image

♥♥Chceš být SB !!♥♥

♥♥Něco o Admince ZDE!!♥♥

Chceš ohodnotit blog ? Klikni !!

Kopíruj pouze se zdrojem !!
Červenec 2009

reklami

31. července 2009 v 14:27 | já |  reklami
protože to tu někteří z vás chtějí rozhodlajsem se že to sem dám :do rubriky reklami můžete do komentářů psát reklami na svůj blog podmínky: Udělejte na svém blogu reklamu na mě .. pokud chcete hlásnout a já jsem do nějaké soutěže přihlásená hlásněte mi taky .. bude to napsaný na hlavnim panelu .. 

smrtijedi

28. července 2009 v 21:47 | já |  harry potter
Avery - Byl prvním smrtijedem, který zklamal Voldemorta - když Voldemort ztratil většinu své síly, Avery řekl, že vše činil pod kletbou Imperius. Když se Voldemort vrátil, uvalil na něj kletbu Crucio. Avery byl žákem Zmijozelu. Bojoval v bitvě na odboru záhad.


Black, Regulus - Bratranec Belatrix, mladší bratr Siriuse. Regulus, který sdílel názory rodičů o velikosti čistokrevných rodů, se přidal ke Smrtijedům s radostí, protože souhlasil s jejich principy, ale když zjistil, co všechno se po něm chtělo, snažil se vycouvat. Byl zabit na Voldemortův příkaz ne moc dlouho před Voldemortovým pádem.


Crabbe - Velký, poněkud omezený člen, otec Vincenta Crabbea. Bojoval v Bitvě na Odboru záhad.


Skrk, Barty(mladší) - Byl účastníkem mučení Longbottomových, za to byl odsouzen k životu v Azkabanu. Díky snaze jeho rodiny se mu podařilo uprchnout mozkomorům Azkabanské pevnosti a být vězněn svým otcem, aby ho nehledal jeho mistr. Voldemort ho však vysvobodil ze spárů otce pomocí Červíčka. Za to měl Barty splnit úkol - vniknout do Bradavic, použitím Mnoholičného lektvaru, proměnit se v Moodyho, aby dostal Harryho. Skrk dostal Polibek Mozkomora dříve, než mohl podat oficiální potvrzení Voldemortova návratu.


Dolohov, Antonín - Byl jedním z pěti Smrtijedů, kteří zavraždili Gideona a Fabiána Prewettovy a kteří mučili mnoho mudlů a odpůrců Voldemorta v průběhu první války. Dolohov byl chycen krátce po Karkarovi, který ho jmenoval během soudního přelíčení. Dolohov byl poslán do Azkabanu, ale utekl při hromadném úniku v lednu 1996. Bojoval v Bitvě na Odboru záhad, kde ošklivě zranil Hermionu a stačil jen kousek k tomu, aby ji zabil.


Goyle - Velký, poněkud omezený člen, otec Gregoryho Goyla.

Jugson - Bojoval v Bitvě na odboru záhad.


Karkarov, Igor - Chycen Alastorem "pošukem" Moodym po 6-ti měsíčním pronásledování, v době pádu Voldemorta. Hrozilo mu Azkabanské vězení a kvůli své záchraně se vzdal své oddanosti a pověděl jména dalších Smrtijedů (včetně Rookwooda a Snapea) výměnou za stáhnutí obžaloby. Karkarov se stal ředitelem školy v Kruvalu. Když zjistil, že se Voldemort vrátil, Karkarov utekl, ale zatím neznámo kam.


Lestrangeová, Belatrix Blacková - Čistokrevná čarodějka narozena do rodiny Blackových, sestra Narcisy Blackové Malfoyové, sestřenice Siriuse Blacka, plně souhlasila s rodinnou tradicí sňatků se sobě rovnými (čistokrevní kouzelníci), nesnášela opravdové vzbouřence své generace - Siriuse a Andromedu. Její fyzická podoba byla typická pro rodinu Blackových - vysoká s černými vlasy, přimhouřenýma očima a arogantním postojem. Stejně jako Siriuse i Belatrix odsoudili k životu v Azkabanu. Belatrix se seznámila s Rudolfusem Lestrangem, který byl žákem Zmijozelu v Bradavicích a později si ho vzala, oba se stali Smrtijedy. Belatrix se sadisticky vyžívala v používání kletby Cruciatus. Byla vůdkyní pětice Smrtijedů, kteří umučili Longbottomovy k šílenství. Po jejím chycení se ani u soudu nechtěla vzdát své oddanosti Voldemortovi. Byla odvezena do Azkabanu, ale utekla, když se Mozkomorové obrátili proti Ministerstvu. Belatrix bojovala v Bitvě na Odboru záhad. Pokusila se umučit Ginny, ale byla zastavena členem Brumbálovy armády. Úspěšně použila kletbu Cruciatus na Nevilla Longbottoma, ale byl zachráněn. Utkala se se Siriusem, kterého pak zabila a byla jedna z mála Smrtijedů, kteří neuprchli před Brumbálem, jelikož to bylo více přání Voldemorta než její.


Lestrange, Rabastan - Bratr Rudolfuse, podílel se na umučení Longbottomových, za což byl poslán do Azkabanu, utekl v lednu 1996. Rabastan bojoval v Bitvě na odboru záhad.


Lestrange, Rudolfus - Manžel Belatrix, podílel se na umučení Longbottomových, za což byl poslán do Azkabanu, ale stejně jako jeho bratr a manželka, utekl v lednu 1996. Bojoval v Bitvě na odboru záhad.


Macnair, Walden - Macnair byl roky respektovaným popravčím pro Komisi pro odstraňování nebezpečných bytostí. Byl jedním z poslíčků, kteří se stali nejbližšími Voldemorta a přesvědčil Obry, aby se přidali na stranu Pána zla. Macnair bojoval v Bitvě na odboru záhad.


Malfoy, Lucius - Švagr Belatrix Blackové Lestrangeové, manžel Narcisy. Lucius se vyhnul Azkabanu po pádu Voldemorta tvrzením, že jednal pod kletbou Imperius a od té doby si udržuje významné, úctyhodné postavení. Lucius mučil Mudly pro zábavu na Mistrovství světa ve Famfrpálu, ale uprchl se zděšením, když Skrk ml. vypálil Znamení zla na nebe. Když se Voldemort v roce 1995 vrátil, Malfoy se stal opět přívržencem svého mistra.


Mulciber - Specialista na kletbu Imperius, který měl být mezi vězni Azkabanu v době, kdy byl Karkarov u soudu, jenže měl příliš velký strach říct i jeho jméno. Mulciber bojoval v Bitvě na odboru záhad.


Nott - Vyhnul se Azkabanu po Voldemortově pádu, účastnil se "oslavy znovuzrození" v červnu 1995. Jeho syn Teodor se stal žákem Bradavic a byl zařazen do Zmijozelu v roce 1991. Nott bojoval v Bitvě na odboru záhad.


Pettigrew, Petr "Červíček" - Krysí zvěromág, zrádce rodiny Potterových. Obětoval pravou ruku na lektvar, který má obnovit Voldemortovo tělo a jako náhradu dostal mnohem silnější, stříbrnou ruku.


Pytloun, Ludo - Podezření z toho, že byl Smrtijed bylo vymazáno, Pytloun byl nechtěnou částí Rookwoodovy inteligentní špionáže na Ministerstvu.


Rookwood, Augustus - Špeh na ministerstvu, pracoval na odboru záhad. Karkarov ho vyzradil, Rookwood poslán do Azkabanu, uprchl v lednu 1996. Bojoval v Bitvě na odboru záhad.


Rosier, Evan - Zabit bystrozory v roce 1980, krátce po chycení Karkarova, když se snažil ubránit zajetí, odřízl "Pošukovi" Moodymu velkou část nosu.


Snape, Severus - Hraje na dvě strany, ve skutečnosti však slouží věrně Brumbálovi. Je zabit Naginim na povel lorda Voldemorta.


Travers - Podle Karkarova zabil McKinnonse.


Wilkes

- Zabit bystrozory v roce 1980.

hůlky

28. července 2009 v 21:42 | já |  harry potter
Kouzelnické hůlky

Harry Potter - hůlka Ron Weasley - hůlka Hermione Granger - hůlka Neville Longboton - hůlka Albus Brumbál - hůlka Sirius Black - hůlka Remus Lupin - hůlka Prof. Mcgonagal - hůlka Alastor Moody - hůlka Severus Snape - hůlka Draco Malfoy - hůlka Lord Voldemort - hůlka

zvířata

28. července 2009 v 21:40 | já |  harry potter
Akromantule (Acromantula)
Je nestvůrný osmioký pavouk schopný lidské řeči. Pochází z neprostupné džungle Bornea. Charakteristické znaky - husté černé chlupy po celém těle, velké rozpětí nohou (až 15 stop - cca 4,5 metru), klepeta, která zřetelně a hlasitě cvakají a jedovatý sekret. Acromantule je masožravá a dává přednost větší kořisti. Samice - větší než samec - klade až 100 vajec najednou o velikosti nafukovacího míče a tato patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami. Známý zástupce - Aragog se všemi potomky.
Bazilišek ( Basilik )
Rovněž známý jako hadí král - je zářivě zelený plaz dorůstající délky až 50 stop (15 metrů). Samec má šarlatový chochol na hlavě a mimořádně jedovaté zuby, ovšem nejnebezpečnější zbraní je pohled jeho velkých žlutých očí. Přímý pohled do nich přináší okamžitou smrt. Líhne se ze slepičího vejce vysezeného ropuchou. Jeho pěstování je nezákonné, ale dobře se obchází, protože při kontrole stačí vytáhnout vejce zpod ropuchy. Dožívají se několik stovek let, při dostatku potravy. Podle oficiálních záznamů v Británii nebyl spatřen přinejmenším 400 let.
Černovřes (Horklump)
Pochází ze Skandinávie, ale dnes je doma v celé severní Evropě. Podobá se masité narůžovělé houbě, pokryté řídkými a pevnými černými štětinami. Rychle se rozmnožuje a během několika dnů kompletně zamoří průměrně velkou zahradu. Místo kořínků chapadélky hledá dešťovky a sám je oblíbenou potravou trpaslíků.
Čmelotrysk (Glumbumble)
Je létající hmyz severní Evropy s hebkými šedými chlupy, který produkuje šťávu s melancholickým účinkem a užívá se jí jako léku proti hysterii vyvolané požitím listů horečníku. Pokud se dostanou do úlu, má to katastrofální následky pro med. Hnízdí v tmavých a opuštěných koutech - duté stromy nebo jeskyně. Živí se kopřivami.
Domácí sluha (Doby, Krátura ) Je to kouzelný tvor, jakýsi skřítek. Slouží vždy jedné a musí jím být věrný za každou cenu. Svobodu získá jen tak, že od svého pána dostane něco k oblečení. V kouzelnickém světě se k nim, ale někteří lidé chovají strašně a s opovržením, ale jsou to jen výjmky. Drak ( Dragon )
Patří k nejproslulejším, ale také nejobtížněji skrývatelným fantastickým zvířatům. Samice jsou obvykle větší a agresivnější, ale i k drakovi by se měl přibližovat jen vyškolený a obratný kouzelník !!! Dračí kůže, krev, srdce, játra a rohy jsou vesměs obdařeny silnými kouzelnými vlastnostmi, dračí vejce patří mezi neobchodovatelné zboží - dovoz, či prodej se trestá přísnými pokutami.
Existuje 10 základních plemen draků: čínský ohniváč
 • hebridský černý
 • maďarský trnoocasý
 • norský ostrohřbetý
 • novozélandský opálooký
 • obyčejný velšský zelený
 • peruánský zmijozubý
 • rumunský dlouhorohý
 • švédský krátkonosý
 • ukrajinský železnobřichý Pamatujte, že kdykoliv je to možné, drak sežere člověka - lidé patří k dračí pochoutce!
Ďasovec (Grindylow)
Světlezelený rohatý vodní démon jezer Irska a Británie. Agresivně se chová ke kouzelníkům i mudlům, občas si jej jezerní lidé dokáží ochočit. Živí se drobnými rybkami a dlouhé prsty dokáží vyvinout mocný stisk, ale snadno se zlomí.
Fénix ( Phoenix )
Toto hodnocení získal jen proto, že jen výjimkám mezi kouzelníky se ho podařilo ochočit. Je to majestátní, jasně rudý pták velikosti labutě s dlouhým zlatým ocasem, zobákem a spáry. Místem výskytu je Egypt, Čína a Indie. Dožívá se obrovského věku díky regeneraci spálením a povstáním ze svého popela jako mládě. Je absolutně mírumilovný. Dokáže kdykoliv zmizet a znovu se objevit. Jeho zpěv zvyšuje odvahu čistého srdce a zlé plní strachem. Slzy mají mocný léčivý účinek.
Hastrmanec ( Kelpy )
Britský a Irský vodní démon, který na sebe bere nejčastěji podobu koně s orobincem místo hřívy. Když nic netušící oběť nasedne, potopí se s ním ke dnu a tam jej pozře (mimo vnitřností). Dá se zneškodnit uzdou umístěnou správně umisťovacím kouzlem. Největší známý hastrmanec obývá skotské jezero Loch Ness a jelikož na sebe bere různé podoby od vydry až k vodnímu hadovi, jeho skutečná totožnost mudlům uniká, stejně jako démon samotný.
Hipogryf (Hippogriff)
Je původem z Evropy, ale dnes již po celém světě. Přední polovina těla je obrovský orel i s křídly a zadní kůň. Je možno jej ochočit, ale velmi obtížně. K tvorovi se přibližujeme s pohledem upřeným do očí - úklona je projevem dobrého úmyslu. Jestliže ji opětuje, je bezpečné se přiblížit. Živí se hmyzem a drobnými ptáky a savci. Snáší jedno velké, křehké vejce.
Jednorožec (Unicorn)
Toto hodnocení je přiznáno jen proto, aby s tímto tvorem bylo zacházeno s respektem, jaký tomuto nádhernému zvířeti náleží. V dospělosti (7 let) je to sněhobílý kůň s rohem, hříbata jsou zlatá, později stříbrná a stávají se stále více plašší - spíše k sobě pustí čarodějku, než kouzelníka. Obvykle se užívá roh a žíně, které mají velké kouzelné vlastnosti. Krev je má také, ale je neobyčejně podlé a trestuhodné zabít jednorožce.
Karkulinka (Red Cap)
Trpasličí tvorečkové žijící v děrách na starých bojištích nebo kdekoliv kde tekla krev. Pro osamělé mudly jsou velmi nebezpečné, protože za temných nocí se pokoušejí je ubít k smrti. Nejrozšířenější jsou v severní Evropě.
Kentaur ( Kentaur )
Toto hodnocení je přiznáno jen proto, aby s tímto tvorem bylo zacházeno s respektem, jaký mu náleží. Kentaur má lidskou hlavu, hruď a paže spojené s koňským tělem, jehož srst může mít různou barvu. Je inteligentní a schopný lidské řeči, ale na vlastní žádost nejsou považováni za "osoby". Mají své vlastní prostředky ochrany proto je mudlové, i přes značné rozšíření, neobtěžují. Konec konců kentauři kašlou stejně i na kouzelníky - mezi nimi a mudly nedělají rozdíl. Jejich životní styl a zvyky proto nejsou známy.
Mozkomor Je to nejodpornější stvoření kouzelnického světa. Živí se dobrými lidskými vzpomínkami, až člověku zbydou jen ty nejhorší vzpomínky. Tito tvorové jsou strážnými v kozelnickém vězení Azkabanu . Na tyto odpudivé tvory platí jen kouzlo Patronus ( Expecto patronum ). Ohňový krab (Fire Crab)
Je podobný velké želvě s bohatě dekorativním krunýřem. Místo výskytu na Fidži je přeměněno na rezervaci na jeho ochranu jak před mudly, tak i před kouzelníky, kteří z jejich krunýřů užívají jako nesmírně ceněných kotlíků. Je-li ohrožen, ze zadečku vystřeluje plameny. Jsou vyváženi i jako domácí zvířata, ale jen na zvláštní povolení.
Okřídlený kůň (Winged Horse)
Známější jako Pegas existuje v mnoha plemenech po celém světě:
 • abraxaské - velmi silný obří plavák
 • aethonské - kaštanový hnědák oblíbený v Irsku a Británii
 • granijské - šedý a obzvlášť rychlý
 • thestralské - vzácné, vraník nadaný schopností neviditelnosti. Mnozí kouzelníci věří, že nosí smůlu.
Majitel Pegase je povinen v pravidelných intervalech koně začarovávat zastíracím kouzlem, stejně jako hipogryfa. Rarach ( Pinie )
Nejčastějším místem výskytu je anglický Cornwall. Jsou kovově modří, až 25 cm vysocí a velice nezbední. Přestože nemají křídla, umějí létat. Dorozumívají se pisklavým švitořením, které je srozumitelné jen jiným rarachům. Rodí živá mláďata.
Salamandr (Salamander)
Drobná ještěrka žijící v ohni a živící se plameny. Je jasně bílý, ale podle teploty ohně i modrý nebo rudý. Mimo oheň přežijí asi 6 hodin, jsou-li pravidelně krmeni pepřem, zůstávají však na živu pouze tak dlouho, dokud hoří oheň, ze kterého vzešli. Jeho krev má skvělé léčebné a rekonvalescenční účinky.
Sfinga (Sfinx)
Egyptská má lidskou hlavu na lvím těle a již více než tisíc let ji kouzelníci využívají k hlídání cenností a tajných úkrytů. Je velmi inteligentní a vyžívá se v hádankách a hlavolamech, ale opravdu nebezpečná je jen tehdy, kdy je ohroženo to, co hlídá,
Šotek (Imp)
Žijí pouze v Británii a Irsku a často jsou zaměňováni s rarachy - neumějí však létat a jsou tmavohnědí až černí. Společný je jim ale groteskní smysl pro humor. Libují si ve vlhkém a bažinatém terénu a mláďata se líhnou plně zformovaná, asi 3 cm dlouhá.
Tlustočerv (Flobberworm)
Silný hnědý červ až 30 cm dlouhý, který se prakticky nepohybuje. Žije ve vlhkých příkopech a je naprosto nezajímavý.
Troll ( Troll )
Hrůzostrašné, ale hloupé stvoření až tři a půl metru vysoké a vážící víc než tunu, se často chová agresivně a nepředvídatelně. Pocházejí ze Skandinávie, ale dnes žijí v Británii, Irsku i jiných oblastech severní Evropy. Známe tři druh trollů
 • Horský je světlešedý s holou hlavou
 • Lesní je světlezelený a někdy s zelenými či hnědými vlasy
 • Říční je načervenalý s krátkými rohy a občas chlupatý
Největší a nejnebezpečnější je horský. Živí se syrovým masem a nejsou vybíraví - berou jak divou zvěř, tak lidi. Trpaslík (Gnome)
Běžně se vyskytující zahradní škůdce, který se nachází na celém území severní Evropy i Severní Ameriky. Dorůstá 30 cm, má neúměrně velkou hlavu a tvrdé, kostnaté nohy. Zbavíte se jich buď dlaždičounem nebo je roztočíte ve vzduchu, až se mu zamotá hlava a pak jej přehodíte co nejdál přes zeď.
Třaskavec (Erumpent)
Velké šedé africké zvířátko , obdařené obrovskou silou. Dosahuje váhy až 1 tuna a z dálky je možno si jej splést s nosorožcem. Tlustá kůže odpuzuje většinu kouzel. Rodí vždy jen jedno mládě. Obvykle není útočný, ale je-li vyprovokován, následky jsou katastrofální - roh prorazí COKOLIV a vstříknutí tekutina je výbušná. Populace není početná, protože samci se v období páření často vyhazují do vzduchu. Rohy, ocasy a výbušná kapalina se užívají k přípravě lektvarů - patří mezi obchodovatelné zboží skupiny B - nebezpečné a podléhající přísné kontrole

