image

♥♥Chceš být SB !!♥♥

♥♥Něco o Admince ZDE!!♥♥

Chceš ohodnotit blog ? Klikni !!

Kopíruj pouze se zdrojem !!
Říjen 2009

rozhovor s tomem

27. října 2009 v 23:58 | já

Na netu se objevil rozhovor s představitelem Draca Malfoye, Tomem Feltonem, který poskytl pro indonézský časopis "First magazine".

!!!Článek obsahuje SPOILERY i na sedmou knihu!!!
Článek vyšel původně v indonéském časopise"First magazine" ještě před uvedením Prince v kinech. Až nedávno byl přeložen do angličtiny a teď i do češtiny:-):

Název článku: Behind the Mask of Malfoy (od Amandy Aayusya)
Tento rok se po dvou letech vrátil do kin Harry Potter se svojí statečnou Nebelvírskou partou. Harry Potter a Princ dvojí krve se nakonec v Jakartě (Indonésie) objeví v červenci poté, co byla premiéra o víc jak půl roku odložena (původně měl jít do kin v prosinci 2008). Harryho příběh je tentokrát víc vzrušující, zvláště když začíná být posedlý Dracem Malfoyem poté, co ho začne podezřívat z nečestných úmyslů. Harry a Draco nakonec stanou proti sobě v bitvě za použití zaklínadel. Oba herci se nechali slyšet, že se bude jednat o epickou bitvu mezi těmito studenty z odlišných kolejí.

Každý ví, kdo je Daniel Radcliffe. Mladý muž, který už téměř desetiletí hraje postavu Harryho Pottera a je tak momentálně jeden z nejpopulárnějších herců. Ale jak je na tom ten, který hraje postavu Draca, Tom Felton? Jeho bledé tváře, prohnanost a škodolibý výraz jsou Feltonovým jasným znamením od té doby, co se připojil mezi Potterovské herce. Díky tomu mnoho lidí nabilo dojmu, že Felton je stejně tak špatný (zlý), jako Draco. O to víc by byli překvapení, kdyby věděli, že Tom stojí pevně nohama na zemi, je zdvořilý mladý muž a vůbec se nepodobá svému "alter egu" z plátna.

Je tak i škoda, že se Feltonovi nedostává v Indonésii takové popularity, jako Radcliffeovi. Nelze však tvrdit, že by byl před kamerou nějak méněcenný. Stejně jako jeho herecký kolega, i Felton se objevuje před kamerou už od mládí. Jeho tvář se poprvé objevila na plátně v roce 1997, kde debutoval ve filmu Pidilidi (The Borrowers). A ještě před tím, než se dostal k postavě Draca, zahrál si syna Jodie Foster ve snímku Anna a král (1999).
A opět, stejně jako Radcliffe, tak i Felton začal pracovat na své herecké kariéře, když se sága Harryho Pottera přehoupla do své druhé poloviny. V poslední době se dvakrát objevil v hororových snímcích, v roce 2008 ve filmu The Disappeared a letos by se měl objevit ve filmu 13 Hours. Ale minulý rok Tom odhalil jeden ze svých největších a nejmíň očekávaných nadaní: hudba.

Felton má všechny předpoklady, aby se stal opravdovým indickým hudebníkem: chytlavé jméno, které užívá při sólových vystoupeních (Feltbeats), účet na YouTube, kam přidává svá videa a předvádí tak svou statečnost při zpívání a psaní písní. Též jsou skladby uvedeny na iTunes, kde si fanoušci můžou zakoupit jeho alba. Můžeme se tak těšit na velké věci od něj, které bude plynout z jeho úsilí.
A tak, aby lidé v Indonésii znali Toma lépe, tak zpravodajce a spolupracovnici časopisu "First magazine" Amandy Aayusya a za pomoci Mishy z největší Feltonovi fan stránky (Feltbeats.com) se podařilo tohoto herce, narozeného v Londýně 22. září 1987, uštvat (v dobrém slova smyslu) uprostřed jeho nabitého rozvrhu při propagaci Prince dvojí krve a filmování Relikvií smrti a položit mu několik dotazů ohledně Draca Malfoye, budoucích plánech po Potterovi a unikátních zážitcích z jízdy na pštrosovi...Amanda Aayusya: Nejprve se podíváme zpátky do minulosti. Na co si vzpomínáte z konkurzu do filmů o Harym Potterovi? Co jste musel udělat?
Tom Felton: Vzpomínám si, jak jsem šel do Leavesdenských studíí a potkal Chrise Columbuse spolu se spoustou dalších dětí. Ten s námi jen tak mluvil a kladl nám různé otázky, aby viděl, jak na ně budeme reagovat. Pamatuju si, jak jednou, když držel vejce (obyčejné slepičí vejce, které mělo představovat dračí vejce), to vejce záměrně upustil a sledoval mou reakci. Byla s ním velká legrace a člověk se v jeho přítomnosti cítil pohodově.

AA: Již dříve jste řekl, že jste se ucházel o roli Harryho Pottera, ale místo toho jste dostal roli Draca Malfoye. V tom určitě byly nějaké emoce. Jaké pocity ve vás ta změna zanechala?
TF: V té době jsem ještě nebyl fanouškem knižní předlohy, na rozdíl od většiny ostatních, takže mi zabralo nějaký čas, než jsem se s tou úlohou sžil. Jsem ale šťastný, že mohu hrát Draca, a také si myslím, že postava Harryho Potterha nemohla být zahrána lépe, a totéž bych vlastně mohl říct o celém obsazení obecně. Kdybych si mohl vybrat jakoukoli postavu, vybral bych si právě Draca, takže jsem měl vážně štěstí!


AA: Zaujalo mě něco, co jste nedávno řekl v rozhovoru pro Feltbeats.com; že vám váš charackter připadal jako Dracův. Jak dobře ho znáte potom, co jste hrál jeho postavu v šesti filmech? Jak se jeho charakter vyvíjel od začátku příběhu?
TF: Vyvíjel se o trochu pomaleji, než mladý Harry Potter, ale ve filmech se z něj stává muž velmi rychle. Jeho dřívější léta obnášela většinou jen dětinské urážení, v posledním filmu však postupuje o úroveň výše. Pomalu se z něj stává dospělý muž.

AA: Ikdyž to možná bude znít jako hloupá otázka, přesto se zeptám: Četl jste sedmý díl do detailu? Co si myslíte o kapitole 'Epilog - o devatenáct let později'? Harry, Ron, Hermiona a dokonce i Draco už mají své vlastní rodiny. Jak si přestavujete Dracův život devatenáct let po skončení příběhu?
TF: Ze všech scén se právě na natáčení této těším nejvíc. Nemůžu se dočkat, až je všechny uvidím jako dospělé čaroděje. Myslím, že Draco bude vypadat dost jako jeho otec - s dlouhým copem a stříbrnou holí!

AA: Jedna z mých oblíbených scén v Princi Dvojí krve (knize) je onen neúmyslný duel mezi Dracem a Harrym v Umývárně ufňukané Uršuly, kde je Draco vážně zraněn kletbou Sectumsempra. Pro mnoho fanoušků jde o oblíbený moment, považují jej za symbolický. Doufáme, že filmu tato scéna nebude nijak pozměněna a že její příznivci nebudou zklamáni.
TF: Viděl jsem z ní jen kousek, ale natáčení té scény byl vážně zážitek! Začíná to jako duel, ale přechází to v nelítostný skutečný boj s hůlkami. Nemůžu toho říct příliš mnoho, ale je to velice akční. Všechny ty roky vzájemné rivality mezi Harrym a Dracem se v tomto souboji uvolní - čekejte velkolepou bitvu!

AA: Jaké to bylo, natáčet tu scénu s Danielem Radcliffem? Pokud mohou fanouškové říci, mezi filmovými představiteli Harry a Draca žádné nepřátelství nepanuje. Jak se vám tedy podařilo tyto pocity, které jsou třeba pro onen duel, vyvolat?
TF: Dan je skvělý - vždycky profesionální a je zábava vedle něj pracovat. Je komické, že v jedné chvíli jsme se bavili o tom, kdo by měl být v anglickém kriketovém týmu a pár minut nato jsme se jeden druhému snažili utrhnout hlavu v umývárně. Řekl bych, že čerpáme energii ze sebe navzájem, což nám usnadňuje udělat ty scény tak intenzivní, jak by měly být. A žádná nenávist mezi mnou a Danem není - mimo kameru jsme dobří přátelé a rozhodně si dovedu představit, že bych s ním někdy v budoucnu zase pracoval.


AA: Ve filmech se dostáváte do role syna Jasona Isaacse a Helen McRory a synovce Heleny Bonham Carter. Je nepříjemné být v jejich přítomnosti, nebo se cítíte pohodlně, jako byste byli skutečně rodina?
TF: Je úžasné být obklopen těmito skvělými anglickými herci. Zpočátku to bylo trochu odstrašující, ale oni jsou velice milí a díky tomu jsem se vedle nich začal cítit dobře velmi brzy. Byla s nimi všemi velká zábava, obzvlášť s Helenou Bonham Carter.

AA: Pojďme si udělat další výlet zpět do minulosti. Vaším prvním filmovým počinem byli 'Pidilidi' (1997), které nedávno vysílali na jedné kabelové televizi tady v Indonésii. Vzpomínáte si na něco z toho? Hráli tam také Jim Broadbent a Mark Williams, kteří hrají také v Harrym Potterovi. Cestoval jste do jihozápadní Asie za natáčením tohoto filmu? Pokud ano, jaké jsou vaše zážitky z této cesty?
TF: Za natáčením jsme jeli s matkou na 4 měsíce do Malajsie. Bohužel jsem byl ale tak malý, že si z toho moc nepamatuju. Jedna z mých vzpomínek je ale ta, kdy jsem jel na slonovi! Měl jsem obrovskou radost a nemohl jsem se dočkat, až to řeknu svým spolužákům. Moje mamka často vzpomíná na své zážitky, takže jsem se o spoustě svých dozvěděl přes ni. Zřejmě jsem nechtěl jíst pokrmy, které tam tehdy podávali, protože byly tolik odlišné od těch, na něž jsem byl zvyklý v Londýně. Mamka proto musela každý den jezdit taxíkem do KFC, které bylo dvacet minut cesty od místa, kde jsme bydleli, abych se mohl naobědvat.
AA: Když už hovoříme o cestování, byl jste někdy v poslední době v Asii? Jestli ano, kde a jak se vám tam líbilo? Pokud ne, kam byste se rád podíval?
TF: V Asii jsem v poslední době nebyl, ale určitě bych se tam rád zase podíval. Pokud jde to, co bych rád navštívil, udělal bych cokoli, abych mohl být zpátky na Havaji. Zbožňoval jsem to v Maui a rád bych tam natočil nějaký film. Také bych se rád jednou podíval na Fidži.


AA: Máte nějaké zkušenosti s fanoušky z Asie? Pokud ano, jaké? Pokud ne, pak je to škoda a doufáme, že brzy nějaké získáte.
TF: Oficiálně ne, ale těším se na to, že je brzy poznám. Bylo by skvělé, kdybychom tam měli premiéru a já dostal příležitost se s nimi seznámit. Také bych chtěl navštívit Singapur, je to jedno z dalších míst, které mám v úmyslu brzy navštívit.

AA: Teď už k jinému tématu - ani nevíte, jak mě potěšilo, když jste zveřejnil vaše první video na YouTube. Vaše hudba je dokonalá, to klobouk dolů. Ale připadalo mi to jako blesk z čistého nebe - mnoho vašich fanoušků do té doby nevědělo, že se tolik zajímáte o hudbu. Jak vážný byl váš zájem o hudbu dříve?
TF: Díky za tvé připomínky, hodně si toho vážím. V hudbě byla vždycky vášeň a rok od roku se vyvíjí. Mě baví hrát s kamarádem jako koníček - pak vidíme všechnu tvořivost, která v nás je, a bavíme se při tom. Učíme se jeden od druhého a vzájemně si pomáháme ve zdokonalování našich schopností.

AA. A jak vážně to s hudbou myslíte dnes?
TF: Neberu to příliš vážně. Je to jen moje vášeň a baví mě ji tvořit.

Část od uživatele Sohaj:

AA: Díky vaší hudbě na YouTube, iTunes či Twitteru a online rozhovorech na Feltbeats.com jste se tak trochu stal internetovým fenoménem. Co říkáte na svou internetovou slávu?
TF: Velmi si vážím všechny té podpory a zájmu ze strany fanoušků. Mojí fanoušci jsou neuvěřitelní. Dokážou člověka inspirovat a debata s nimi na Twitteru je velmi zábavná. Je to úžasné, že můžete takhle být ve spojení s takovou rozmanitou skupinou lidí z celého světa.
Rád si vyslechnu všechny jejich reakce a připomínky k mojí hudbě. Ujišťuju vás, že vše beru v potaz. Totálně jsem polichocen jejich zájmem o mou hudbu.

AA: Vím, že tahle otázka už byla položena dříve, ale jen pro ověření: preferujete herectví nebo zpívání? Které z těchto dvou činností byste se rád věnoval po Potterovi?
TF: Rozhodně herectví, jako kariéru. Ale vždy budu psát texty k hudbě.

AA: Pokud tedy preferujete herectví, v jakém typu filmů nebo jaký typ postavy byste si rád zahrál?
TF: Akční nebo válečné filmy by byly skvělé, nebo též filmy související s hudbou. A mojí vysněnou postavou by byl jednoznačně James Bond.

AA: Podle zpráv jste si zajezdil na pštrosovi, když jste byl v Jihoafrické republice. Nemůžu si pomoct, ale byla jsem velmi pobavená, když jsem se o tom poprvé dozvěděla. Můžete nám o tom něco říci, protože se nestává každý den, abychom viděli celebritu jezdit na pštrosovi.
TF: Byla to skvělá zábava, ale taky to bylo hrozně děsivé. Padal jsem z nich, což bylo opravdu k popukání. Velice doporučuji si zajezdit na pštrosovi.

AA: A nyní už jen pro zábavu: kdybyste byl kouzelník a účastnil se zařazování v Bradavicích, do které koleje si myslíte, že byste se vy - Tom Felton - dostal?
TF: Já, Tom Felton, bych šel určitě do Zmijozelu.

AA: A kdybyste si mohl vybrat povolání v kouzelnickém světě, jakou živnost byste rád provozoval?
TF: Já bych pravděpodobně vyráběl nějaké druhy hudebních nástrojů a prodával je v Příčné ulici.

AA: Nyní si vyberte jednu ze dvou nabízených možností. Nepřemýšlejte moc o těchto otázkách. Prostě vyberte tu možnost, která na vás působí silněji. První z nich: Hermiona Grangerová nebo Lenka Láskorádová?
TF: Lenka Láskorádová

AA: Koláčky nebo palačinky?
TF: Palačinky

AA: Fotbal nebo kriket?
TF: Kriket

AA: Akustická kytara nebo elektrická kytara?
TF: Akustická kytara

AA: Popište Toma Feltona třemi slovy.
TF: Laskavý, okouzlující a zdvořilý

AA: A na závěr, máte nějaké vzkazy pro vaše fanoušky v Indonésii a Asii?
TF: Děkuji vám za vaši podporu! Nemůžu se dočkat, až všichni uvidíte film a doufám, že si ho užijete!

AA: Díky, Tome, za tento báječný rozhovor.

1. bleskovka

15. října 2009 v 13:24 | já
lidi pořádám mojí první bleskovku :
zadání: kdo mi posle nejlepsi odkaz na obrazek kone
Podrobnoisti: jakýkoliv kreslený opravdový , boduje se krása vtipnost obrázku , když k němu bude připojenej text, náka zajimava hystorka nebo tak neco proste boduje se vše tak pište do komentů vaši přezdívku, adresu blogu a odkaz na obrázek máte na to měsíc papinky


autogramy

13. října 2009 v 21:16 | já |  harry potter
***Adresy na herce***
- zde najdete adresy na herce z HP

***Autogramy herců***
- zde najdete všechny možné i nemožné autogramy

filmy

13. října 2009 v 21:15 | já |  harry potter

***DVD***
- zde najdete informace a obaly k HP filmům na DVD

***Harry Potter a Kámen Mudrců***
- zde najdete info o prvním díle HP

***Harry Potter a Tajemná Komnata***
- zde najdete info o druhém díle HP

***Harry Potter a Vězeň z Azkabanu***
- zde najdete info o třetím díle HP

***Harry Potter a Ohnivý Pohár***
- zde najdete info o čtvrtém díle HP

***Harry Potter a Fénixův řád***
- zde najdete info o pátém díle HP

režiséři hp

13. října 2009 v 21:14 | já |  harry potter
***David Yates***
- vše o Davidovi (HP a Fénixův řád, HP a Princ Dvojí Krve)

***Mike Newell***
- vše o Mikeovi (HP a Ohnivý pohár)

***Alfonso Cuarón***
- vše o Alfonsovi (HP a Vězeň z Azkabanu)

***Chris Columbus***
- vše o Chrisovi (HP a Kámen Mudrců a HP a Tajemná komnata)


reálný model bradavic v Indii

13. října 2009 v 21:13 | já |  harry potter

Britská BBC včera informovala,že v Kalkatě byla postavená replika Školy Čar a Kouzel v Bradavicích. Jde o skutečný model,který byl postaven jako součást indického festivalu. Každý rok je postavený model něčeho jiného, např: minulý rok tam byla loď Titanic. Celá tahle sranda stála 1,2 milionu indických rupii (asi přes 700 000 Kč).

rozhovor s matthewem o fř

12. října 2009 v 20:42 | já |  Rozhovory
Matthew Lewis hraje Nevilla Longbottoma, loajálního ale mírně roztržitého Harryho kamaráda a člena Brumbálovy armády, tajného školního klubu zabývajícího se praktickým cvičením v obraně proti černé magii…:

Jsi jako tvá postava?

Jsem dost levej, ale rád bych si myslel, že jsem větší frajer, než je on. Řekl bych, že jsem odvážnější než on, ale v tomto filmu se Neville stane opravdu nebezpečným a chce spravedlivý boj.

Přeješ si, abys mohl hrát většího frajera?
Ani ne. Mám Nevilla hodně rád, dokáže rozesmát lidi kolem sebe, což je věc, kterou hodně obdivuju. Rád sleduju komedie a podobné programy. Život je kolikrát pěkný nepořádek a lidé by se měli více smát.

Bojíš se, že navždy zůstaneš Nevillem?
Moc ne, protože Nevillovi nejsem moc podobný. Aspoň si to myslím. Musím nosit vytahané oblečení, učesanou pěšinku a za ušima cosi nalepeného, abych je měl odstáté.

Doufám, že až Harry Potter skončí, budou tu příležitosti, kde se budu moct uplatnit a které se nebudou tolik podobat postavě Nevilla. Možná divadlo nebo akční filmy. Zamiloval jsem si akční scény v tomto filmu. Ale od komedií nechci úplně utéct, protože mě strašně baví.

Tedy nehodláš dělat něco podobného jako Dan s Equus?
Ne. Ale byl to od Dana velmi statečný krok a zatraceně se mu vyplatil. Ale já tak odvážný nejsem.

Byl bys naštvaný, kdyby Neville zemřel?
Chtěl bych, aby to přežil. Ale pokud by zemřel čestně a jako hrdina, byl bych šťastný.

rozhovor s Evannou Lynch o fř

12. října 2009 v 20:41 | já |  Rozhovory
Evanna Lynch hraje Lenku Láskorádovou, podivínskou ale roztomilou bradavickou studentku a členku Brumbálovy armády. Je obrovskou fanynkou Harryho Pottera a produkci svými dopisy bombardovala tak dlouho, dokud roli Lenky nedostala…:

Jaké to bylo stát se součástí teamu, kde se všichni znali a tys přišla jako nováček?
Byli velice přívětiví. Jako fanoušek jsem očekávala, že budu trochu stranou, ale oni mě rychle vzali mezi sebe.

Myslíš si, že jsi jako tvoje postava?
Myslím, že jsem jako Lenka, ale ne tolik, jak si mnozí myslím. Lenka rozhodně není tak odhodlaná jako já. Neštvala by se za tou rolí tolik, jako jsem se honila já. Ale obě věříme ve věci, které nemusejí být vždy podloženy nějakými fakty.

Co bys chtěla, aby se tvé postavě v poslední knize přihodilo?
Moc toho říct nemůžu, protož JK Rowlingová mi něco málo o tom, co se Lence stane, řekla. Ale chtěla bych, aby ji mělo rádo více lidí. Harry, Ron a Hermiona ji opravdu rádi mají, ale nerozumějí jí.

Kdy jsi se poprvé setkala s JK Rowlingovou?
30. března 2006. Seděla jsem zrovna v maskérně a ona prošla kolem. Nemohla jsem tomu uvěřit. Nevarovali mě, že tam ten den bude. Asi minutu jsem na ní zírala - a ona zírala na mě. Pak jsem vyskočila a objala ji a měla spoustu otázek.

Jsi pořád stejný fanoušek jako vždycky?
Větší. Roste to se mnou a rozhodně si půjdu vystát frontu před knihkupectví, abych si taky mohla koupit Harry Potter and the Deathly Hallows.Ale musím se trochu krotit. Doma bych používala nadávky, co jsou užity v knihách, všechny úkoly bych srovnávala k Harry Potterovi. Ale když to dělám teď, lidé si myslí, že tím akorát upoutávám pozornost na skutečnost, že v tom filmu hraju.

Co tví přátelé na to, že je z tebe filmová hvězda?
Byli velmi nadšeni, když se to stalo. Nikdo z nich to nebral negativně. Každý je prostě zvědavý vědět, co se v příběhu stane.

Co jim říkáš?
Prostě si to nechávám pro sebe. Umím udržet tajemství. Jsem poctěna, že se JK Rowlingová o to tajemství se mnou podělila, tak proč bych měla chodit a říkat to lidem na potkání?

Požádala si Dana Radcliffea o autogram, když ses s ním viděla poprvé?
Ne - ubránila jsem se. Ale kamarádky o něj žádaly. O to a také o nabídky k sňatku.

rozhovor s bonnie o fř

12. října 2009 v 20:40 | já |  Rozhovory
Bonnie Wright hraje Ginny Weasleyovou, malou sestru Harryho nejlepšího kamaráda Rona, a také jeho budoucí milostný zájem…:

Dostala jsi nějaké informace o tom, co se stane tvé postavě?
Vůbec žádné. Myslím, že tak to je nejlepší.

Jak by jsi chtěla, aby tvoje postava dopadla?
Ráda bych jí viděla, že se připojí k Harrymu v bitvě proti Voldemortovi. Myslím, že do té bitvy by neměl jít sám.

Těšíš se na svůj filmový polibek s Harrym v dalším díle?
Když jsem o tom polibku četla, byla jsem tím překvapená, nečekala jsem to. Ale předpokládám, že poznám, jaký to je pocit, až uvidím na plátně Katie a Dana v tomto filmu.

Byla jsi ten den na place, když se to natáčelo?
Byla, ale natáčelo se na uzavřené scéně, takže se pozorovat nedalo.

Dívaš se ráda na ty filmy?
Jo, ale myslím, že ne vždy pohled na sebe na plátně snesete. Když jsem začínala, bylo mi devět, takže koukání na první filmy, připadá mi to, jako bych to nebyla já. Ale je zajímavé pozorovat, jak se každý změnil a jak se vztah mezi námi vyvíjí.

Proč jsi o tu roli usilovala?
Můj bratr ty knihy četl a řekl mi, že mu připomínám postavu Ginny Weasleyové, ale já o tom vůbec nic nevěděla. Pak jsem slyšela, že pořádají na tu roli konkurzy a on mi řekl, že bych to měla jít zkusit. Nikdy jsem si neuvědomila, jak velkými se ty filmy stanou. Myslím, že nikdo z nás si to neuměl představit.

rozhovor s hermionou o fř

12. října 2009 v 20:38 | já |  Rozhovory

Ot. 1: Tento film je pro tebe temnější. Ty a Ron máte spolu nějaké, opravdu jsi ho odhodila na zeď?

(Směje se)Ano, ano, opravdu. Udělal velkou chybu a povyšoval se nad ní. Říká: "Tě lehce zládnu," když se chystají na kouzelnický souboj, a tak Hermiona reaguje: "Dobrá. Je po tobě," a úplně ho katapultuje na zadní zeď. Byla to skutečná "dívčí síla" okamžiku, a že jich ve filmu je víc.

Ot. 2: Můžeš nám něco říct o natáčení této scény?

Byla to legrace, opravdu. Prostě jsme se strašně nasmáli.

Ot. 3: Užila sis natáčení tréninků Brumbálovy armády?

Skutečně byly zábavné. Pravidelně tam s námi byla taková skupinka dětí a dělali jsme kouzla. Bylo to skutečně legrační.

Ot. 4: Prozradíš nám, co je pro tebe jiné? Tohle je pátý film, na kterém jsi spolupracovala, všichni jste vyrostli. Jak jste se bavili tentokrát? Co jste dělali, aby jste byli stále tak svěží?

Myslím, že to režisér David Yates nás udržoval svěží. Je to úžasné. Je mým čtvrým režisérem a každý je tak jiný. David je docela tichý, velmi klidný, přemýšlivý, citlivý. Hledá v postavách pravdu, to samé ve výkonech herců; je skutečný režisér herců. To je podle mě úžasné. Dostal z nás ještě lepší výkony.

Ot. 5: Máš už po tolika letech spolupráce někoho opravdu plné zuby?

Ne, jsou milí. Po čtvrtém filmu jsme měli docela dlouho pauzu, takže je příjemné se pak vrátit a zas každého vidět.

Ot. 6: Jak filmy postupují, vstupuje tvoje osobnost do postavy, kterou hraješ, nebo je to naopak?

Každý se mi vysmívá, protože jsem si opravdu dobře vedla u zkoušek. To byl takový dlouhodobější vtípek před několika týdny, ale já myslím, že je to kompliment. Ráda bych si myslela, že její role je vzor - rozhodně. Myslím, že válí. Myslím, že na plátně není nikdo, kdo by s ní mohl soupeřit.

Ot. 7: Kromě té scény s Rupertem, o které jsme už mluvili, co byla tvoje nejoblíbenější scéna z filmu?

Hodně srandy jsem si užila s pohybovým trenérem (vlastně je to choreograf) při natáčení závěrečné scény, ve které bojujeme se Smrtijedy. Do pohybů, boje a jiných akčních sekvencí začleňoval i nějakou choreografii. Je to opravdu zajímavé a taky zábavné. Scéna, ve které spolu bojují Brumbál s Voldemortem - na ni si dávejte pozor. Měla by být skutečně povedená.

Ot. 8: Na jakou scénu bychom se měli zaměřit u tebe?

Jak přemlouvám Harryho, aby založil a vedl Brumbálovu armádu. Je to jen konverzace, ale myslím, že David z toho chtěl dostat co nejvíce energie a citu, jak jsou všichni vzrušení z toho, že se chystáte udělat nějakou rebelii. Je tu i další vtipný dialog, kdy Hermiona říká "Je to zábavné, porušovat pravidla" a Ron "Kdo jsi a co jsi udělala s Hermionou Grangerovou?" (Směje se)

Ot. 9: Můžeš nám říct něco o přípravách, které si na vás nachystal David Yates? Už tu roli hraješ tak dlouho; jak to bere on a požádal tě, aby ses do své role ještě víc ponořila?

Prostě jsme o tom mluvili. Myslím, že si toho vážil, mít tři osoby, které spolu pracují a doslova spolu i vyrůstají, a jsou ve stejném filmu už tolik let. Miluje to, protože miluje tu historii a hloubku a všechno, co k tomu může přinést. Každá postava má teď svůj příběh, takže se to dá všechno použít, aby to mělo úplný potencionál.

Ot. 10: Ve čtvrtém filmu ses musela vyparádit, tančit a být dívčí. Je něco takového i v tomto filmu?

Ne ne. Je zpátky. Vlastně, Jany (Temime), která je hlavní kostymérka řekla, "Tohle je Hermiona uličnice. Vrací se, aby zas byla jako jedna z chlapců." To je pro Hermionu docela silné, tentokrát. Je jedna z těch, kteří utvářejí děj. Velmi se to podobá roli, co měla ve třetím filmu, kde je jakoby "Dobře, teď uděláme tohle a vy kluci půjdete se mnou." (směje se) Ze všeho je vytáhne, což je hustý. Je to silná ženská role.

Ot. 11: Teď, když jsi složila zkoušky, dokážeš přemýšlet mimo Harryho Pottera?

Bohužel, tady v Anglii mě ještě nečekají A-level (zkoušky). Ještě nevím. Chci to ale dokončit.

Ot. 12: Těšíš se na další projekt nebo na úplně jiné filmy?

Jo, možná. Nic o tom nemůžu říct. Chci najít něco, co bych chtěla opravdu dělat, něco velmi speciálního. Uvidíme.

Ot. 13: Když Rowlingová navštívila natáčení, setkala ses s ní?

Naneštěstí jsem tam nebyla. Viděla jsem jí na oslavě královniných narozenin, kde jsme si popovídaly.

Ot. 14: Řekla ti něco o budoucnosti Hermiony Grangerové?

Ne, neřekla.

Ot. 15: Co si myslíš, že se stane?

No, je velký rozdíl mezi tím, co bych chtěla, aby se stalo, a co se skutečně stane. Přála bych si, aby Hermiona a Ron skončili spolu. Je to pět filmů, co k tomu směřují. Doufám, že použije svou inteligenci, odhodlanost, statečnost a sílu, všechno, co je na ní ohromné a udělá s tím něco úžasného. (Doufám, že) najde něco, co pro ni bude výzva a co ji posune.

Ot. 16: Je zde víc trapných situací mezi Hermionou a Ronem v tomto filmu?

Joo, vždycky je. Vlastně myslím, že rozplácnutí Rona o zeď je jeden z příkladů, vysmějete se tomu. Stále se tomu posmívá a hází to na něj. Je to prostě to jejich hašteření. Dává mu zabrat a on dává zabrat jí.

Ot. 17: Jací jsou noví herci, se kterými jsi spolupracovala? Imelda Staunton a Evanna Lynch?

Evanna je Lenka Láskorádová. To je opravdu děsivé. Nedokážu do popsat, je to úžasné. Je tak roztomilá a tak vtipná. Bylo to fakt příjemné. Imelda Staunton, výborná herečka, byla jsem skutečně nadšená, že jsem s ní mohla spolupracovat, taky je velmi vtipná. Prostě každého mezi záběry rozesmívá, což je super mít někoho takového kolem sebe.

Ot. 18: Jaké to bylo, když jsi kvůli zkouškám přerušila natáčení a pak ses vrátila zpět? Narušilo to nějak i tvé soustředění?

Ne, jen mi to víc dalo... chtěla jsem se vrátit zpět, zase jsem se těšila.

rozhovor s rupretem o fř

12. října 2009 v 20:36 | já |  Rozhovory

Kdo přežije, kdo zemře?

Rupert hádá, že Harry a pán zla Voldemort se spolu střetnou.
"Myslím, že zemře Harry, podle toho, co bylo v té věštbě, že Harry nebo Voldemort umře." Ale věří, že Rowlingová nenechá Harryho zemřít zbytečně, a tak Rupert pokračuje: "Když Harry zemře, nemůže žít ani Voldemort, že?" Sám by své postavě přál, aby položila v zájmu dobra svůj život: "Nevadilo by mi umírat," říká. "Bylo by hustý takovou scénu natáčet."

Je Snape na straně dobra nebo zla?

Rupert si myslí, že Snape - bradavický učitel lektvarů, Smrtijed a člen Fénixova řádu - je na straně dobra, ale v hloubi také na straně Voldemorta. (To samé si myslí 34% fanoušků)
"Opravdu si nejsem jistý," podotýká Rupert, který byl na vážkách už od začátku. "Mám takový legrační pocit, že je dobrý. Je docela odporný, ale zachránil Harrymu život, což tedy ukazuje, že je přeci jen taky člověk."

Budou Bradavice znovu otevřeny?

"Rozhodně, myslím," odpověděl Rupert ohledně školy čar a kouzel; otázka vzpomínala na srdcervoucí vraždu v šesté knize (...).
"Prostě musí. Škola a celá ta histore je to, o čem ty knihy jsou."

Kdo se s kým zaplete?

Bude to rodinná záležitost, věří Rupert, Ron bude chodit s kamarádkou Hermionou, zatímco Harry s Ronovou sestrou Ginny.
"Harry je svým způsobem taky Weasley, od té doby, co ho Weasleyhovi vzali mezi sebe," říká Rupert. "A rozhodně je tu něco mezi Ronem a Hermionou," dodává Rupert, který sám je teď nezadaný. O možném líbání s představilkou Hermiony Emmou Watson řekl: "Bylo by to tak trochu divné, protože se známe už tak dlouho."

Kde jsou viteály?

Rupert věří, že záhadné kousky Voldemortovy duše, které mu zajišťují nesmrtelnost, mohou být skryty někde v Bradavicích.
"Mohly by být v Azkabanu (vězení)," teorizuje, "ale každý rok se něco šíleného přihodí v Bradavicích. Nejprve to byl tříhlavý pes Chloupek a v Tajemné komnatě to byl obrovský bazilišek (had)." Takže podle Ruperta je v bradavických zdech zla ještě víc...

Bude Voldemort poražen?

Rupert navazuje na první otázku, ve které odpověděl, že Voldemort zemře, a pokračuje ve vysvětlování: "Voldemort tak nějak vždycky zemře a oživne. Přežíval, ale myslím, že je čas, aby konečně definitivně zemřel. Prostě to dává smysl."

Co jsou Deathly Hallows?

Rupert nemá tušení, co se za tímto názvem Rowlingové skrývá. Věří, že to čtenáři zjistí "někde uprostřed" knihy.
Hádal bych, že je to něco velmi děsivého a má to silný vztah k tomu, jak to celé skončí."


Celý článek najdete zde. Součástí je i video, ve kterém nás Rupert provádí po ´Muzeu Harryho Pottera´ ve studiích Warner Bros.

potterharry.net

rozhovor s tianou benjamin

12. října 2009 v 20:34 | já |  Rozhovory


V The Mirror byl publikován rozhovor s herečkou Tianou Benjamin - Angelinou Johnsovou zHarryho Pottera....

Tiana se k herectví dostala v 11 letech, když se připojila k místní divadelní skupině. Objevila se ve hrách The Bill, Dalziel and Pascoe a The Last Detective než získala roli v EastEnders. To ale bohužel znamenalo, že se musela rozloučit s pátým dílemHarryho Pottera - zahrála si kapitánku nebelvírského famfrpálového družstva v Ohnivém poháru.

"Bylo to dilema muset si vybrat mezi Harrym Potterem a EastEnders," podotýká Tiana, "chtěla jsem dělat na obou projektech najednou, ale v týdnu, kdy jsem měla začít s EastEnders mi bylo řečeno, že nemohu natáčet takhle naráz - tak jsem se vzdala Harryho Pottera."

"Zkoušela jsem se porozhlédnout po něčem větším - s Harrym Potterem tu bylo tolik velkých tváří, že bych nemohla ukázat, co ve mně je."

"Jsem tím rozhodnutím potěšená, protože miluji EastEnders a mám radost, že tam budu moct zůstat tak dlouho, dokud mě budou chtít, nechtěla bych se přestěhovat do Ameriky a být tak daleko od úspěchu, protože se nechci vzdálit od rodiny."

Rozhovor s hermionou

12. října 2009 v 20:30 | já |  Rozhovory


Řád Fénixe je hodně temný film. Cítila jsi to při natáčení?

Ano, zápletka se temně vyvíjí a v tomhle filmu je také více mučení. Ale mnoho z těchto propastí a temnoty je zásluhou Davida Yatese, režiséra. On je moc emocionální a puntičkářský.

Myslíš, že filmy HP ovlivnily tvá teenagerovská léta? Necítíš, že jsi ztratila své nejlepší roky života?

Ano a ne. Nemám potřebnou volnost pro můj věk. Nemůžu dělat všechno co bych chtěla.Je těžké rozhodnout se co je správné, jsem neustále ve středu pozornosti, dokonce i ve škole.Musím si dávat větší pozor, ale nestěžuju si. Nakonec, možná je to i dobře.

Už jsi někdy přemýšlela o hraní tvé role?

Ano, několikrát. Někdy mě z toho bolí hlava. Natáčení zabere hodně času a je to náročné. Mám pochybnosti, když se zamyslím nad tím že tomu obětju všechen čas, který bych mohla trávit se svými přáteli a rodinou.

Co ti během natáčení nejvíc zchází?

Nemůžu být často doma a mám opravdu hodně málo volného času, protože mám spoustu práce ze školy, kterou musím dohánět. Tahle životní zkouška způsobuje, že si uvědomíš důležité povinosti velmi brzo.Moc brzo, možná. Ale zpátky, necítím se jako oběť. Po všech těch letech je pro mě pořád ještě moc zábevné přecházet zpátky z Hermiony na Emmu a z Emmy na Hermionu.

Jak stíháš natáčení a školu?

Během natáčení mám domácího učitele. A vždycky když mi rozvrh dovolí, vracím se zpátky do školy dohonit co sem zameškala. Jediným řešením je rozhovor s mými učiteli po hodině a také je to pro mě těžší než pro ostatní.

Myslíš si, že budeš hrát ve filmech i po dokončení HP filmů?

Ano.Tak dlouho dokud mi budou nabízet role ve filmech, které se mi budou líbit.

Jakou roli bys chtěla hrát?

Ráda bych hrála v jemných filmech pro ženy, které procházejí těžkým obdobím a nenávidí muže.A také příběhy spojené s realitou.

Bojíš se toho, že budeš dostávat stejné role?

Ne, protože se fyzicky změním. Dokud jsem teenager hraju role malých dívek. Budou mě vidět jako Hermionu.Ale jakmile se stanu ženou, veřejnost už mě tak nebude chtít vidět. Alespoň doufám, že mě lidé nebudou brát stejně.Jsem šťastná, že můžu hrát Hermionu, dalo mi to prvotní zkušenosti. To mi moc pomůže rychle se rozvíjet a zlepšovat se tak v práci.

Jak stíháš se slávou běžné denní aktivity?

Je to těžké stíhat už od doby co jsem byla dítě.Neznám nic jiného, sláva pro mě není problém. Je dobré začít mladý.V jedenácti je neuvěřitelné být uznávaný a známý.Později si na to zvyknete.

Od té doby co ses stala hvězdou, chovají se k tobě tví kamarádi jinak?

Mí skuteční kamarádi, ne. Ale lidé, kteří mě neznají nevědí jak mají reagovat.Ale ve škole jsou na mě zvyklí. Vidí mě každý den, nemyslí na Hermionu a jednají se mnou pořád stejně.

Záleží ti stejně jako Hermioně, na tvých přátelích?

Ano, jejich přátelství je pro mě moc důležité.Praví přátelé jsou pro mě prioritou.

Jak zůstáváš v kontaktu se svými kamarády během natáčení?

Je to věc organizace, motivace a... emailů!

Jeví o tebe kluci větší zájem když jsi slavná?

Ne. Kluci neví jak ke mě mají přistupovat.A i bez toho, jsem hodně nezávislá pro to pro ně musí být těžké oslovit mě.

Uvědomí si nakonec Ron a Hermiona co k sobě cítí?

Nevím to jistě. Nemůžu nic říct, protože jsem nečetla HP and the Deathly Hallows.

Kdybys nebyla herečka, co bys chtěla dělat?

Myslím, že mám hodně zálib.Pořád mám problém s tím co budu dělat.Moji rodiče jsou oba dva právníci, ale nemyslím si, že bych se jím stala.

Čím jsi chtěla být, když jsi byla malá?

Herečkou.

Za co si utratila svoje první vydělané peníze?

Všechny vydělané peníze mám uložené na bankovním účtu než budu plnoletá. Ale každý týden dostanu malou sumu peněz, za které si pak koupím laptop.

Jaké jsou tvé koníčky?

Ráda lyžuju, ráda jsem se svými přáteli a rodinou a také si s nimi ráda diskutuju.Chodím do kina nebo poslouchám hudbu.

Užíváš si cestování?

Ano, opravdu ráda létám letadlem a jsem za několik málo hodin na opačné straně světa.Nedávno jsem spolu s mými rodiči navštívila Skotsko. Čínu, Japonsko a Maďarsko kvůli propagaci filmů. V Číně a Japonsku jsem zůstala dlouho, protože mě tyhle země fascinují.V USA, také kvůli propagaci.Co dál? Ó ano, Francie. To je země ve které hrozně ráda trávím svůj čas. Také jsem ale navštívila Amsterodam, Rusko a Maledivy.

Jaká byla nejzajímavější otázka, na jakou se tě ptali fanoušci?

Poslala jsem mu 50 liber které jsem nechtěla v restauraci. Ptali se mě jestli nepodepíšu talíř. A taky jestli se nepodepíšu na čísi kůži.

Jak reagují lidé, když tě vidí v ulicích Londýna? Ječí nebo se tě dotýkají?

Lidé ve Spojeném království jsou moc zdvořilí. Američani mají sklony k jekotu, potlesku a dělají kolem toho hodně, dovedou být trapní.

Když půjdeš na univerzitu, napadá tě co budeš studovat?

Filozofii nebo Anglickou literaturu.

Jak se tví rodiče vyrovnávají s tím, že je jejich dcera slavná?

Ze začátku s obtížemi a pochybnostmi.Ale časem si na to zvykli. Pro mé rodiče není znepokojující uznat, že je jejich dcera slavná v jedenácti letech, zvlášť když mi to zlepšuje pracovní podmínky a zlepšuje reputaci a bulvár není zrovna povzbudivý. Ale jsou na mě hrdí.

Myslíš si, že tě úspěch změnil?

Až do nedávna jsem nebyla tak šťastná.Své šťastné hvězdě děkuju každý den. Je zázrak, že mě vybrali ze stovek kandidátů.Přemýšlím o dalších talentovaných hercích, kteří nemají tak dobrou práci a to mě utvrzuje v tom, že jse opravdu šťastná.

Byla jsi fanouškem HP dřív než tě vybrali?

Ano, když mě vybrali byla jsem uprostřed třetí knihy.

Co jsi udělala pro to, aby tě vybrali pro roli Hermiony?

Odpovídala jsem jejich představám o Hermioně. Způsob jak jsem ji hrála a můj vzhled. Ale myslím, že pro ně bylo rozhodující jak dokonale jsem byla s rolí spojená a mé vlastní pojetí Hermiony.Hned jak viděli mě, Rupperta a Dana pohromadě, viděli v nás trio byli jsme od začátku perfektně sehraní. Později jsme se stali přáteli nejen do konce série.

Co si myslíš o hraní Dana Radcliffa ve hře Equus a že v ní účinkuje nahý?

Je to od něj moc odvážné. Obdivuju ho pro jeho odvahu vůči kritikům a riziku, že mu to pokazí pověst. Popularitu nepotřebuje, nepotřebuje se cítit ani jako kluk z plakátů.Vzal tu roli jednduše proto, že v ní věřil.

Koho by sis sebou vzala na opušťený ostrov?

Dana, pravděpodobně.Je hodně upovídaný a chtěl by mě zachránit před nudou. Ale proč ne Ruppert? Je hodně zábavný, dokáže mě rozesmát.

weasly is our king

11. října 2009 v 17:31 | já |  ron weasley


překlad některých slov

11. října 2009 v 17:24 | já |  harry potter
 • Alastor "Mad Eye" Moody = Alastor "Pošuk" Moody
 • Muggles = mudlové
 • Auror = bystrozor
 • N.E.W.T.s (Nastily Exhausting Wizarding Tests) = OVCE (Ohavně vyčerpávající celočarodějné exameny)
 • Bartemius "Barty" Crouch = Bartemius "Barty" Skrk
 • Nearly Headless Nick = Skoro bezhlavý Nick
 • Beater = odrážeč
 • O.W.L.s (Ordinary Wizardings Levels) = NKÚ (Náležitá kouzelnická úroveň)
 • Beauxbatons = Krásnohůlky
 • Bertie Bott´s Flavour Beans = Bertíkovy lentilky tisíckrát jinak
 • Omnioculars = všechnohled
 • Padfoot = Tichošlápek
 • Parseltongue = Hadí jazyk
 • Blast-Enden Skrewts = Třaskaví skvorejši
 • Peeves = Protiva
 • Bludger = Potlouk
 • Boggart = bubák
 • Pigwidgeon "Pig" = Papušík "Pašík"
 • Buckbeak = Klofan
 • Polyjuice Potion = Mnoholičný lektvar
 • Portkey = Přenášedlo
 • Crookshanks = Křivonožka
 • Daily Prophet = Denní věštec
 • Privet Drive = Zobí ulice
 • Death Eater = Smrtijed
 • Prongs = Dvanácterák
 • Dementor = Mozkomor
 • Quaffle = Camrál
 • Diagon Alley = Příčná ulice
 • Quality Quidditch Supplies = Prvotřídní potřeby pro famfrpál
 • Remembrall = Pamatováček
 • Durmstrang = Kruval
 • Scabbers = Prašivka
 • S.P.E.W. (Society for the Promotion of Elfish Welfare) = SPOŽÚS (Společnost pro podporu občanské a životní úrovně skřítků)
 • Fang = Tesák
 • Seeker = chytač
 • Firebolt = Kulový Blesk
 • Skeeter Rita = Rita Holoubková
 • Slytherin = Zmijozel
 • Flitwick Prof. = prof. Kratiknot
 • Floo powder = prášek Letax
 • Sneakscope = Lotroskop
 • Flourish & Blotts = Krucánky a kaňoury
 • Sprout Prof. = prof. Prýtová
 • Fluffy = Chloupek
 • Squib = moták
 • Fudge Cornelius = Kornelius Popletal
 • The Burrow = Doupě
 • The Fat Lady = Buclatá dáma
 • The Golden Snitch = Zlatonka
 • The Knight Bus = Záchranný autobus
 • Grim = Smrtonoš
 • The Leaky Cauldron = Děravý kotel
 • Gringotts = Gringottovy
 • The Marauder´s Map = Pobertův plánek
 • Gryffindor = Nebelvír
 • The Mirror of Erised = Zrcadlo z Erisedu
 • The Sorting Hat = Moudrý klobouk
 • Harry Potter and Goblet of Fire = Harry Potter a Ohnivý pohár
 • The Triwizard Tournament = Turnaj tří kouzelnických škol
 • Harry Potter and Chambrer of Secrets = Harry Potter a tajemná komnata
 • The Whomping Willow = Vrba mlátička
 • Harry Potter and Order of Phoenix = Harry Potter a Fénixův řád
 • Tom Marvolo Riddle = Tom Rojvol Raddle
 • Harry Potter and Philosopher´s Stone = Harry Potter a Kámen mudrců
 • Harry Potter and Prisoner of Azkaban = Harry Potter a vězeň z Azkabanu
 • He-who-must-not-be-named = Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit
 • Hogsmeade = Prasinky
 • Wormtail = Červíček
 • Hogwarts = Bradavice
 • You-Know-Who = Ty-víš-kdo
 • Howler = Hulák
 • Hufflepuff = Mrzimor
 • Chaser = střelec
 • Keeper = brankář
 • Knockturn Alley = Obrtlá ulice
 • Lockhart Gilderoy = Zlatoslav Lockhart
 • Ludovic "Ludo" Bagman = Ludo Pytloun
 • Moony = Náměsíčník
 • Mudblood = Mudlovský šmejd/šmejdka

další zajímavosti

11. října 2009 v 17:23 | já |  harry potter

Zajímavosti z natáčení HP

Kámen Mudrců:
 • Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid) byl úplně první, kdo byl do filmu obsazen.
 • Během natáčení změnil Daniel Radcliffe (Harry Potter) jazyk na mobilu Robbieho Coltraneho z anglického na turecký. Robbie pak musel zavolat otci vlasové stylistky Eithne Fennel, který je Turek, aby v menu našel "vybrat jazyk" a změnil si to zpět na angličtinu.
 • Zevnějšek stanice King's Cross je ve skutečnosti budova stanice St. Pancras a byla vybrána proto, že St. Pancras má mnohem hezčí fasádu než King's Cross.
Tajemná Komnata:
 • Filmování začalo jen tři dny po premiéře filmu Harry Potter a Kámen mudrců
 • V původním scénáři bylo, že Hermiona v poslední scéně obejme Harryho a Rona. Jedenáctiletá Emma Watson (Hermiona) se ale styděla obejmout oba kluky před celým štábem, takže je režisér Chris Columbus dovolil pozměnit scénu. Nejdřív objala Daniela Radcliffea (Harry), ale když chtěla obejmnou Ruperta Grinta (Ron) oba se tak styděli, že se nakonec rozhodli jen potřást rukama. Emma Watson přiznala v jednom rozhovoru, že Daniela Radcliffea objala jen velmi krátce, takže filmaři museli tento záběr na pár sekund "zmrazit", aby bylo objetí delší.
 • Všechny čtyři děti režiséra Chrise Columba hrají v tomto filmu. Eleanor Columbus hraje Susan Bones (hraje taky ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců), Brendan Columbus (chlapec ve studovně), Violet Columbus (holčička s květinami) a Isabella Columbus (holčička v prodejně knih).
 • Richard Harris (Albus Brumbál) umřel pár týdnu před tím, než byl film uveden do kin.
Vězeň z Azkabanu:
 • Dělníci, kteří stavěli dekorace, začali požadovat 8% zvýšení platu, což Warner Bros. odmítlo. Pracující měli v úmyslu dokonce jít do stávky, ale nakonec byl konflikt zažehnán.
 • Filmařům se dokonce podařilo omylem založit požár. Oheň způsobily jiskry odletující od Bradavického expresu a v horkém, suchém počasí se plameny rozšířily na ploše dvou set hektarů.
 • Režisér Cuarón požádal představitele hlavních tří rolí (Harry, Ron, Hermiona), aby každý o své postavě napsali něco na způsob slohové práce. Daniel Radcliffe vypotil jednu stránku, Rupert Grint nakonec nedonesl nic, zatímco Emma Watson sepsala šestnáctistránkovou esej.
 • Natáčení občas provázela čtyřicetistupňovém vedra, proto byla Robbiemu Coltraneovi (Rubeus Hagrid) vyrobena speciální vesta s chlazením. Pracovala na principu trubiček vedoucích studenou vodu po vestě.
 • Ve skutečnosti R. Coltrane vůbec nemá rád psy. O Tesákovi řekl, že pokud nemusí vůbec se ho při natáčení nedotýká, jelikož hodně slintá.
Ohnivý pohár:
 • O roli Cho Changové mělo zájem přes 3000 dívek.
 • Kvůli podvodnímu natáčení trpěl Daniel Radcliffe 2x ušní infekcí.
 • Během natáčení scén, ve kterých se vyskytoval Brumbál, jeho představitel Michael Gambon nosil pod kostýmem běžné civilní oblečení.
 • Návrhářka filmu odhadla, že pouze pro vánoční ples bylo ušito přes tři sta kostýmů.
 • Hermioniny plesové šaty se šily tři týdny a spotřebovalo se na ně 12 metrů látky.
 • Kvůli natáčení pod vodu nechal štáb zbudovat vodní nádrž o rozloze 16x16 metrů a hloubce 6 metrů.
 • Daniel Radcliffe strávil pod vodou během třech natáčecích týdnů 40 hodin.
 • Madame Maxime měří 244cm.
 • Pro film byla postavena část labyrintu, konkrétně 8 metrů vysoké a 12 metrů dlouhé hydraulické stěny, které se mohly nezávisle na sobě pohybovat, vlnit a nadouvat kolem herců.

dabing

11. října 2009 v 15:11 | já |  harry potter

Dabing


Hlavní trojice:
Harry Potter - Vojtěch Kotek KOTEK Vojta
Ron Weasley - Jiří Kocman
Jirka Kocman
Hermiona Grangerová
- Anežka Pohorská
Jitka Moučková
Učitelé:
Albus Brumbál - Otakar Brousek starší
Hostem Petra Novotného bude i Otakar Brousek st. - Autor: Divadlo na Vinohradech
Minerva McGonagallová - Jana Drbohlavová
Dívka na koštěti (1972) - foto: archiv divadla ABC a archiv TT
Severus Snape - Aleš Procházka

profesor Quirrell - Martin Sobotka
Zlatoslav Lockhart - Martin Kollár
Remus J. Lupin - Otakar Brousek mladší
brousek_v.jpg


Alastor Moody - Zdeněk Maryška
Zdeněk Maryška
madame Hoochová - Vlasta Žehrová
Rubeus Hagrid - Jiří Zavřel
Filius Kratiknot - Zdeněk Hess
Pomona Prýtová - Miriam Kantorková

Sibyla Trelawneyová - Ljuba Krbová
Ljuba Krbová - foto: Lenka Hatašová, archiv TT, archiv TV Nova

Spolužáci:

Draco Malfoy - Radek Škvor
Ginny Weasleyová - Julie Alexandridisová
Cedric Diggory - Jan Maxián

Rodinní příslušníci:
Vernon Dursley - Rudolf Jelínek
Petunie Dursleyová - Dagmar Čárová
Marjorie Dursleyová - Jaroslava Obermaierová

Přátelé:
Molly Weasleyová - Martina Hudečková
Martina Hudečková

Artur Weasley
- Jan Vlasák
Sirius Black - David Prachař

Zahraniční hosté:
Olympa Maxime - Valerie Zawadská
Valérie Zawadská
Igor Karkarov - Michal Stránský
Viktor Krum - Filip Blažek
Fleur Delacourová - E. Tomalová
Záporné postavy:
lord Voldemort, Tom Rojvol Raddle - Bohumil Švarc starší (1), Radek Hoppe (2), Miroslav Táborský (4)
Miroslav Táborský
Lucius Malfoy - Pavel Trávníček
Pavel Trávníček
Peter Pettigrew
- Pavel Šrom
Bartemius Skrk mladší - Pavel Tesař
Ostatní postavy:
pan Ollivander - Bohuslav Kalva
Argus Filch - Jan Přeučil
25-02i-rozhovor2.jpg (27070 bytes)
Ritta Holoubková - Radka Stupková
Kornelius Popletal - Zdeněk Hess
Bartemius Skrk starší - Milan Slepička
Percy Weasley - Jan Kalous
Jan Kalous hrál ve filmech od devíti let - foto: archiv Jana Kalouse
Ufňukaná Uršula - Jana Páleníčková
Moudrý klobouk - Vladimír Brabec (1)

Dobby - Libor Hruška


zajímavosti hp

11. října 2009 v 15:09 | já |  harry potter
 • Na Harryho Potterabyly vybráni absolutně neznámí a herectvím nenaučení malý herci.
 • Při prvním díle bylo vypito skoro 16000 litrů vody a 6000 litrů džusu.
 • Režisér třetího filmu dostal v přepočtu minimálně 28 000 000 Kč.Bylo použito více než 60 000 Km pásky(na film, zkažené záběry nebo neuvedené scény).
 • Komparsu na Harryho Pottera se zúčastnilo 150 000 tisíc chlapců z různých národů(Čína,ČR,Nový Zéland,Jihoafrická republika atd.),různého věku(nejmladšímu 2 roky, nejstaršímu však bylo 48 let), a různých náboženství.
 • Natáčení trvá od roku 2000-do dneška a bude pokračovat.S menšími přestávkami se natáčí skoro každý druhý den.Na postu režiséra se vystřídali dohromady čtyři(Chris Colombus,Alfonso Cuarón, Mike Newell, a nynější David Yates).
 • Daniela Radcliefa nechtěli dne 12.12. 2001 připustit k natáčení k zatajení jeho zdravotního stavu, obvinění bylo falešné viník byl potrestán a s D.Radcliefem byla podepsána nová smlouva a to i na natáčení vezně z Azkabanu.
 • Ze všech hereckých obsazení se nejdéle vybírala madam Maxime a Hermiona Grangerová.
 • Hudba k filmu vznikala pod rukama Johna Williamse,ten dostal inspiraci shlédnutí filmu Hey, hey we don´t know(Hej, hej to neznáte Tomyho), kde zazněl malý úryveček Hedwig´s theme.Bylo použito více než 1 000 000 000 Ks papíru a ten stále přibývá.
 • Na světě je více jak 0,5 miliardy fanoušků.
 • Při natáčení třetího filmu došlo k nejvíce nehodám co se týče úrazů, rozbitých věcí a nesrovnalostmi se scénaristy a herci.
 • Všechny filmy putovali do všech zemí světa.
 • Čínský terorista vyhrožoval nakladatelství Chom Fin. že všechny zabije pokud mu nedají knihu HP5 předčasně, byl zatčen a uvězněn na třináct let za ohrožování obyvatelstva.
 • Největší zájem vzbudila kniha Harry Potter a Princ dvojí krve.Světový ohlas dostal film Harry Potter and Prisoner of the Azkaban(Harry Potter a vězeň z Azkabanu).
 • J. K. Rowlingová se rozhodla, že část svého mění daruje nadaci Comic Relief a proto napsala knihu Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít. České nakladatelství Albratros odkoupil práva na knihu roku 1996.
 • Tým Harryho Pottera se činil dohromady bez sestříhání natočil 40 hodin filmu.Čisté sestříhané filmy vychází asi na 10hodin a 12minut.
 • Z toho nejkratší z filmů je Harry Potter a vězeň z Azkabanu a nedelší je Harry Potter A Tajemná komnata.
 • J.K. Rowlingová měla na začátku natáčení vybrané dva herce a to Robbieho Coltrane(Rubeus Hagrid) a Maggie Smithovou(Minerva McGonagalová).
♥♥Harry potter Je nejlepší ♥♥
♥♥Děkuju za návštěvu a doufam že se vám tu líbilo !!!!!::DD♥♥
♥♥Přijdtě zas!!! ♥♥
♥♥KOpíruj poze se zdrojem !!!♥♥
!
smileys trèfle 7
  *pk013


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -