image

♥♥Chceš být SB !!♥♥

♥♥Něco o Admince ZDE!!♥♥

Chceš ohodnotit blog ? Klikni !!

Kopíruj pouze se zdrojem !!
hagrid

28. června 2009 v 15:34 | já
V dalším životopise se podrobněji podíváme na skotského filmového a televizního herce Robbieho Coltrana...

Jméno: Anthony Robert McMillan
Datum narození: 30.března 1950
Znamení: Beran
Výška: 6' 1" (185cm)Robbie se narodil v Rutherglenu ve Skotsku učitelce a pianistce Jean McMillan Ross Howieové a praktickému lékaři Ian Baxteru McMillanovi. Robbie měl starší sestru Annie a později i mladší sestru Jane.Vystudoval Glenalmond College v Perthu, Glasgowskou školu umění a také Moray House College of Education v Edinburghu.
Coltrane se poprvé seznámil s herectvím, když přijal místo v divadle, kde si i občas zahrál v komediích. V roce 1981 se poprvé objevil v televizi, v komediálním seriálu BBC A Kick Up The Eighties, jeho komediální nadání mu také přineslo roli v serálu The Comic Strip Presents a byl jednou z hvězd Laugh? I Nearly Paid My Licence Fee.
Coltrane se brzy dostal také do filmu, kde dostával příležitost ve spoustě vedlejších rolí, jako například Flash Gordon (1980), Death Watch (1980), Scrubbers(1983), Krull (1983), Absolute Beginners (1986) nebo Mona Lisa (1986). Nadále se mu dařilo i v televizi, kde vystupoval ve spoustě celovečerních komediích nebo komediálních výstupů v různých show.
Ve filmech měly jeho postavy střídavou důležitost, hraje stejně dobře malé role i hlavní postavy. Je to několikanásobný držitel ceny BAFTA, která se uděluje v Británii nejlepšímu herci uplynulého roku. Právě díky jeho dlouholetým zkušenostem se právem dostal i do velkofilmů. Dvakrát se objevil ve filmech o Jamesovi Bondovi, poprvé v roce v snímku Zlaté oko (1995), podruhé ve filmuJeden svět nestačí (1999). Diváci z celého světa ho ale znají hlavně jako poloobra Rubeuse Hagrida z filmů o Harrym Potterovi.
J.K.Rowling dokonce prohlásila, že vytvořila Hagridovu podobu právě podle Coltrana. Nebylo tedy pochyb o tom, kdo má Hagrida ve filmech hrát. V roce 2006 mu byla udělena cena a hodnost důstojníka O.B.E. (Officer of the Order of the British Empire), což je jedno z mnoha britských státních vyznamenání. Dostal ji za svoji práci v oblasti divadla.
Umístil se jako 10. v anketě o "největší televizní hvězdy" a byl na šestém místě v anketě o nejznámějšího Skota, když se umístil za Lochnesskou příšerou, Robertem Burnsem, Seanem Connerym, Robertem Brucem a Williamem Wallacem.
Robbie Coltrane žije v současnosti ve Stirlingshiru, ve Skotsku. Se svojí bývalou manželkou Rhonou Gemmelovou má dvě děti - Spencera a Alici. Jeho velkým koníčkem jsou historická auta.

''Když něco děláte 25 let,tak jako já divadlo, lidé si toho začnou všímat. To co bylo opravdu pěkné na O.B.E. bylo to, že jste nemuseli sedět v sále a přemýšlet o tom, jestli vyhrajete, protože u O.B.E. jsem věděl, že tu cenu dostanu.''

Filmografie: Robbie Coltrane natočil přes 80 celovečerních filmů a proto zde jen stěží mohu uvést všechny
2007 Harry Potter a Fénixův řád - Rubeus Hagrid
2006 Stormbreaker - ministerský předseda
2006 Provoked - lord Edward Foster
2005 Harry Potter a Ohnivý pohár - Rubeus Hagrid
2004 Dannyho parťáci 2 - Matsui
2003 Harry Potter a Vězeň z Azkabanu - Rubeus Hagrid
2002 Harry Potter a Tajemná komnata - Rubeus Hagrid
2001 Harry Potter a Kámen mudrců - Rubeus Hagrid
1999 Jeden svět nestačí - Valentin Dmitrovich Zukovsky
1995 Zlaté oko - Valentin Dmitrovich Zukovsky


Za zpracování životopisu děkujeme Johnymu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
♥♥Harry potter Je nejlepší ♥♥
♥♥Děkuju za návštěvu a doufam že se vám tu líbilo !!!!!::DD♥♥
♥♥Přijdtě zas!!! ♥♥
♥♥KOpíruj poze se zdrojem !!!♥♥
!
smileys trèfle 7
  *pk013


 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  - 

 -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -  -