Tříhlavý pes ( Dogus triplonia )

Je to obrovský tříhlavý pes. Převážně se tento tvor používá k hlídán a obraně věcí. Jinak se chová jako každý jiný pes. Vlkodlak (Werewolf)
Se vyskytuje po celém světě a lidé se ve vlkodlaky mění pouze, pokud je pokouše. Dosud není znám účinný lék, třebaže v posledních letech pokroky ve výrobě lektvarů dokáže utlumit nejhorší příznaky. Jednou měsíčně, za úplňku, se jinak zcela zdravý kouzelník nebo mudla mění ve vražednou bestii, která dává lidské kořisti přednost před jakoukoliv jinou.
Vodní (jezerní lidé) lidé (Merpeople)
Také jezerní lidé, sirény či mořské panny jsou rozšíření po celém světě, přestože vzhledem se hodně liší. Mají vlastní jazyk a přesto stejně jako kentauři odmítli statut osob a na vlastní žádost jsou klasifikováni jako zvířata. Nejstarší v dějinách zaznamenaní byli známí jako sirény v Řecku a v teplejších vodách překrásné mořské panny, které se často objevují i v mudlovské literatuře. Skotské a Irské již tak krásné nejsou.

jason isaacs-malfoj lucius

28. července 2009 v 21:39 | já |  ostatní herci
Herec jež si zahrál a dosud hraje zákeřného Luciuse Malfoy v Harrym Potterovi se narodil 6.6.1963 vLiverpoolu, ve Velké Británii. Objevil se mimo jiné i v roce 2005 v příjemné romantické komedii režiséra Rodrigo Garcii "Devět životů". V roce 2003 jej kritika vynášela , neboť se objevil v hořkosladké komedii "Vášnivost", která získala velmi pozitivní recenze. Jedna z nich od Rexe Reeda jej přirovnávala k "mladému Cary Grantovi". V roce 2001 se objevil v roli kapitána Mike Steelea v úspěšném a kritikou i diváky ceněném filmu Černý jestřáb sestřelen od Ridleyho Scotta. Adresa pro žádost o autogram Jason Isaacs The Collective 9100 Wilshire Boulevard Suite 700 West Beverly Hills, CA 90212 USA Vzor žádosti o autogram
Lucius Malfoy: Pochází z čistokrevné kouzelnické rodiny. Má manželku Narcisu, jejiž sestra je Belatrix. Spolu s ní má syna Draca. Lucius patří mezi smrtijedy. V kouzelnickém světě patřil do doby, kdy byl jako usvědčený smrtijed zavřen do Azkabanu, mezi kouzelnickou smetánku. V "Tajemné komnatě" podstrčil Ginny deník Toma Raddla. Nemá rád mudly.

richard harris-albus brumbál

28. července 2009 v 21:37 | já
Narodil se 1. října 1930 v Irsku. Jako syn z katolické rodiny získal vzdělání v jezuitské škole. Herectví studoval na London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA), po jejímž ukončení 1956 zahájil hereckou kariéru jako člen divadelní dílny Joan Littlewoodové. Jeho doménou se však staly zejména úlohy drsných, zemitých a houževnatých chlapíků, jež jsou často okolnostmi přinuceni čelit nejrůznějším pohromám a nebezpečím, přičemž neváhají nasadit vlastní život pro záchranu druhých. Zahrál si též profesora Brubála v Harrym Potterovi. Roli původně vzít něchtěl, ale jeho malá vnučka ho těmito slovy přemluvila: "Pokud tam nebudeš hrát, nebudu s tebou mluvit." Zemřel 25. října 2002, krátce před premiérou druhého Harryho dobrodružství.
Albusy Percival Vulfric Brian Brumbál Albus Brumbál je považovaný za největšího kouzelníka této doby. Jako mladý se kamarádil s budoucím černokněžníkem, kterého později porazil a získal od něho vrbovou hůlku -jednu z dávných relikvií smrti. Nabízeli mu místo ministra kouzel, ale on odmítl a radši úřadoval ve škole čar a kouzel. Jeho bratr Aberforth pracuje jako výčepní u Praseší hlavy. Je to jediný kouzelník, ze kterého měl lord Voldemort strach.

michael gabon-albus brumbál

28. července 2009 v 21:35 | já
Narodil se 19 října 1940 v hlavním městě Irska v Dublinu. Gambon svou hereckou kariéru započal v roce 1963 v dublinském divadle Edwards/MacLiammoir Gate Theatre. Během svého angažmá v Royal Shakespeare Company si vyzkoušel ústřední party v dílech zejména současných autorů. Na Broadwayi debutoval 1998 ve hře Davida Hareho Skylight, v níž se poprvé objevil 1995 v londýnském Royal National Theatre. V úlohširší známost vešel titulní ou autora detektivek Philipa Marlowea, za jejíž ztvárnění v muzikálovém TV miniseriálu Zpívajícícedetektiv obdržel nu BAFTA 1986 v kategorii Nejlepší herec. Tento herec vystřídal zesnulého Richarda Harrisna v roli Albuse Brumbála od třetího díluHarry Potter a Vězeň z Azkabanu.Adresa pro žádost o autogramMichael Gambon
Independent Talent Group Ltd.
Oxford House
76 Oxford Street
London W1D 1BS
UK
Vzor žádosti o autogramAlbusy Percival Vulfric Brian BrumbálAlbus Brumbál je považovaný za největšího kouzelníka této doby. Jako mladý se kamarádil s budoucím černokněžníkem, kterého později porazil a získal od něho vrbovou hůlku -jednu z dávných relikvií smrti. Nabízeli mu místo ministra kouzel, ale on odmítl a radši úřadoval ve škole čar a kouzel. Jeho bratr Aberforth pracuje jako výčepní u Praseší hlavy. Je to jediný kouzelník, ze kterého měl lord Voldemort strach

paní weasleyová-julie waltersová

28. července 2009 v 21:33 | já |  ostatní herci
Narodila se 22. února 1950. Vyrůstala se dvěma bratry v dělnické rodině, kvůli herecké kariéře se vzdala povolání ošetřovatelky. Před filmovou kamerou debutovala mimořádně zdařile úlohou kadeřnice Rity Whiteové, toužící po vzdělání, v adaptaci divadelní komedie Willyho Russella Rita.Za tuto roli dělnické manželky, kterou úspěšně ztělesnila předtím i na londýnských i regionálních jevištích, dostala cenu BAFTA 1983. Zahrála si ve filmu Holky z kalendáře, kde stvárnila Annie Clarkovou. Zahrála si i v muzikálu Mamma mia!, tady se ukázala jako Rosie. Mimo jiné zazářila jako starostlivá matka šesti dětí, Molly Weasleyová ve filmových adaptacích Harryho Pottera. Adresa pro žádost o autogram Julie Walter c/o International Creative Management 76 Oxford Street London W1N OAK England Vzor žádosti o autogram Molly Weasleyová:
Je matkou sedmi dětí, o které se stará společně s manželem Arthurem Weasleym. Je členkou Fénixova řádu. Pochází s čistokrevné kouzelnické rodiny. Svoje syny a dceru, má ráda, ikdyž jí občas, hlavně Fred a George, lezou na nervy. Je ženou v domácnosti.

pan weasley-mark williams

28. července 2009 v 21:17 | já |  ostatní herci
Narodil se 17. června 1959. Studoval angličtinu na Oxfordu. Objevil se v mnoha britskýchseriálech jako jsou "The fast show" a "Červený trpaslík". Jeho nejznámějším filmem je asi Harry Potter, kde si zahrál otce rodiny Arthura Weasleyho. Hraje už od začátku 80. let. Mohli jste ho vidět ve filmu "Hvězdný prach" kde si zahrál Billiho, který se později proměnil v kozu. Adresa pro žádost o autogram Mark Williams Caroline Dawson Associates 2nd Floor 125 Gloucester Road London SW7 4TE UK Vzor žádosti o autogram Arthur Weasley:
Je otcem sedmi děti, které vychová spolu s manželkou Molly Weasleyovou. Je členem Fénixova řádu, pracoval na ministestvu kouzel v odboru "Zneužívání mudlovských výtvorů", ale povýšil. V knize "Harry Potter a Fénixův řád byl pokousán hadem. Mimo to očaroval létající ford anglia, se kterým letěli do školy Ron a Harry, a za to dostal od ministerstva pokutu. Je z čistokrevného kouzelnického rodu.

gary oldman

28. července 2009 v 21:15 | já |  ostatní herci
Narodil se 21. března 1958. Je nejmladší ze tří dětí. Od mládí se věnoval kreslení a hře na piáno, ale když uviděl svého idola ve filmu rozhodl se stát hercem. Gary Oldman pracoval například s Ridley Scottem na filmu "Hannibal", ale zahrál si v 5. elementu nebo v seriálu "Přátelé", kde stvárnil roli alkoholického doktora, za níž získal nominaci na cenu Emmy. Zahrál si ve snímku "Batman začíná", ale všichni ho dobře znají z filmů o Harrym Potterovi, kde hraje Harryho kmotra Siriuse Blacka. Adresa pro žádost o autogram Gary Oldman SE8 Group P.O. Box 691763 West Hollywood, CA. 90069 USA Vzor žádosti o autogram Sirius Black:
Byl kmotrem Harryho Pottera. Z rodiny Blacků byl první kdo se dostal do Nebelvíru (celá Blacková rodiny chodila do Zmiozelu). Nejlepší přítel Harryho otce Jamese Pottera. Kouzelnická veřejnost se domnívala, že on zradil Jamese a Lily Potterovi a udal je Voldemortovi, ale byla to mílka. Harry a Hermionou ho v knize "Harry Potter a Vězeň z Azkabanu" osvobodili a pomocí hypogryfa Klofana ho nechali upchnout.


emma thompsonová-pr.trelawneyová

28. července 2009 v 21:14 | já |  ostatní herci
Narodila se 15. dubna 1959 v divadelní rodině. Studovala angličtinu na Cambridgetské univerzitě. Zahrála si například ve filmu "Rozum a cit", při jehož natáčení se setkala s hercem Gregem Wisem, se kterým později měla dceru Gaiu Romillu. Herectví se věnuje také její mladší sestra Sophie Thompsonová. Do podvědomí dnešních diváků se zapsala jako profesorka Trelawneyová ze série Harry Potter. Mimo to napsala scénář k filmu "Kouzelná chůva", ve kterém stvárnila i hlavní roli.
Adresa pro žádost o autogram Emma Thompson Hamilton Hodell 5th Floor 66-68 Margaret Street London W1W 8SR UK
Vzor žádosti o autogram
Profesorka Trelawneyová:
Když šel Brumbál na pohovor se Sybilou stala se zvláštní věc, předpověděla, že se narodí ten, kdo přemůže pána zla. Brumbál ji přijal jako učitelku Jasnovidectví. I když si většina studentů myslí, že vůbec žádné věštecké nadání nemá (zvlášť Hermiona), nemají pravdu. Profesorka si symboli většinou vyloží špatně a pak ji mají studenti za blázna. Je potomkem věštkyně Sybili. Její oblibou je předpovídat studendům smrt.

moody-brendan gleeson

28. července 2009 v 21:13 | já |  ostatní herci
Narodil se 29. března 1955. Gleeson je bývalý učitel, který zběhl ke své velké lásce, herectví, a připojil se k irské herecké společnosti Passion Machine. Záhy dostal svou první velkou roli ve filmu "I Went Down". Ale zahrál si i ve velkofilmu "Trója", kde stvárnil zlého krále Menelaa nebo rolí Hamishe po boku Mela Gibsona ve snímku "Statečné srdce". Nejvíc se zviditelnil rolí Alastora Moodyho ve filmech o Harrym Potterovi. Adresa pro žádost o autogram: Brendan Gleeson Principal Entertainment 1964 Westwood Blvd. Suite 400 Los Angeles, CA 90025 USA Vzor žádosti o autogram Alastor Moody:
Vysloužilí bystrozor. Byl členem Fénixova řádu. Při přepravě Harryho v knize "Harry Potter a Relikvie smrti" zemře. Někteří říkali, že mu šplouchá na maják, ale pravdou je že obsadil půlku Azkabanu srmtijedy, které chytil. Při jedné razii přišel o okol v knize "Harry Potter a Ohnivý pohár" se za něho vydává pomocí Mnoholičného lektvaru jeden ze smrtijedů, který Harrymu usiluje o život. Alastor dostal i přezdívku pošuk, je to čisto krevný kouzelník.

lord voldemort-ralph fiennes

28. července 2009 v 21:12 | já |  ostatní herci
Narodil se 22. prosince 1962. Je nejstarším z šesti dětí spisovatelky a malířky a bývalého farmáře a posléze fotografa Marka Fiennese. Od dětství projevoval výtvarné vlohy. V roce 1996 dostal Zlatý glóbus a byl nominován na Oscara. Dává přednost divadlu před filmem. Mohli jsme si ho užít co by Lorda Voldemorta ve filmech o Harrym Potterovi. Adresa pro žádost o autogram: Ralph Fiennes Dalzell and Beresford 26 Astwood Mews London SW7 4DE UK Vzor žádosti o autogram Lord Voldemort: Ztratil moc, když chtěl zabít Harryho Pottera, protože podle věštby, kterou pronesla Profesorka Trelawneyová, ho chlapec narozený v červenci může zastavit. Je to právoplatný poslední potomek Salazara Zmiozela. Je synem Meropy Gautové a Toma Raddla, tedy čarodějky a mudly. Celým jménem se jmenuje Tom Rojvol Raddle. Svou duši rozdělil do 7 viteálů. tedy na sedm částí. Harry nakonec všechny vitály zniční a to je Voldemortův konec.

pr. quirell-ian hart

28. července 2009 v 21:10 | já |  ostatní herci
Narodil se 8. října 1964. Pochází ze tří dětí z katolické rodiny. Jako osmnáctiletý byl přijat vLondýně do divadelní školy, kterou však po dvou týdnech opustil. Vystřídal různá zaměstnání. První umělecké úspěchy zaznamenal v pol. 90. let, kdy získal za své výkony prestižní mezinárodní ocenění.Jeho jevištní činnost je spojena zejména s divadlem "Playhouse" v Liverpoolu. Mohli jste ho vidět jako u koktaného profesora Quirrella ve filmu Harry Potter a Kámen Mudrců Adresa pro žádost o autogram: Ian Hart Peter Fraser & Dunlop Drury House 34-43 Russell St. London WC2B 5HA Vzor žádosti o autogram Profesor Quirrell: Je u koktaný. Jeho turban zavání česnekem. Studenti bradavické školy o něm prohlašovali, že je to proto, že se kdysi setakal s upírem, ze kterého ma strach. Ale pod jeho Turbanem se skrývá úplně něco jinýho - Zbytky Lorda Voldemorta. Voldemort Quirrellovi nechal poznat moc, a proto mu začal sloužit. Voldemort se dozvěděl, že v Bradavicích bude uschován Kámen mudrců a tak ho chtěl získat, aby znovu získal hmotné tělo, ale v tom mu zabránil Harry Potter se svými přáteli.

rita holoubková

28. července 2009 v 21:09 | já |  ostatní herci
Po studiu herectví dostala Miranda první velkou filmovou příležitost právě u režiséra Mika Newellla.Narodila se 3. března 1958 v anglickém Southportu. Původně uvažovala o profesi veterinářky, ale herectví ji přece jen zlákalo. Během své kariéry si vysloužila nominaci na Zlatý glóbus i Oscara. Mohli jste ji vidět ve filmech jako je napříkla "Fantom opery", "Hodiny", "Merlin" a mnoho dalších. Roli Rity Holoubkové si vysloužila tím, že při jedné dobročíné akci nesmírně urážlivým způsobem zaparodovala Hermionu. Adresa pro žádost o autogram: Adresa se hledá Rita Holoubková: No prostě bulvár v kouzelnickém světě. Na nikom nenechá nic "čistého". K psaní článků používá svůj blesko brk. Je to neregistrovaný zvěromág dokáže se proměni v brouka. Dělá Harrymu peklo v knize "Harry Potter a Ohnivý pohár". Ve Fénixově řádu pomůže Harrymu se psat a publikovat jeho svědectví. V Relikviích smrti napíše knížku o Albusi Brumbálovi.

Cedric digorry

28. července 2009 v 21:08 | já |  ostatní herci
Narodil se v Londýně 13. května 1986. Jeho velkou rolí je Cedric Diggory. Kromě herectví se věnujehře na kytaru a piano, navíc má velké sportovní nadání. V herectví se rozhodl ve 13 letech, můžete ho také vidět na londýnských divadlech. Naposledy se objevil ve filmu "Stmívání", kde ztvárnil hlavní roli upíra Edwarda.


Adresa pro žádost o autogram: Robert Pattinson Curtis Brown Group Ltd. Haymarket House 5th Floor 28-29 Haymarket London SW1Y 4SP UK

Vzor žádosti o autogram
Cedric Diggory: Je synem Amose Diggoryho. Chodil do mrzimoru, za něž byl jako kapitán ve famfrpálovém mužstvu. Chodil s Cho. Zúčastnil se Turnaje tří kouzelnických škol, při němž byl zabit Lordem Voldemortem.

Viktor Krum

28. července 2009 v 21:05 | já
Narodil se 16. května 1985. Pochází z bulharska. K natáčení Harryho Pottera se dostal náhodou,když ho v jeho škole zahlédla castingová agentura, kterou zaujali jeho fyzické předpoklady a okamžitě ho pozvali na konkurz. Výběrové řízení dvakrát propásl, ale byl to právě on, kdo ztělesnil jednoho ze šampiónů. Podobně jako Viktor Krum i Stanislav se ve volném čase věnuje sportu, především tenisu, radby a plavání. Adresa pro žádost o autogram: Stanislav Ianevski
Curtis Brown Group Ltd.
Haymarket House 5th Floor
28-29 Haymarket
London SW1Y 4SP
UK
Vzor žádosti o autogram Viktor Krum:
Chodí do Kruvalu. Hraje za Bulharsko ve famfrpálu na postu chytače. V "Ohnivém poháru" koketuje s Hermionou a Rona to děsně štve. Je přihlášen jako šampion Kruvalu do Turnaje tří kouzelnických škol. V posledním úkolu byl ovládán kledbou Imperius, aby odstranil všechny ostatní šampiony a Harry se mohl dostat k poháru první.

fleur delacourová

28. července 2009 v 21:05 | já
Narodila se 30. listopadu 1982.Rodilá francouzska se dostala k filmu Harry Potter jako žákyně dívčí Krásnohůlské školy, Fleur Delacourové. Herectví má v krvi její otec je totiž divadelní režisér. Hrála ve spoustě francouzských filmů a seriálů. Navzdory tomu, že Poésy začala hrát jako velmi mladá na divadle ve hrách Etienne Guicharda Le Dragon a Mai '45 Mai '95 a její filmografie čítá slušnou řádku položek, tvrdí, že se ještě má co učit. Také byla přijata na nejprestižnější francouzskou divadelní školu Conservatoire National.
Adresa pro žádost o autogram: Clemence Poesy Agence Artistique Elizabeth Simpson 62 Boulevard du Montparnasse Paris 750 15 France Vzor žádosti a autogram Fleur Delacourová:
Fleur chodí do Krásnohůlek, do francouzské kouzelnické školy, kterou vede madame Maxime. Má mladší sestru Gabrielu. Byla vybrána jako jedniná účastnice něžného pohlaví do Turnaje tří kouzelnických škol. Později si vezme s Ronovým bratrem Billem Weasleym, se kterým bydlí v Lasturové vile.

zlatoslav lockhart

28. července 2009 v 21:04 | já
Narodil se 10. prosince 1960. Od mládí psal verše a četl Shakespeara, který ho osudově ovlivnil. Hrál v divadlech například na West Endu, kde stvárňoval postavy většinou ze Shakespearových her - Hamlet, Jindřich V. Mimo jiné je i režisérem získal cenu BAFTA a dvě ceny Felixe za snímek Jindřich V., kde si mimo jiné i zahrál. Do roku 1995 byl ženatý s herečkou Emmou Thompsonovou (Profesorka Trelawneyová).

Adresa pro žádost o autogram:
Kenneth Branagh
c/o Fishmonger Films Studios
Road Shepperton
Middlesex
TW17 OQD
UK

Vzor žádosti a autogram
Zlatoslav Lockhart:
Je to slavný spisovatel mnoha knih - Jaro s Yettim, Mé kouzelné Já, Lockhartův atlas domácích škůdců atd... Přisvojil si zásluhy za to co neudělal, je velmi dobrý v paměťových kouzlech. V Harryho druhém ročníku nastoupí do školy jako učitel Obrany proti černé magii. Ale je velmi bojácný a neschopný. Příjde o paměť když použije paměťové kouzlo na Harryho a Rona, v ústí do Tajemné komnaty, Ronovou rozbitou hůlkou.


Remus Lupin

28. července 2009 v 21:02 | já
Narodil se 20. března 1963. Začínal jako kytarysta. K herectví se dostal tak, že následoval své dva spoluhráče za skupiny na londýnskou divadelní školu Guidhall School of Music and Drama. Věnuje se také psaní, malířství a hudbě. V roce 2007 publikoval svůj první román. Jeho manželka byla welšská režisérka Sara Sugarmanová, ale v současné době žije s přítelkyní Annou Friel (Alžběta Báthoryová - film "Bathory"), s níž má dceru Gracii. Můžete ho vidět ve filmech jako Proud času, Základní instinkt 2 a samozřejmě ve filmech o Harrym Potterovi, kde stvárnil profesora obrany proti černé magii Remuse Lupina.

Adresa pro žádost o autogram: David Thewlis
Julian Belfrage Associates
Adam House 14
New Burlington Street
London
W1S 3BQ
UK

Vzor žádosti o autogram
Remus Lupin: Byl pokousaný vlkodlakem. I přes tento handicap ho Brumbál přijal na školu čar a kouzel, kde se spřátelil s Jamesem Potterem, Peterem Petegrewem a Siriusem Blackem. Učil v Bradavicích na postu učitele obrany proti černé magii. Naučil Harryho patronovo zaklínadlo na ochranu proti mozkomorů. Vzal si Nymfadoru Tonksnovou s níž měl syna Teddyho. V sedmém díle se svou manželkou zemřel.
♥♥Harry potter Je nejlepší ♥♥
♥♥Děkuju za návštěvu a doufam že se vám tu líbilo !!!!!::DD♥♥
♥♥Přijdtě zas!!! ♥♥
♥♥KOpíruj poze se zdrojem !!!♥♥
!
smileys trèfle 7
  *pk013


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -