image

♥♥Chceš být SB !!♥♥

♥♥Něco o Admince ZDE!!♥♥

Chceš ohodnotit blog ? Klikni !!

Kopíruj pouze se zdrojem !!
Září 2010

Noc na Karlštejně

17. září 2010 v 23:21 | já |  mixík

Ahojky ...Noc na karlštejně jemůj oblíbený film a tak bych byla ráda abyste se na něj taky podívaly a tal mi řekly jestli se vám líbí. Takže zkoukněte a pište komenty jo ??

Takže nezapomeňte komentovat !!!!!!!!


S Harrym Pottrem naposledy !!!!!!

14. září 2010 v 14:33 | já |  Rozhovory
Přeloženo z časopisu Empire. Nedá se mluvit o doslovném překladu, protože některé krátké části jsme přeložili volně nebo záměrně vynechali, příliš se nám nezamlouval například zvláštní popis Daniela Radcliffa.
Daniel Radcliffe je hvězdou známou po celém světě, mladým mužem, který je po zbytek života finančně zajištěný, i když se rozhodne už nikdy nepracovat.
Na jedné zdi v jeho šatně je zvláštní, mnohobarevná sbírka otisků rukou, kreseb a naškrábaných jmen, zarámovaná na místě, kde by jste nejspíš čekali umění odpovídající jeho platu nebo alespoň plakáty, na kterých by byl on. "Tenhle rok nápadem k mým narozeninám," vysvětluje, "bylo získat hodně lidí ze štábu a herců k tomu, aby přispěli nějakým uměním a mělo to být mistrovské dílo! Nejsem si jistý, jestli je, ale hrozně se mi to líbí, protože každého z nich znám."
Radcliffova energie a chuť k životu je samozřejmě přítomná, když se k němu Empire připojuje během třetí návštěvy na placu Harryho Pottera a Relikvií smrti - téměř rok po našem prvním výletu do Watford´s Leavesden studií,13 měsíců po začátku natáčení. Dokonce i Radcliffe přiznává, že toto dvoudílné monstrum je testem vytrvalosti.
"Blížíme se Eyes Wide Shut (film Stanleyho Kubricka, pozn. Reducta), držiteli rekordu v nejdelším natáčení - ačkoli připouštím, že tohle jsou dva filmy, takže nikdy nepochopím, jak se jim povedlo je vtěsnat do 18timěsíčního natáčení. Je to skvělé, pořád fajn, ale nevypadá to, že spějeme ke konci. Pořád to vypadá, že toho zbývá ještě hrozně moc. Pokaždé, když dokončíte velkou scénu, někdo náhle řekne: "Příští týden jsme ve Velké síni," a to jsou vždy impozantní scény…"
Jako hlavní herec, Radcliffe přirozeně pracoval většinu dní na předešlých šesti filmech (na každém z nich okolo 150 dní), ale tentokrát uplynulo okolo 280 než filmování skončilo a Radcliffe byl na natáčení téměř každý den. "První dva nebo tři měsíce byly o lokacích, ale poté, zpátky ve studiích, se dostanete do rytmu velmi, velmi rychle. A pak si sotva všimnete, že čas plyne, abych byl upřímný."
Mimo vyžadované a nezbytné vytrvalosti první a druhá část Relikvií znamenají nové výzvy pro velmi zkušený a osvědčený štáb a herce. První část se odehrává zcela mimo Bradavice, s triem Harryho, Rona a Hermiony na útěku před Voldemortem a jeho pomocníky v thrilleru podobnému Uprchlíkovi, druhá část představuje školu v ruinách, jak bitva s Voldemortem postupuje k fatálnímu závěru.
Dokonce i krátké scény mohou poskytnout veliké výzvy. Během naší návštěvy Leavesdenu v srpnu 2009 Empire sledoval natáčení jedné složité scény, podle úryvku ze začátku knihy, kde Harryho přátele přicházejí a odvádějí ho z domova a šest z nich si vezme Mnoholičný lektvar, který je změní v Harryho dvojníky. Plán zní, že všichni se ze Zobí ulice rozletí různými směry, aby lépe zmátly síly temnoty, které čekají venku. A výsledkem je sedm identických Potterů stojících vedle sebe v místnosti, což vyžaduje četné záběry přesně těch samých akcí, každý z herců je postupně nahrazen Radcliffem.
"Jsem tak rád, že jste to viděli," zvolává. "Někteří lidé si neuvědomují všechnu techniku, která do toho vstupuje a tohle je perfektní příklad. Natočili jsme ten jeden záběr 95krát; počítá se to jako jeden záběr, protože kamera je naprogramovaná, aby pokaždé udělala přesně tu samou věc. Sázeli jsme se, kolikrát to natočíme, než to bude hotové. Nikdo nevyhrál, protože nikdo nehádal tak vysoké číslo. Ale na konci dne nám ukázali primitivní verzi té scény a bylo to úžasné.
Je to opravdu dobrá úvodní scéna. Přesto je tu má otázka: Proč se raději Harry nepřemění v někoho jiného místo toho, aby se všichni přeměňovali v něj? Pořád jsme o tom uvažovali a nemohli jsme na to přijít."
Především druhá část Relikvií představuje Radcliffa s několika téměř nemožnými scénami: cestou vstříc jisté smrti a zvláštní setkání na místě podobnému King´s Cross. "Připravoval jsem se na ty dvě scény celý film. Tyhle dvě musím perfektně zvládnout. Myslím, že jsem nejspíš ani jednu z nich nakonec nezahrál skvěle, protože vždy na sebe nechám dolehnout tlak, což je vážně hloupé," říká s charakteristickým sebepodceňováním. "Natočili jsme to na bílém jevišti, ale potom tam přidají děsivé King´s Cross. Bylo tam Zdraví a Bezpečnost a říkali lidem, že musí nosit sluneční brýle, protože to tam bylo příliš bílé."
Potterovo finále se odehrává v místech, na kterých jsme nikdy předtím nebyli. A jestli je první část epizodická cesta ("Jo Rowlingová mi napsala, když pracovala na sedmé knize, že je to bizarní road movie, což je naprosto přesné"), část druhá bude v porovnání mnohem větší; režisér David Yates ji nazývá operní. "Operní? To řekl David? O tom mi nic neřekl. Hádám, že je to operní v tom, že mi zabere asi 20 minut umřít a nakonec to odmítnu, takže mám operní smrt. Druhá polovina je jen nelítostné pronásledování, které vyústí bitvou a nepřestává; stěží máte šanci popadnout dech. Bitva o Bradavice je v podstatě druhou polovinou posledního filmu a je úžasná! Na nádvoří je obrovská hromada sutin; téměř chcete, aby přes ně přejely obrněné tanky. Vypadá to jako perfektní film o II. světové válce. Dobré na Potterovi je, že jsme se vždy dokázali zaměřit na příběh a postavy i když se kolem nich děje spousta věcí, takže doufám, že budeme schopní u toho zůstat. Jsem si jistí, že budeme."
Takže tohle je dospělý Harry? "Onehdy se mě někdo zeptal: "Je někde ve filmu moment, kdy se z Harryho stane muž?" A já nemyslím, že se to stane v tomto filmu, protože faktem je, že je mu stále 17. To je na tom působivé, skutečnost, že Harry je stále ještě dítě, které dostává od Voldemorta pořádně na frak. Jestli Voldemort zabíjí dospělého - no, těch zabíjí ve filmech spousty. Pohled na něj, jak se týrá a zoufale se snaží zabít 17tiletého kluka snad zvedne pár lidí ze židlí."
Ron Weasley Ruperta Grinta, komická postava prvních šest filmů série o Harrym Potterovi, má tentokrát velmi rozdílnou roli.
Režisér David Yates říká: "Až uvidíte Sedm část I., je vážně fascinující to, že Rupert, který měl vždy legrační repliky, teď hraje vážnou postavu ovládanou emocemi."
Grint, v rozhovoru s časopisem Empire krátce po skončení filmování, souhlasí: "Je to pro Rona těžké, myslím, protože jestli chce být loajálním kamarádem, nesmí navštěvovat svou rodinu a to je něco, co ho znepokojuje. Začínáte vidět jeho obavy, když se Harry a Hermiona sbližují a on Harrymu úplně nedůvěřuje. Situace se začíná trochu přiostřovat. Ale díky faktu, že se hádají, se cítí trochu víc lidsky." Pevné trio prvních šesti filmů se začíná otřásat v základech.
Nejstarší z hlavních představitelů, Grint, se z Bradavic vymanil rychleji než dva druzí herci. Objevil se v Thunderpants z roku 2002 a v nedávných Driving Lessons a Cherrybomb, ze všech tří bojoval nejvíce, aby unikl nálepce "ten z Harryho Pottera".
Dojem, že je méně angažovaný je ještě posílen skutečností, že na rozdíl od jeho upovídaných kolegů je Grint zamlklý, až to hraničí s mrzutostí. Ale nechte ho rozpovídat a je zjevné, že má v sobě hodně z Ronovy povahy a hluboce se zajímá o Pottera. Tak moc, že přivítal vydání Relikvií smrti s trochou strachu.
"Myslím, že jsem to četl jako úplně poslední. Nevím proč, protože jsem velký fanoušek knih; přečetl jsem je všechny. Ale byl jsem nervózní, protože jsem toho slyšel tolik o umírání postav a toho, že to nezvládnou až do konce. A chtěl jsem, aby Ron přežil!"
Kvůli spekulacím o Ronově osudu před vydáním knihy byl Grintův strach oprávněný. Koneckonců, kdyby Rowlingová zabila někoho z tria, on se vždy zdál být tím nejzranitelnějším. Ale není jedinou postavou, která měla důvod k obavám, zatímco se série blížila vražednému vrcholu.
"Proměňuje se to trochu ve válečný film. Hořící hrad v ruinách a bezvládná těla ležící všude - a k tomu jsou všichni z nich děti! Je to velmi dojemné. Vážně silné."
Něco jako "Zachraňte vojína Rona"? "Rozhodně! Také změnili způsob kouzlení. Předtím jsme měli baletního choreografa, který byl docela afektovaný, ale teď je to mnohem agresivnější a inspirované souboji s meči."
Nyní, když je konečně po natáčení, má - jako celý štáb a všichni herci - smíšené pocity. "Část mě opravdu nechtěla, aby to skončilo, protože to miluju a je to veliká část mého života, ta každodenní rutina. Ale také je to deset let důkladného natáčení, takže je fajn mít trochu svobody. Jo, prostě být svobodný."
Ale svoboda se nedá vždy lehce získat. Hermiona Emmy Watson opouští svou rodinu stejně jako Ron a musí za to zaplatit obrovskou cenu.
"Film začíná Hermionou, která mění paměť svým rodičům a opouští jejich dům. To v knize nenajdete; jen víte, že to udělala. To je scéna, kterou Dave Kloves a Dave Yates napsali pro film, a jsem z ní nadšená, protože vidíte oběť, kterou Hermiona a Ron přinesou, aby se mohli připojit k Harrymu. Vidíte Ronův domov a Harryho. Ale nikdy úplně nepochopíte Hermionin život mimo Bradavice, mimo to přátelství a to je důležité. Neodchází na další rok do školy. Vybíráte si mezi přáteli a rodinou; je to pěkně brutální. Nabídnou jí šálek čaje, vůbec si neuvědomují, že se něco stane, a potom použiju kouzlo která jim vymaže vzpomínky na mě. Po celé místnosti jsou fotky z mého skutečného dětství a pak prostě zmizí. Je to příšerné. A potom musím zavřít dveře a sama odejít."
Navzdory tomu, že nevítá záři reflektorů, je Watsonová pronásledovaná bulvárními plátky více než její herečtí kolegové. Tak slavná, že se její nové účesy objevují na titulních stranách a vypadá téměř osvobozená, když je v bezpečí Leavesdenských studií. Vybrala si univerzitu v USA, v poměrně klidném Brownu ("Brown je malá univerzita, takže každý je zvyklý na to, že mě tam potkává. Nikdo už se nad tím nepozastavuje, což je úžasné").
Pro Watsonovou tím nejvíce vyčerpávajícím nebyla ani délka natáčení, ani vyhlídka na konec, ale samotný obsah filmu."Ty emocionální věci jsou mnohem těžší. Tyto dva poslední dva filmy jsou na úplně jiné úrovni v tom, co po mě žádají fyzicky a psychicky. Natáčela jsem scénu, kde se polovina Ronova těla odštěpí (výsledek nepovedeného přemístění) a je zmáčený v krvi a mé ruce jsou pokryté krví, snažím se ho zachránit. Taky mě budou mučit, nikdy předtím jsem nemusela dělat mučící scénu. A pak fyzicky… Bylo tam spousta fyzické námahy, hlavně poslední dny, práce s výbušnami, protože ve filmu je tolik bojových scén. Když přijdou na řadu kouzla, mají tuny pyrotechniky a je to strašidelné. Není potřeba žádné hraní; je to naprosto děsivé. Cítila jsem se, jako bych byla v armádě. Takže ano, bylo to velmi, velmi náročné natáčení."
Ale na to se jí většina nechce zeptat. Watsonová, která se svými výbornými studijními výsledky ne nepodobnými Hermioně, pokračuje na univerzitě Brown (kde má roli v Čechově hře), zjistila, že u tohoto filmu se novináři zajímají o jedinou věc: jaké je to líbat se s Ronem.
"Domnívám se, že rozumím. Ten polibek Hermiony a Rona je velice očekávaný, konečně se k němu schyluje v osmém filmu. A Harry Potter, není to Twilight, neprodáváme sex. Takže kdekoliv má být jeho náznak, každý se na to ohromně těší. Ve skutečnosti to bylo příšerně divné; nemohli jsme se přestat smát. Nejhezčí věc na tom byla, že než jsme to udělali, otočili jsme se k sobě a: "Bože, tohle bude hrozné, že jo?" Ale snad to bude vypadat dobře."
Navzdory úprkům skrz lesy a soutěsky ("Bylo to docela soutěživé; kamera byla na drátu na způsob lanovky a my jsme spolu jakoby závodili") a "akrobatické" kousky ("Když připraví pyrotechniku, jste pod velkým tlakem, musí se to podařit"), největší pohroma na placu nastala, když se pokusila zdokumentovat toto poslední setkání.
"Zavítala jsem do obchodu s fotoaparáty z druhé ruky, a velmi milý gentleman mě přesvědčil, že potřebuji starý černobílý filmový fotografický přístroj. Uvědomila jsem si, že jsem za posledních deset let nic nevyfotila, takže tentokrát jsem otravovala každého. Zabralo mi asi deset minut vyfotit jednu, protože jsem musela nastavit clonu, rychlost závěrky, zaostření a ostatní. Ale dívka, která mi pomáhala vyvolat film, náhle rozsvítila v temné místnosti a vše zničila. Nemohla jsem mluvit asi tři dny. Byla jsem zničená. Zapomeňte na rádoby umělecký cool výsledek při používání starých fotoaparátů. Je to naprostá hovadina. Digitální fotoaparáty a Photoshop jsou cestou, po které je dobré se vydat."
Po deseti letech a osmi filmech zbývají jen zlomky práce, kterou ještě musí Radcliffe, Grint a Watsonová odvést, dabing, poté propagace obou částí Relikvií po celém světě. Pak si půjdou každý po svém: Radcliffe na Brodway do práce na "Jak uspět v podnikání bez příliš velké snahy" a "Dáma v černém", Grinta čeká životopisný filmý o Eddiem "Orlovi" Edwardsovi a Watsonovou univerzita.
Jak říká Radcliffe : "Budu smutný, až dokončíme celou sérii, ale budu mít skvělý pocit úspěchu, až dokončím tento film, protože to nejspíš zůstane nejdelším natáčením v mé kariéře. A snad všichni zůstaneme v kontaktu. Nejspíš si všichni zahrajeme učitele v remaku po 30 letech."


Fan plakát

13. září 2010 v 16:05 | já |  harry potter

Hlavolam

12. září 2010 v 19:50 | já
♥♥Harry potter Je nejlepší ♥♥
♥♥Děkuju za návštěvu a doufam že se vám tu líbilo !!!!!::DD♥♥
♥♥Přijdtě zas!!! ♥♥
♥♥KOpíruj poze se zdrojem !!!♥♥
!
smileys trèfle 7
  *pk013


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -