieho Coltranea pro roli Hagrida je bývalý anglický hráč rugby Martin Bayfield, který měří 208 cm.(HappySmile)
 Scénárista Michael Goldenberg napsal návrh scénáře, ale nakonec byl odmítnut producentem Davidem Heymanem ve prospěch Stevea Klovese. Nicméně Heyman byl i tak jeho konceptem velmi zaujat, a když Kloves odstoupil od psaní scénáře k pátému dílu, Harry Potter a Fénixův řád, kvůli vlastnímu projektu, práci dostal právě Goldenberg. (HappySmile)
 Režisér Chris Columbus chtěl najmout jako vedoucího kameramana Johna Sealea, ten byl však tou dobou zaměstnán natáčením Proudu času (2003). Nicméně pro další díl Harryho Pottera už byl Seale k dispozici. (HappySmile)
 Výpravčí, který říká na nádraží King´s Cross Harrymu: "Myslíš si, že jsi vtipný, co?", ve skutečnosti opravdu pracuje na dráze. Není ovšem výpravčí, ale vlakový manažer. (HappySmile)
 Scénář musel být před natáčením odsouhlasen autorkou knihy, J.K. Rowling. (HappySmile)
 J.K. Rowling prodala Warner Bors. práva k prvním čtyřem filmům za 1 milion liber. (HappySmile)
 V roce 1997 začal producent David Heyman hledat dětskou knížku, ze které by mohl být dobrý film. Nejprve chtěl produkovat "The Ogre Downstairs" od Diany Wynne Jones, což se ale nepodařilo. Následně jeho zaměstnanci v Heyday Films navrhnli Harryho Pottera a Kámen mudrců, který o rok později nabídl společnosti Warner Bros. (HappySmile)
 J.K. Rowling byla výkonným producentem filmu. (HappySmile)
 Warner Bros. chtěl film uvést do kin už 14. července 2001, ale díky časovému omezení musela být premiéra posunuta na 16. listopadu 2001. (HappySmile)
 Dětští herci natáčeli 4 hodiny denně a následně věnovali 3 hodiny školní přípravě. (HappySmile)
 Designérka kostýmů Judianna Makovsky chtěla původně vyrobit famfrpálové dresy přesně podle těch, co byly vyobrazeny na americkém přebalu knihy. Nakonec ale hráče oblékla do svetrů, šermířských kalhot z 19. století a chráničů paží. (HappySmile)
 Film obsahuje téměř 600 záběrů se speciálními efekty, které mají na svědomí různé firmy. Např. obličej lorda Voldemorta vytvořila společnost Industrial Light & Magic, draka Norberta Rhythm & Hues a famfrpálovou scénu Sony Pictures Imageworks.(HappySmile)
 Při konkurzu na roli Harryho museli chlapci přečíst stránku z Kamene mudrců. Pokud byli pozváni do dalšího kola, museli zimprovizovat scénu, kde se studenti vrací do Bradavic. Následně dostali několik stránek ze scénáře, které museli přečíst před režisérem Chrisem Columbusem. Columbus zde použil i scény ze svého scénáře k filmu Mladý Sherlock Holmes (1985).(HappySmile)
 V červenci 2000, kdy se konal konkurz na roli Harryho Pottera, nepřipadal žádný z tisíců chlapců ucházejících se o tuto roli dost vhodný. Potom, co Columbus uviděl Daniela Radcliffa ve filmu David Copperfield, chtěl chlapce pro tuto roli získat. Columbusovo zaryté přesvědčování Radcliffeových rodiče, aby dovolili Danovi jít na konkurz, dokonce způsobilo rezignaci ředitelky castingu, Susie Figgis. (HappySmile)
 Některé věty musely být vyškrtnuty ze scénáře, protože podle Rowling byly v přímém rozporu s dosud nevydaným pátým dílem, Harry Potter a Fénixův řád. (HappySmile)
 Trailer k filmu se poprvé objevil v kině před filmem Flek (2001). (HappySmile)
 V USA vydělal film v den své premiéry 33,3 milionu $, čímž zlomil rekord ve výdělku filmu za jeden den, který do té doby drželStar Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba. Následující den vydělal film 33,5 milionu $, čímž podruhé překročil rekord ve výdělku filmu za jediný den. Celkově zde vydělal 90,3 milionu $ za první víkend a stal se tak tehdy nejvýdělečnějším filmem všech dob za otvírací víkend, který do té doby držel Ztracený svět: Jurský park (1997). Harry Potter držel rekord až do následujícího května, kdy ho porazil Spider-Man se 114,8 miliony $ za první víkend. Podobných výsledků se film dočkal po celém světě. Ve Velké Británii se stal nejvýdělečnějším filmem za první víkend (16,3 milionů liber) a také celkově nejvýdělečnějším filmem (66,1 milionů liber) a byl pokořen až filmem Mamma Mia! (2008). (HappySmile)
 Celosvětově film vydělal 974,7 milionů $, čímž se stal 2. nejvýdělečnějším filmem všech dob hned za Titanicem a na tomto místě se udržel až do února 2002. Stal se také nejvýdělečnějším filmem roku 2001. V současnosti (2009) je Kámen mudrcůpátým nejvýdělečnějším filmem vůbec. (HappySmile)
 Film obdržel 3 nominace na Oscara a 7 nominací na cenu BAFTA, ani jednu však neproměnil. Avšak získal cenu Saturn Award za kostýmy a byl nominován na 8 dalších. Další nominace získal od AFI Film Award za speciální efekty nebo od Art Directors Guild Award za produkční design. (HappySmile)
 Náklady na reklamu: 40 milionů dolarů; náklady na výrobu: 125 milionů dolarů; tržby v USA za první víkend: 90 294 621 milionů dolarů (3672 kin). (lubos111)
 Létající motorka Siriuese Blacka, kterého v dalších dílech ztvárnil Gary Oldman, je ve skutečnosti motocykl Triumph Boneville T120. (finarfin1)


zdroj : www.CSFD.cz

Zajímavosti z natáčení aneb co jste možná nevěděli :D

31. října 2010 v 22:57 | já |  harry potter
• Rciharda Harrise,který hraje profesora Albuse Brumbála v prvních dvou filmech,donutila vzít tuto roli jeho vnučka,která mu pohrozila,že s ním jinak nepromluví už ani slovo

• Daniel Radcliffe začal v průběhu natáčení bohužel mutovat.Naštěstí se ale všechny scény točily chronologicky,a tak nebylo nutné jeho hlas nijak upravovat

• Hedviku,sněžnou sovu Harryho Pottera hrají ve skutečnosti sovy dvě - Gizmo a Sprout

• Velký problém měli producenti v městečku Gloucestur.Zde stojí totiž krásná katedrála a právě v ní chtěli tvůrci natáčet některé scény,které se odehrávají v bradavické škole.Místní obyvatelé ale protestovali,aby se v tomto svatostánku odehrály čarodějnické scény.Nakonec ale v klidu vše natočili a k blokádám nedošlo.

• Hlavní moto Bradavické školy zní : "Draco dormiens nunquam titillandus",což znamená : "Nikdy nedráždi spícího draka!"

• J.K.Rowlingová vyrůstala v městečku Dursley a právě podle něj se jemnují Harryho šílení příbuzní.

• Když byla paní Rowlingová dítě,nejraději si hrála dětmi ze sousedství - Ianem a Vicky Potterovými.Právě tady získal Harry svoje příjmení.

• Spisovatelka Rowlingová se narodila 31.7.1965, její románový hrdina pak získal stejný datum narození, pouze o několik let později - 31.7.1980

• Od roku 1997, kdy poprvé vyšel kámen mudrců, se celkem prodalo 375 milionů výtisků všech dílů Harryho Pottera.

• Poslední díl HP - Relikvie smrti, má na kontě 44 milionů kopií, z toho se 15 milionů prodalo už první den. • miliony dolarů obdržla J. K. Rowlingová za filmová práva k prvním čtyřem potterovkám. Autorka s prodejem dlouho váhala - obávala se totiž, že když se postavy stanou majetkem studia, bude si Warner Bros. moci vymýšlet vlastní příběhy.

• Knihy vystavené v Krucáncích a Kaňourech jsou ve skutečnosti telefonní seznamu Watfordu.

• Sova ,hrající Errol, rodinnou přestárlou sovu Weasleyových, se jmenuje Zeus. V roce 2008 odešla však do "sovího důchodu" a začala bavit návštěvníky Hoo Farm blízko Telfordu v Anglii.

Gaunův prsten

31. října 2010 v 22:55 | já |  harry potter
zase jsem tak různě prolejzala google a našla jsem tenhle obrázek Gauntova prstenu.
Je tu vidět zblízka , takže můžeme dobře vidět kámen vzkříšení ,který je jedním z relikvií smrti a je na něm i znak relikvií. Ještě pro ty co nečetly knihu nebo prostě nevědí,je to jeden z viteálu voldemorta. Našel a zničil ho Brumbál. Brumbál ovšem udělal chybu a kledba z prstenu ho zasáhla. poranila mu ruku a začínala se šířit do celého těla. kdyby severus snape nezpomalil její šíření Brumbál by zemřel ihned. Díky severusovi však měl pár měsíců života navíc.


Ta podoba

31. října 2010 v 22:54 | já |  ostatní herci
ta podoba je opravdu neuvěřitelná že ?? :D


dort -bradavický expres :D

31. října 2010 v 22:53 | já |  harry potter
Duff Goldman vytvořil Dort jako Bradavický expres na premiéru prince v New yorku,která se konala jak všichní víme v červenci :)
musím říct,že je vážně skvělý. nechápu jak někdo může něco takového vytvořit. pochybuju že budu umět vytvořit něco podobného. tak dobrá na 100% nebudu :)
myslím,že je skoro škoda to sníst :D


Nepřipomíná vám ta reklama něco ??

31. října 2010 v 22:52 | já |  harry potter
Tak co jste si pomysleli po prvním shlédnutí této reklamy. já teda: tvl.. to je jak z HP 6 :D.
Pamatujete si na známou scénu ,kdy Brumbál společně s křiklanem spraví dům v ,kterém Křiklan přebývá ? Harrymu zůstane pod nohou poslední část z lustru a tady tomu chlapíkovi tam úplně stejně zůstala poznávací značka :D Docela vtipný.Tuhle reklamu musel vymyslet nějaký HP fanda jinak to snad není možné :DSeverus Snape -to by nikdy neřekl :D

31. října 2010 v 22:49 | já |  ostatní herci
 • "Máte za jedna, Pottere."
 • "Malfoyi, přestaňte Harryho otravovat, nebo srazím Zmijozelu 10 bodů!"
 • "Harry, rozhodl jsem se tě adoptovat."
 • "Longbottome, pojďte roztavit i můj kotlík."
 • "Nemám dneska už nějak mastné vlasy?"
 • "Paní kolegyně, neviděla jste tu můj hřeben?"
 • "Děti, pojďte, mám tu cukroví!"
 • "Snape ve skutečnosti znamená 'rozmilý kvítek'."
 • "Původně jsem chtěl být kadeřníkem, ale rodiče ze mě chtěli mít učitele."
 • "Děcka, dneska se mi nechce vařit lektvary. Uděláme si popcorn."
 • "Ve skutečnosti jsem přírodní blonďák."
 • "Ví někdo, jak přeinstalovat Windows?"
 • "Tyhle lahvičky jsem asi popsal špatně;v jedné je jed a v druhé slepičí polévka; Malfoyi, ochutnejte tuhle."
 • "Šam-pón? Hele, mluvte česky!"
 • "Nesmysl, růžová šla s černou vždycky dobře dohromady."
 • "Nic si z toho nedělejte, Longbottome. Kdybyste viděl výbuchy, které jsem způsobil v prvním ročníku já..."
 • "Ale jistě. Můžu vás naučit, jak uložit a zachovat smrt. Ale vy byste se radši učili vařit pivo, co?"
 • "Zlatoslave, řekni mi, kam chodíš k holiči?"
 • "Vidíte, jak jsem se v létě pěkně opálil?"
 • "Který hábit mi sluší víc? Ten černý nebo ten černý?"
 • "Kdo mi dal do kotlíku tu špinavou ponožku?"
 • "Děcka, pozor, jde ředitel! Dělejte, že máte práci."
 • "Doufám, že tenhle hábit mě nedělá moc tlustého."

hlášky z hp 5

31. října 2010 v 22:46 | já |  harry potter
Vernon: Dudlánek je u někoho na návštěvě?
Petunie: U Polkissových. Má mezi dětmi hodně kamarádů, je tak oblíbený…

 • Vernon: Nejsme přece žádní hlupáci (myslel Petunii a sebe)
  Harry: Tak to je pro mě novinka.

 • Harry: Vážně? Neříkal náhodou, že vypadáš jak prase, které někdo naučil chodit po zadních? To totiž není urážka Dude, to je pravda.

 • Harry: Nejsi takový idiot, jak vypadáš, co Dude? Jenže to by ani nejspíš ani nešlo, protože bys to nedokázal chodit a mluvit zároveň.

 • Paní Figgová: Ty tam (křičela na Dudleyho) koukej zvednout ten svůj tlustý zadek a hoď sebou.

 • Lupin: A tohle je Nymphadra
  Tonksová: Neříkej mi Nymphadora, Remusi. Jmenuji se Tonksová.
  Lupin: Nymphadora Tonksová, která si nechává říkat jen příjímením.

 • Harry: Vy to ale lidem říkáte, že ano (myslel to, že se Voldemort vrátil)
 • Sírius: No, vzhledem k tomu, že mě všichni považují za šíleného masového vraha a že ministerstvo za moje dopadení vypsalo odměnu deset tisíc galeonů, sotva můžu vyjít na ulici a začít rozdávat letáky, co říkáš?

 • Sírius:Tak co tady děláš?
  Krátura: Krátura uklízí. Smyslem Kráturova života je sloužit vznešenému rodu Blacků.
  Sírius: Né vznešenému, ale zanešenému. Je tu špíny jako v chlívku.
  Krátura: Pán byl vždycky veselá kopa. Pán byl mizerná nevděčná svině, která své matce zlomila srdce.

 • Madame Bonesová: Jak vypadali? (měla na mysli mozkomory)
  Paní Figgová: No jak. Jeden byl takový mohutný a ten druhý zase spíše hubený…
  Madame Bonesová: Ne, ne zarazila ji netrpělivě. Ti mozkomorové! Popište nám ty mozkomory.

 • Fred: K jeho krásnému lesklému prefektskému odznaku.
  Paní Weasleyová: K jeho…ale…Rone, snad je ne…Ne to snad není pravda! No to je báječné, Rone! Prefekt! Tak už to dokázali z rodiny všichni.
  George: A co Fred a já, my jsme sousedi od vedle?

 • Fred: Nebude ti vadit, když tě nepolíbíme, že ne, Rone?
  Georgie: Ale jestli chceš, můžem ti nabídnout purkle.
  Ron: Hele, nechte toho, nebo…
  Fred: Nebo co? Uložíš nám školní trest?
  Georgie: To bych moc rád viděl.

 • Ron: A hádejte, kdo je zmiozelským prefektem?
  Harry: Malfoy
  Ron: Samozřejmě
  Hermiona: A s ním ta absolutní kráva Pansy Parkinsonová. Jak ta může být prefektkou, když je pitomější než troll po otřesu mozku…


 • Harry: Tak mám dojem, že bychom se měli zeptat Puddlemerských spojenců, jestli se Oliver Wood na některých z jejich tréninků nezabil, protože se mi zdá, jako by do Angeliny vstoupil jeho duch.

 • Pansy Parkinsonová: Hej, Johnsonová, co to máš vlastně za účes? Nechápu, proč chce někdo vypadat, jako by mu z hlavy lezli červi.

 • Hermiona: Tak na, takhle to přepiš.
  Ron: Hermiono, ty jsi ta nejbáječnější osoba, jakou jsem kdy poznal….a jestli se k tobě ještě někdy budu chovat hrubě…
  Hermiona: Budu aspoň vědět, že už jsi zase normální.

 • Harry: No jasně! Quirrell byl vynikající učitel, až na tu nepodstatnou drobnost, že mu zezadu z hlavy trčel lord Voldemort.

 • Hermiona: Jenže tohle je mnohem důležitější než úkoly!
  Ron: Nemyslel jsem, že by v celém vesmíru bylo něco důležitějšího než úkoly.


 • Ron: Hagride, tebe přepadli!
  Hagrid: Povidám ti naposled, že to nic není!
  Ron: Taky bys říkal, že to nic není, kdyby se tu objevil někdo z nás a místo obličeje měl půl kila sekané.

 • Cho: Jmelí (zašeptala a podívala se na strop)
  Harry: Jo, nejspíš je prolezlé škrknami.
  Cho: Co jsou to škrkny?
  Harry: Nemám ponětí. Budeš se muset zeptat Střelenky. Tedy Lenky.

 • Hermiona: Dali jste si pusu?
  Ron: No a jaké to bylo?
  Harry: Mokré. Ona totiž brečela.
  Ron: To tak špatně líbáš?
  Harry: Možná

 • Ron: Tohle všechno najednou nemůže jeden člověk cítit, to by vybouchnul.
  Hermiona: To, že si sám citlivý jak pařez, ještě neznamená, že jsou na tom všichni stejně.

 • Harry: Takže to je všechno, ano? Zůstaň, kde jsi. Nic lepšího mi nikdo nedokázal říct ani po tom, co mě napadli ti mozkomorové! Jen pěkně zůstaň v klidu, Harry, a počkej, až to za tebe vyřeší dospělí! Nebudeme se ovšem namáhat s žádným vysvětlováním, protože ten tvůj ptačí mozeček by to nejspíš stejně nepochopil!

 • Sírius: Nejspíš ho najdu nahoře, jak roní slzy nad matčinými starými bombarďáky nebo něčím podobným (myslel Kráturu) Taky samozřejmě mohl zalézt do ventilace a chcípnout…..ale raději si nebudu dělat zbytečné naděje.

 • Léčitelka u Svatého Munga: Zlatohlave, vy zlobile jeden, kampak jste se nám zase zatoulal?

 • Hermiona: Taky by bývalo vhodné, prohodit něco v tom smyslu, jak sem podle tebe ošklivá.
  Harry: Já si ale nemyslím, že jsi ošklivá.

 • Harry: Víš Hermiono, když jde o city a tak, jsi prostě jednička, ale famfrpálu nerozumíš, v tom jsi úplně mimo.
  Hermiona: Možná jsem mimo, ale v tom jestli budu šťastná a spokojená, aspoň nejsem závislá na Ronových brankářských schopnostech!

 • Ernie Macmillan: Nemůžeš přeci srážet body jiným prefektům Malfoy
  Ron: Jo, nezapomeň, že my jsme taky prefekti.
  Malfoy: Já vím, že jsi prefekti nemůžou srážet body navzájem, králíčku. Jenže jako členové vyšetřovatelského sboru…
  Hermiona: Čeho?
  Malfoy: Vyšetřovatelského sboru Grangerová. To je vybraná skupina studentů, kteří podporují politiku ministerstva kouzel, osobně ustanovená profesorkou Umbridgeovou. Každopádně, členové vyšetřovatelského sboru jsou oprávněni odebírat body komukoli…takže, Grangerová, odebírám ti pět bodů za to, že si neslušně mluvila o naší nové ředitelce. Macmillane, pět bodů dolů za to, jak si mi odmlouval. Pottre pět bodů, protože tě nemám rád. Tobě kouká podolek , Weasley, takže to bude dalších pět bodů. Jo, ještě jsem zapomněl, ty jsi mudlovská šmejdka, Grangerová a to bude za deset bodů dolů.
  Ron: (vytáhne hůlku na Malfoye)
  Hermiona: Nech toho (zarazila ho)
  Malfoy: Moudré rozhodnutí Grangerová. S novou ředitelkou přišly nové časy….Tak buď hodný chapec Potříku…a ty taky, králíčku.

 • James: Padej odtud. Máš štěstí, že tu byla Evansová, Srabusi.
  Snape: Nepotřebuju, aby mi pomáhala taková špinavá, mrňavá mudlovská šmejdka.
  Lily: No fajn. Příště se do toho nebudu plést. A na tvém místě, bych si přeprala spodky, Srabusi.

 • Ron: Hermiono, nech už konečně Harryho na pokoji a začni poslouchat Binnse, nebo si snad nakonec budu muset dělat poznámky sám!
  Hermiona: Však si je pro změnu klidně dělej, ono tě to nezabije!
  Harry: Dráp?
  Hagrid: Jo…teda, tak podobně to aspoň zní, když říká svoje méno Von toho moc po našem nenamluví…snažim se ho něco naučit…a každopádně to vypadá, že mámě nepřirostl k srdci vo nic víc než já. S vobryněma už to tak chodí, že jim záleží jen na velkejch zdravejch děckách, zatímco von byl odjakživa na vobra zakrslej…Má jen pět metrů.
  Hermiona: No jasně, chudák malá. Zkrátka drobeček!

mix hlášek :D

31. října 2010 v 22:45 | já |  harry potter
Fred (nebo George) Weasley: ,,Neplač Ginny, pošleme ti z Bradavic záchodový prkínko."

Profesorka Umbridgeová: ,,Co si myslíte, že Voldemort vyskočí z přístěnku a pokusí se Vás zabít?"


Lee Jordan: "A Camrálu se okamžitě zmocňuje Angelina Johnsonová z Nebelvíru - to děvče je vynikající střelkyně, a přitom je i docela pohledná - "
Prof. McGonagalová: "JORDANE!"

Albus Brumbál: "Dobře, že je tu tma. Takhle jsem se nečervenal od chvíle, kdy mi madame Pomfreyová řekla, že se jí líbí mé nové klapky na uši."

Strýc Vernon: "Banda klof - totiž sov…"

Hermiona Grangerová: "Myslím, že jsi špatně slyšel, když profesorka Sinistrová říkala, že Europa je pokrytá ledem - ne medem - Harry?"

Stan Silnička: "...ale když dáš štrnáct, dostaneš horkou čekuládu..."

Percy Weasley: "Ginny má i jiné bratry, kteří jí jsou vzorem, máti," prohlásil důležitě Percy. "Půjde se teď převléknout k večeři."
George Weasley: "Chtěli jsme ho zavřít do pyramidy, ale mamka nám na to přišla..."

Ron Weasley: "Co vidíš v mém šálku?"
Harry Potter: "Spoustu nacucaného hnědého svinstva."

Profesorka McGonagalová: "Podle mého názoru přímo kypíte zdravím, Pottere, takže mi jistě prominete, že vám neodpustím dnešní domácí úkol. Ujišťuji vás ovšem, že pokud by jste zemřel, nemusíte mi ho odevzdat."

Rita Holoubková: (po prvním úkolu) "Blahopřeji, Harry!" usmála se zářivě. "Myslíš, že bys se mnou mohl ztratit slovíčko? Jak ti bylo ve chvíli, když jsi spatřil toho draka? A co si teď myslíš o tom, kolik ti kdo dal bodů?"
Harry Potter: "No, jedno slovo s vámi ztratit můžu," řekl Harry bez lítosti. "Sbohem."

Profesor Moody: (uviděl Filche a Snapea, jak se v noci dohadují na schodech) "Vy tu máte pyžamový večírek?"

"Zavraždit se nenechám!" pronesl hlasitě Harry.
"Takhle se mi líbíš, kamaráde," zamumlalo ospale jeho zrdcadlo.

"Já problémy nevyhledávám!" odsekl popuzeně Harry. "Obvykle si problémy vyhledávají mě."


"Rone," řekla Hermiona povýšeně a namočila brk do inkoustu, "ty jsi ten nejbezcitnější prevít, jakého jsem kdy měla to neštěstí potkat."

"Dráp má kolem šestnácti stop, baví ho vytrhávat ze země dvacet stop vysoké borovice a zná mě," odfrkla si, "jako Hermy."

"Pamatuješ na Fleur Delacourovou?" zeptal se George, "má teď práci u Gringottů, aby si výýýlepšííla ááánglištinu..."

"A Billy jí dává spoustu soukromých lekcí," uchichtnul se Fred.

"Ano," potvrdil pan Weasley, ,,a to i tehdy, když nenecháte Harryho používat feletón...
,,Telefon," šeptla Hermiona.

(Po faulu, který udělal Flint) Dole na tribuně Dean Thomas vykřikoval: "Pošlete ho ven, sudí! To bylo na červenou kartu!"
"Tohle není fotbal, Deane," vysvětloval mu Ron. "Při famfrpálu se nevylučuje - a co je ta červená karta?"

...a tak dal profesor Kratiknot každému velký stoh polštářů. Teoreticky nemohly nikomu ublížit, i kdyby minuli cíl, v praxi to však moc nefungovalo: Neville mířil tak špatně, že každou chvíli létaly po učebně daleko těžší předměty - například profesor Kratiknot.


,,Prostě to vejce na chvíli pusť z hlavy, jasný?'' syčel na ni Harry, když profesor Kratiknot odevzdaně prosvištěl kolem nich a skončil nahoře na velké skříni

Hlášky z Hp 7

31. října 2010 v 22:20 | já |  harry potter
"No, nikdo z nás z toho taky nemá velkou radost, Harry," ubezpečil ho vážným tónem Fred. "Jen si představ, že by se něco zvrtlo a do konce života by z nás zůstali brejlatí vyzáblí moulíci."
HP7; str.48Fred s Georgem se otočili k sobě a naráz vykřikli: "No ne - jsme úplně stejní!"
HP7; str.50"Jak se cítíš, Georgi?" zašeptala paní Weasleyová.
George si přejel prsty po spánku. "Jako nočník," hekl.
"Co je to s ním?" zachroptěl Fred a zatvářil se vyděšeně. "Zakalilo mu to rozum?"
"Jako nočník," opakoval George, otevřel oči a vzhlédl k bratrovi. "Copak nerozumíš? Jsem jako nočník...ten má taky jen jedno ucho, Frede, chápeš?"
HP7; str.68"Proč se má v mém pokoji uklízet? Harrymu i mně vyhovuje tak, jak je!"
"Za pár dnů tady bude svatba tvého bratra, mladý muži - "
"A bude se snad ženit u mě v ložnici?"vyjel vztekle Ron.
HP7; str.83"No jasně, samozřejmě!" pleskl se Ron dlaní do čela. "Zapomněl jsem, že budeme Voldemorta honit v pojízdné knihovně!"
HP7; str.85"Podívej,Rone, kdybych teď popadla meč a probodla tě, tvou duši bych tím vůbec nepoškodila." "Což by pro mě bezpochyby byla obrovská útěcha," poznamenal Ron.
HP7; str.93"Připadám si jako domácí skřítek," stěžoval si polohlasem Ron a masíroval si bouli na hlavě, když vykročili s Harrym za ní."Až na to jejich pracovní uspokojení. Čím dřív bude tahle svatba za námi, tím budu šťastnější."
"Jasně," přitakal Harry, "pak nebudeme mít na práci nic horšího než najít viteály...To budou konečně opravdové prázdniny,co?"
HP7; str.94"K jakému účelu se domnívá, že ten zatemňovač použijete, pane Weasley?"
"Nejspíš k zhasínání světel," zamumlal Ron. "Co jiného bych s ním asi měl dělat?"
HP7; str.110"Všiml jsem si, že váš narozeninový dort má tvar Zlatonky," dorážel Brousek dál na Harryho. "Z jakého důvodu?"
Hermiona se posměšně zasmála.
"No, určitě to nebude mít nic společného s tím, že je Harry vynikající chytač," prohlásila ironicky. "V polevě je nepochybně schované nějaké poselství od Brumbála!"
HP7; str.112"Dokázal vypít celou láhev ohnivé whisky, pak vyběhl na taneční parket, zvedl si hábit a tahal si chomáče kytek z..."
"Ano, musel to být vážně roztomilý chlapík," utrousila Hermiona, zatímco Harry se prohýbal smíchy.
"Z nějakého důvodu se nikdy neoženil," dodal Ron.
"To mě udivuje," ušklíbla se Hermiona.
HP7; str.125"Vezměte si například tu nejnovější povídačku, že Vy-víte-kdo dokáže zabít jediným pohledem. To umí jen bazilišek, vážení posluchači! Vyzkoušíte to jednoduše - podívejte se, jestli to, co na vás zírá, má nohy. Pokud ano, klidně tomu můžete pohlédnout do očí, přestože i tak to bude nejspíš poslední věc, kterou v životě uděláte, bude-li před vámi skutečně stát Vy-víte-kdo."
HP7; str.376"Možná zmizel a možná nezmizel, faktem zůstává, že když chce, umí sebou hodit ještě rychleji, než kdybyste Severusi Snapeovi pohrozili šamponem..."
HP7; str.376"Vítejte, pane ministře!" zaburácel Percy a vyslal na Břichnáče přesně umístěnou kletbu; ministr upustil hůlku a zjevně ve velkých bolestech se chytil za hábit na prsou. "Už jsem vám říkal, že dávám výpověď?"
HP7; str.531"Nezapomeňte za nás dát pusu Nevillovi!" připomněla Jamesovi Ginny, když se s ním objímala na rozloučenou.
"Mami!Nemůžu líbat profesora!"
"Vždyť se s Nevillem znáte..."
"Mimo školu ano, ale ve škole je to profesor Longbottom,ne? Nemůžu přijít na bylinkářství a políbit ho..."
HP7; str.626


Dobrej xicht

31. října 2010 v 22:19 | já |  hermiona granger

docela hrůzostrašné . brrr
Rozhovor trelawneyová a snape

31. října 2010 v 22:16 | já |  ostatní herci
teda tak z toho taky nemůžu 

Trelawneyová: Ó, co uvidí moje třetí oko dneska?
Snape:
Nesnáším tu ženskou...
Trelawneyová: Vidím...smrt! Příšernou, děsivou smrt!!!!
Snape:
Už to zase přichází...
Trelawneyová: Někdo, koho milujeme, zemře rukou někoho, komu všichni věříme!
Snape:
Jak mohla přijít s takovou blbostí?!
Trelawneyová: Ooooh! Vidím strašně škaredého černovlasého křivonosého chlapa, jak zabíjí starého muže s dlouhými vousy! Co to znamená???
Snape: *hlasitě polkne*
Trelawneyová: Mmmmmhhh!! Mmmh!!!
Snape: Ah... hehehe! Chudák holka, zase měla trochu moc sherry, že Syb?
Brumbál: Je všechno v pořádku, profesore Snapee?
Snape: Ó jistě, šéfe! Netřeba se znepokojovat!! Bláznivé předpovědi jako obvykle!

Zprávný fanda HP

31. října 2010 v 22:15 | já |  harry potter
ten nemá chybu ;-)


Malfoj před soudem !!

31. října 2010 v 22:14 | já |  ostatní herci
tohle je výborný . chudák cissa 

Lucius stál před soudem, protože zabil svou ženu.

Soudce: To je velmi brutální čin. Pokud chcete, aby vám byl trest poněkud zmírněn, musíte nám vysvětlit motiv svého činu.

Lucius: Když ona byla tak omezená, že jsem ji prostě musel zabít.

Soudce: Vždyť to, co nám teď říkáte, váš čin ještě přitěžuje.
Jestli nechcete, aby vás přísedící už napřed odsoudili, pak nám předložte alespoň jedno polehčující vysvětlení.

Nato se Lucius rozhovořil:

"Odehrálo se to následovně:
Byli jsme na dovolené ve 13. poschodí jednoho luxusního hotelu.. V prvním patře bydlela rodina hotelového portýra, která má tři děti. Je ovšem strašné, že ty jejich mudlovské děti zůstaly od přírody neobyčejně malé. Ten dvanáctiletý měří 80cm a ten devatenáctiletý 90cm. Jednoho dne jsem přišel od moře a moje žena říká: "V rodině toho mudly je něco špatně. Ty jejich mudlata jsou praví pyrenejové.".
Já říkám: "Ne, ty myslíš, že jsou pygmejové."
"Ne", říká moje žena, "pigmej je látka, kterou má člověk pod kůží a tvoří se z ní pihy."
Já říkám: "To je pigment."
"Ne", říká moje žena, "pigment je to, na co psali staří Římané."
Já říkám: "To je pergamen!"
"Ne", říká moje žena, "pergamen je, když básník začne něco psát a pak to nedokončí ...."
Pane soudce, musíte ocenit, že jsem ovládl, zamlčel slovo fragment, sedl si odevzdaně do křesla a začal číst Smrtijedskou revue.
Náhle však ke mně přišla žena s větou, po níž jsem usoudil, že je zralá pro blázinec.
Tedy moje žena. "Miláčku, koukni se, co zde stojí!"
Otevře knihu, ukáže na jedno místo v textu a říká: "Slunečník kabelky byl učitelkou pasáka 15."
Vzal jsem knihu a stále ještě poklidně vysvětlil: "Ale miláčku, to je fracouzská kniha a francouzský text.
Tady stojí: La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Louis XV. To znamená: Markýza Pompadour byla milenkou Ludvíka XV."
"Ne", říká moje žena, "to musíš překládat doslovně: La Marquise -slunečník, Pompadour - kabelka, la Maitresse - učitelka, Louis XV - pasák 15. (Pozn.: franc. Lése čti Luis značí přeneseně označení pasáka prostitutek). Já to musím konečně vědět naprosto přesně, já jsem si přece objednala pro svou výuku francouzštiny vynikajícího legionáře."
Já říkám: "Ty myslíš lektora."
"Ne", říká moje žena, "lektor byl antický řecký hrdina."
Já říkám: "To byl Hektor a ten byl z Tróje."
"Ne," říká moje žena, "Hektor je plošná míra."
Já říkám: "To je hektar."
"Ne", říká moje žena, "Hektar je nápoj bohů."
Já říkám: "To je nektar".
"Ne", říká moje žena, "Nektar je řeka v jižním Německu."
Já říkám: "To je Neckar."
Moje žena: "Vždyť přece znáš tu krásnou písničku o Rýnu a Nektaru, kterou jsme nedávno zpívali jako duo."
Já říkám: "To se jmenuje duet."
"Ne", říká moje žena, "duet je, když mají dva muži souboj se šavlí." Já říkám: "To je duel."
"Ne", říká moje žena, "duel je díra v hoře, kterou projíždí vlak."
A dál, pane soudce, dál jsem to již nevydržel. Vzal jsem kladivo a ženu jím umlátil....."

Nastala chvíle mlčení, po níž soudce vstal a vyřkl ortel:
"Osvobozen, já bych ji umlátil už u Hektora ..."

Severus +Mona Lisa

31. října 2010 v 22:07 | já |  ostatní herci
Se nedivim že se mona lisa mračí :D

South Potter :D

31. října 2010 v 22:06 | já |  harry potter
Good 


Test ..jsi ujetej na Pottermanii ?? !!

31. října 2010 v 22:05 | já |  harry potter
Tak to na mě sedí !!!!

Mačkáš vypínač se slovy "Lumos" nebo "Nox"
Odemykáš dveře s mumláním "Alohomora" a snažíš se schovat klíče v ruce
Rozplakal jsi několik pokladních, které ti nebyly schopny prodat lístek
na nástupiště 9 a 3/4
Řediteli ve škole říkáš Brumbál a zblbnul jsi ho natolik,
že na to i slyší
Při zkoušení se snažíš přesvědčit učitelku, že jsi všechno uměl,
ale někdo na tebe použil kletbu Obliviate
Tvůj pes se jmenuje Chloupek nebo Sirius
Vstup do tvého pokoje je vázán heslem, které se neustále mění
Přesvědčuješ babičku, aby ti dělala Buclatou dámu
Ze svého kamaráda Mikuláše jsi se pokusil udělat Skoro bezhlavého Nicka
V nemocnici jsi se pokoušel přesvědčit doktory, aby ti nechali jizvu
ve tvaru blesku
Všechno svádíš na Dobbyho. Kdo se počůral? Dobby. Kdo rozbil okno? Dobby...
Četl jsi každý díl víc než 20x
Občas do někoho strčíš a vykřikneš "Riddikulus!" Chvíli ho pozoruješ
a pak se začneš bláznivě smát.
Barvitě líčíš mladším spolužákům, jaké používá školník mučidla za
porušení školního řádu
Snažíš se vyrobit Blinkací pastilky a několik kamarádů se z
tebe už skutečně pozvracelo
V rozvrhu máš místo Chemie "Lektvary" místo Přírodopisu "Bylinkářství"...
V každé restauraci se snažíš objednat Máslový ležák
Vyloučili tě z šachového kroužku, když jsi se je snažil naučit
Kouzelnické šachy a chtějí po tobě zaplatit zničené figurky
V několika sázkových kancelářích se snažíš zjistit kurz na
Kudleyské Kanonýry
Když tě někdo naštve, řekneš mu, že je blbej jak troll po otřesu mozku.


Tak co ?? v kolika Bodech byste odpověděli ano ? 

Harry a jeho kllepeta !!

31. října 2010 v 21:11 | já |  animačky s HP
Já z toho prostě nemůžu. vždycky dostanu záchvat smíchu 

HaryPotterAragog.gif Harry Potter image by PaxyFox
♥♥Harry potter Je nejlepší ♥♥
♥♥Děkuju za návštěvu a doufam že se vám tu líbilo !!!!!::DD♥♥
♥♥Přijdtě zas!!! ♥♥
♥♥KOpíruj poze se zdrojem !!!♥♥
!
smileys trèfle 7
  *pk013


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -