image

♥♥Chceš být SB !!♥♥

♥♥Něco o Admince ZDE!!♥♥

Chceš ohodnotit blog ? Klikni !!

Kopíruj pouze se zdrojem !!
Nový rozhovor s Danielem

21. června 2009 v 19:19 | já |  Rozhovory
Role, které hraješ mimo Harryho Pottera nemají s touto postavou velmi společného. Vyhledáváš záměrně úlohy, které se tak liší od postavy, díky které jsi proslavený po celém světě?
- No pravdě, kdyby zítra vyšla další sedmidílná série a přišli by s ní za mnou, asi bych do toho nešel. Nemyslím si, že by bylo velmi moudré v kariéře se stejně odčlenit a pozorovat, jak mě lidé vidí jako herce, který je proti postavě Harryho.

V "My Boy Jack" hraješ mladého vojáka z 1. světové války. Co tě proboha přiválo k této postavě?
- Vždy jsem byl tak trošku fascinovaný první světovou. Nedávno jsme se s kamarádem bavili o tom, jak nás to pravidelně frustruje. Podle mně je to citlivé téma. Představa, která z toho vvzešla od spisovatelů těch dob se na mě opravdu nalepila.
Někdo konkrétnější?
- Vždycky jsem obdivoval Wilfreda Owena a ľidi jako Isaac Rosenberg a Edward Thomas - ten píše o Anglii v období války. Ale jsou to dost citové věcičky.
Když jsem zkoumal zákopy vytvořené speciálně pro film, byla tam kopa bahna a potkanů a bylo to příšerné. Stál jsem tam a přemýšlel na tím, jak může někdo vůbec žít v takovém prostředí. A to bylo to, co mě fascinovalo - kam až dokážou lidé zajít, aby vůbec existovali.

V londýnské oživené a kontroverzní hře Equus stvárňuješ chlapce, který je až eroticky posednutý svými koni. Neznervozňovala tě náhodou ta nahota na jevišti?
-Nebyl to žádný velký kšeft. Byla to jedna z věcí, kdy jste si pověděli, že do toho jdete pro skvělý scénář. I když při prvních pár představeních to bylo trošku nervy drásající.

Tvoje postava ve snímku "My Boy Jack" je nucená odejít v sedmnácti na vojnu a dospět v poměrně rychlém čase... Dokázal si se tomuto přizpůsobit?
- Myslím, že rozdíl mězi mnou a Jackem je v tom, že jsem vyrůstal v době, kdy vůbec pojem a představa Teenagera existovali. Když žil Jack, ještě to nebylo. Tehdy jste byli ve škole dítětem a nebo dospělým a skutečně neexistovalo nic mezi tím...Ale zase, pár společných rysů jsme měli v tom, že jsem oba museli dospět trochu rychleji, než se očekávalo.

... Myslím, že Amerika produkuje velmi speciální druh dětských herců. Vidím ty děti v devíti a desíti na scéně a některé z nich jsou vážně úžasné. Nechápu, jak je to možné. Tak například Dakota Fanning...kdyby byla psychicky starší, mohla by zahrát skutečně všechno. V jejím věku jsem nebyl až tak vyzrátý. Když jste v Anglii dětským hercem, myslím, že to od vás lidé ani neočekávají, až dokud nepřekročíte desátý rok života. Bylo by překvapující, kdybyste byli do herectví tak zažraní bez toho, abyste se jen nepachtili po bohatství a podobně.

Máš stále jen 18. Jsi v tomto věku skutečně utvrzený v tom, že herectví je to, v čem chceš i nadále vyrůstat, a nebo máš i jiné oblasti zájmu?
- Takových oblastí je mnoho, ale herectví je to, na co se chci zaměřit. Doufám, že lidé mi budou, tak jako dotěď, dávat možnost to dělat. Taktéž mě učarovalo psaní.

Fakt? A co píšeš?
- Převážně básně. Napsal jsem jich zatím okolo 150 a fakt je miluju (smích). Začal jsem psát asi před rokem a půl a vznikla z toho obrovská závislost. Jako herec se určitým způsobem tvůrčně realizuju, avšak točení filmů je věc, do které vstupuje mnoho jiných lidé. S poezií je to úplně jiné.

Doslechl jsem se o tobě, že jsi i velký fanoušek hudby. Hraješ na nějaký nástroj?
- Zkoušel jsem hrát na basu, ale byla to konina (smích). Asi před rokem a půl jsem se na ni učil hrát, ale byl jsem hrozný. Dokonce jsem měl jednu lekci s Garym Oldmanem, který je pěkně namakaným hudebníkem, minimálně co se basy týká. Byla to jedna z věcí v mém životě, na který jsem se jistý čas soustředil, ale potom jsem se dostal k bodu, kdy jsem si byl jistý, že to už lepší nebude.

Ještě se vrátíme k tvým filmům...Jsi i ty tak nezkrotný jako Maps z "December Boys"?
- To je na tom zajímavé. Nevidím Mapsa jako rebela. Vidím ho jako znuděného člověka, který nemá co dělat, v tom to je. Lidé se ptají "CO myslíš, kdo je větším rebelem. Harry nebo Maps?" Jsem přesvědčený o tom, že Harry je, protože bojuje proti více věcem, zatímco Maps nemá nic, proti čemu by šel, kromě sebe.

A co ty? Například tvoje role v divadle je ještě odlišnější...
- Možná nesouhlasím s tím, aby mi lidé říkali, co by jsem měl dělat. Já jen dělám vlastní rozhodnutí a jestli si někteří myslí, že je to trochu neortodoxní, je to jejich věc. Netrápí mě to.

Jaké úlohy ti jinak v poslední době nabídli?
- No, právě je to kvůli Potterovi dost složité...Nemám nic v rezrevě, kde bych hrál do roku 2010 (smích). Dokončil jsem šestý film o Harrym, dám si přestávku a vrátím se do New Yorku pro Equus, což bude super. Potom nastoupím do sedmého Harryho a jakmile ho dokončím, budem mít sto let...Ne, jen žertuju...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kamusicek kamusicek | Web | 21. června 2009 v 19:20 | Reagovat

ahoojky sem v soutěži ''Vyfotte lidi a svůj blog''  a potřebovala bych hlas na   http://blog.blog.cz/0906/vyberte-viteze-souteze-vyfotte-lidi-a-svuj-blog  pro kamusicek.blog.cz!!č.7 děkuju mooooooc!!de mi o MP3!!

2 Kanicka Kanicka | 21. června 2009 v 19:22 | Reagovat
3 *ImBe_[C]_iLe* *ImBe_[C]_iLe* | Web | 21. června 2009 v 19:23 | Reagovat

AHOJ,,MÁŠ MOC HEZEKJ BLOG,PROTO SE PŘIHLAŠ DO SONB NA MÝM BLOGU,JESTLI TEDA CHCEŠ,,:))

4 Moušičky Moušičky | Web | 21. června 2009 v 19:25 | Reagovat

Ahoj, Podporuji blog kanickyblogisek.blog.cz, na kterém se koná soutěž o nej blog. Velice se omlouvám za reklamu, ale pokuď se chceš pobavit a pokusit se tak vyhrát tak neváhej a přihlaš se. Jsme rádi za každého nového človíčka :-)
Více:
http://kanickyblogisek.blog.cz/0906/prihlaska-sonb#comment59622895

5 Mrs..xD ♫Lucinka muck♫ Mrs..xD ♫Lucinka muck♫ | Web | 21. června 2009 v 19:25 | Reagovat

ahoj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
♥♥Harry potter Je nejlepší ♥♥
♥♥Děkuju za návštěvu a doufam že se vám tu líbilo !!!!!::DD♥♥
♥♥Přijdtě zas!!! ♥♥
♥♥KOpíruj poze se zdrojem !!!♥♥
!
smileys trèfle 7
  *pk013


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -